Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
dla klas "0" - VIII
odbędzie się 2 września 2019r. o godz. 9.15
Msza święta godz. 8.30
ZAPRASZAMY!
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
dla klas "0" - VIII
odbędzie się 2 września 2019r. o godz. 9.15
Msza święta godz. 8.30
ZAPRASZAMY!
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
dla klas "0" - VII
odbędzie się 19 czerwca 2019 r. o godz. 8.30
na sali gimnastycznej.
ZAPRASZAMY!
W sobotę w Stargardzie, w ramach sportowych Dni Stargardu 2019, odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Uliczny O Błękitną Wstęgę, organizowany przez SZWLA. Jak co roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży lokalnych i okolicznych szkół podstawowych.
Dawid Kobielski uczeń naszej szkoły zajął I miejsce na dystansie 800 m. w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne upominki.
Gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów sportowych!
Jeszcze przed końcem roku szkolnego, 11.06.2019 r. uczniowie z klas V i VI wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Celem naszego wyjazdu była lekcja historii w Centrum Dialogu „Przełomy” na placu Solidarności. Pani przewodnik w fascynujący sposób przedstawiła uczniom dzieje Szczecina od roku 1939 do 1989, czyli najważniejszego przełomu naszej współczesnej historii. Zajęcia, które trwały ponad godzinę, ani przez chwilę nie nudziły naszych wychowanków.
Uczniowie mogli również obejrzeć kopię Okrągłego Stołu, która została zainstalowana na placu Solidarności z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Na makiecie Stołu odszukaliśmy nazwisko stargardzianina Edwarda Radziewicza, który w 1988 roku stanął na czele Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, a w 1989 roku brał udział obradach Okrągłego Stołu.
Odbyliśmy też przyjemny spacer uliczkami szczecińskiej Starówki, byliśmy na Wałach Chrobrego, które mogliśmy również podziwiać z drugiej strony Odry, czyli z Łasztowni. Ochłodzeni pysznymi lodami i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
„Jest jak jest” – to tytuł piosenki, która na YouTube ma już ponad 1300 wyświetleń. Wykonał ją uczeń klasy III naszej szkoły – Krzysztof Kamrowski. Jest ona prawdopodobnie wstępem do płyty pt. „Dziewięć Lat”. Krzysztof przyznał się, że nagranie teledysku było jego pomysłem, o którym jako pierwszy dowiedział się jego tata. To właśnie z tatą Krzyś pisał słowa do piosenki oraz ustalał różne kwestie dotyczące teledysku. Krzyś uchylił rąbka tajemnicy i powiedział, że trwają już prace nad kolejnymi piosenkami, ale niestety szczegółów jeszcze nie chce zdradzać. W teledysku występuje również koleżanka Krzysztofa z klasy – Zofia Gryckiewicz.
Gratulacje dla Krzysia i Zosi, czekamy na kolejne produkcje.
3 czerwca w Szkole Podstawowej w Reptowie
odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „Plusik”
dla klas drugich i trzecich,
oraz „Plus” dla klas od czwartej do ósmej.
Konkursy na wszystkich poziomach pozwalają nie tylko diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, ale również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne od najmłodszych lat. Zadania wymagały nie tylko dużej wiedzy szkolnej, ale również sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.
W konkursie „Plus” w kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła Antonina Rembas, drugi był Wojtek Kuczyński. W klasach VI, pechowe czwarte miejsce zajęła Natalia Dudka, która miejsce na tak zwanym podium straciła dopiero po dogrywce. W kategorii klas VII najlepsza okazała się Amelia Samsel, druga była Paulina Szymańska, a trzecia Nelly Czajka-Rożek. W najstarszej kategorii, klas VIII, naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII Samuel Samsel, który spisał się rewelacyjnie zajmując drugie miejsce (34 na 35 punktów).
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Rady Rodziców poszczególnych szkół.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jak powiedział Hugo Steinhaus: „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka”.
Amelka, Samuel oraz Karol
z wyróżnieniami w Międzynarodowym Konkursie
„Kangur Matematyczny”
Jak co roku, w marcu, na całym świecie, jak również w naszej szkole, odbywa się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
W tym roku w konkursie wzięło udział 37 uczniów z naszej szkoły. Najlepiej wypadli Amelka Samsel z klasy VII, Samuel Samsel z klasy VII oraz Karol Marchlewicz z klasy II, którzy otrzymali wyróżnienie. Zuzannie Śledź z klasy IV oraz Wojciechowi Kuczyńskiemu z klasy IV do wyróżnienia zabrakło bardzo niewiele, odpowiednio 0,5 oraz 1 punktu. Pozostali uczniowie również świetnie się zaprezentowali i na pewno przez wiele kolejnych lat będą chlubą naszej szkoły.
Konkurs ten wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W roku 1992 dotarł również do Polski. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW
Dyrekcja, pracownicy oraz społeczność uczniowska
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie
składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców
za zakupienie dzieciom profesjonalnych piłkarzyków stołowych
z okazji Dnia Dziecka.
Dzięki tej pomocy uczniowie podczas przerw
mogą rozgrywać między sobą mecze
i jednocześnie rozwijać umiejętności analityczne,
poprawiać refleks i zręczność.
Serdecznie dziękujemy
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Brzechwy w Kunowie
Jak co roku piątoklasiści wykonali tytaniczną pracę, aby co do joty zgłębić mitologię grecką i stać się w tej dziedzinie alfą i omegą. Podsumowaniem cyklu lekcji na ten temat była klasowa uczta bogów greckich, która odbyła się w naszej szkole 31 maja 2019 roku. Każdy uczeń pięknie przebrany w dostojne szaty prezentował klasie postać wylosowaną spośród boskich olimpijczyków. Następnie wspólnie ucztowaliśmy spożywając nektar i ambrozję.
Ta lekcja wprowadziła wszystkich w arkadyjski nastrój, a pani Barbara Eiding wierzy, że jej praca nie jest syzyfowa.
Jak żyli ludzie w XIX wieku? Jak się ubierali? Jak się zachowywali i spędzali czas? Próbą odpowiedzi na te pytania była lekcja w klasie szóstej, szczególna lekcja. Uczniowie wcielili się w bohaterów książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ubrali się w stroje zbliżone do tamtej epoki i przygotowali podwieczorek w stylu bohaterów lektury. Zachowywali się na nim zgodnie z dziewiętnastowieczną etykietą: pili herbatę w sposób dystyngowany i prowadzili kurtuazyjne konwersacje na tematy dotyczące bohaterów powieści. Niektórzy odgrywali wybrane scenki z lektury.Ta pouczająca lekcja pewnie na długo pozostanie mam w pamięci.
Uczniowie naszej szkoły spędzili cudowne
trzy dni podczas wycieczki do Torunia.
Uczniowie naszej szkoły spędzili cudowne trzy dni podczas wycieczki do Torunia. Uczestniczyli w seansie w Planetarium Toruń, wykonywali zadania niczym członkowie ekipy badawczej w multimedialnej przestrzeni zaaranżowanej w formie bazy kosmicznej – Baza MARS#17, podziwiali ekspozycję poświęconą Ziemi – Geodium. Tajemnice i legendy tego pięknego i fascynującego miasta poznawali dzięki przemiłej pani przewodnik. Oczywiście wszyscy zakupili pamiątki i pyszne, słodkie pierniki. Wspaniałą atrakcją był pobyt w hotelu „Olender” w Wielkiej Nieszawce, gdzie uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności podczas gry w kręgle i przede wszystkim korzystać z wodnych przyjemności w Aquaparku. Wycieczka pozostawiła w uczniach niezapomniane i wspaniałe wrażenia. Wyjazd został zorganizowany przez Fundację Społeczną Morzyczyn w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „SP Kunowo na rzecz nowoczesnej edukacji”.
Dziękujemy!
Udany start naszych uczniów 28 maja 2019 r.!
Na stadionie przy ZSP w Reptowie odbyła się akcja
promująca ruch pod hasłem "Cała Polska Biega".
Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Organizatorem zawodów sportowych był Gminny Klub Sportowy „Zjednoczeni” Kobylanka. Za przeprowadzenie całej imprezy odpowiedzialny był Pan Ryszard Jarzyna wraz z nauczycielami wychowania fizycznego. W zawodach sportowych udział wzięły Szkoły Podstawowe z Gminy Kobylanka i gościnnie w ramach integracji uczniów, jak co roku, wystąpiła Szkoła Podstawowa ze Stargardu im. Juliana Tuwima. W imprezie wystartowało ponad 70 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Udział w zawodach wzięły dzieci, tylko szkół podstawowych, które rywalizowały między sobą na dystansach: 200, 300, 400, 600, 800 oraz 1000 metrach. Osobno startowały dziewczynki i chłopcy od klasy 1 do klasy 8.
Najmłodszą grupę stanowili przedszkolacy - w wieku 6-7 lat wystartowało 14 małych biegaczy na dystansie 200 m.
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce - Lena Kopaczewska i Julia Sobczyńska
IV miejsce - Janek Madejski
W kategorii klas I-III wystartowało około 25 zawodników na dystansie 300–400 m:
I miejsce - Hania Kwiatek (klasa I)
III miejsce - Tomek Ochota (klasa I)
I miejsce - Hania Domaradzka (klasa II)
II miejsce - Lena Czajka Rożek (klasa II)
III miejsce - Hania Ignatowicz (klasa II)
II miejsce - Gabrysia Kubicka (klasa III)
III miejsce - Alan Kwieciński (klasa III)
W kategorii klas IV-VIII wystartowało 45 zawodników na dystansie 800-1000 m:
III miejsce - Antosia Rembas (klasa IV)
II miejsce - Zbyszek Dudka (klasa IV)
I miejsce - Kamil Ilnicki (klasa V)
I miejsce - Ania Wiczkowska (klasa VI)
I miejsce - Dawid Kobielski (klasa VI)
III miejsce - Dominik Kopaczwski (klasa VI)
I miejsce - Filip Wawrzyniak (klasa VII)
II miejsce - Fabian Ślusarczyk (klasa VII)
Pozostali zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę i gratulujemy wysokich lokat:
Oliwka Dawid, Agata Juchniewicz, Hania Krzemińska, Zoja Rojewska, Krzysiu Wrzeszcz, Filip Sobczyński, Oliwier Skalski, Szymon Siwiec.
Medalami zostali nagrodzeni uczestnicy biegów od miejsca drugiego do miejsca piątego, natomiast zwycięzcy każdego z biegów otrzymali pucharo-statuetki biegacza. Każdy uczestnik biegu po zakończonym dystansie otrzymał wodę do picia, słodkości w postaci drożdżówki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Gminny Klub Sportowy „Zjednoczeni” Kobylanka. Nagrody wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Reptowo Pan Mariusz Dubojski, Dyrektor SP Kobylanka Pani Grażyna Wiśniowska, Dyrektor SP Kunowo Pan Mariusz Nosal oraz organizator zawodów Pan Ryszard Jarzyna.
Dużą pomocą podczas biegów wykazały się jak zwykle uczennice oraz uczniowie klas gimnazjalnych z ZSP Reptowo, im również należą się słowa podziękowania.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach sportowych!!!
Ze sportowym pozdrowieniem MB
1 maja 2019 r. w Kobylance na terenie
Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Jeziornej 6
odbyła się "Majówka na sportowo 2019".
Różnorodność atrakcji zapewnionych przez CKiR sprawiła, że nawet najbardziej wybredne dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. W programie odbył się turniej tenisa ziemnego oldboyów o Puchar Wójta Gminy Kobylanka, turniej szachowy, gry i zabawy dla dzieci, zajęcia fitness oraz gościnny występ Pań z UTW Seniority. Na boisku przy CKiR rozegrano turniej piłki nożnej. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które grały mecz na zasadzie „każdy z każdym”. Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali pamiątkowe prezenty oraz słodki poczęstunek. Pogoda i humor dopisały.
Uczniowie naszej szkoły w składzie:
Wszystkim zawodnikom gratuluję sportowej postawy i wielkiego ducha walki! - MB
W dniu 13.04.2019 r. Klub Karate Kamikaze - Kunowo brał udział w X jubileuszowym turnieju Karate - Pomerania Cup. Na tych zawodach bardzo dobrze spisał się Filip Sobczyński, który zdobył 2 złote medale:
I m kata chłopców żółte pasy 11 lat
I m kata chłopców żółte pasy 12-13 lat
Gratulujemy!
21 marca 2019 r. odbył się konkurs Kangur Matematyczny. Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 uczniów z naszej szkoły! Każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Na wyniki konkursu musimy jeszcze trochę poczekać
Powered by aSc EduPage