• Aktywne ferie

• 17 stycznia nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Justyną Hausherr
            i p. Magdaleną Jaros wybrali się na lodolwisko w Stargardzie. Natomiast 24 stycznia relaksowali się na basenie.

Pomimo trwających ferii wielu uczniów wybrało właśnie taki wspólny sposób spędzenia wolnego czasu. Dla wielu był to pierwszy raz na łyżwach a niektórzy jeździli jak zawodowcy. Natomiast w kolejnym tygodniu ferii uczniowie korzystali z atrakcji basenowych AquaStar. Były wygłupy, upadki ale przede wszystkim śwetna zabawa!

• Prelekcja Policji

• 10 stycznia odbyła się prelekcja z udziałem przedstawicieli Policji. W klasach młodszych dotyczyła ona bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii, natomiast w klasach starszych - odpowiedzialności karnej nieletnich.

• Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

• Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły Biorą co roku udział w Strażackim Konkursie Plastycznym. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, pierwszym etapem są eliminacje na szczeblu gminnym. 11 stycznia zostały wręczone nagrody, wyróżnienia oraz upominki za udział w konkursie, w Urzędzie Gminy Kobylanka. Nagrody i upominki były wręczane przez Panią Wójt Julitę Pilecką oraz Pana Piotra Dolata.

Ten rok był rekordowym jeśli chodzi o chętnych, którzy wykonali prace konkursowe, a było ich 41.

Wszystkie prace zasługiwały na uznanie, dlatego nikt nie został bez chociażby nagrody pocieszenia za udział w konkursie.

Konkurs podzielono na grupy:

I. Przedszkolną i klas 0,

II. Klas I – IV,

III. Klas V – VII.

W każdej grupie znaleźli się laureaci z naszej szkoły.

W grupie I: IV miejsce zajęła Amelia Maniak, III miejsce – Kornelia Buharewicz,

II miejsce – Lena Olszewska;

W grupie II:  II miejsce – Zosia Budzyńska, V miejsce –Laura Ochman;

W grupie III:  II miejsce – Martyna Panek, III miejsce – Lena Czajka –Rożek,

V miejsce – Anastazja Starobrzańska

Oprócz nagród i miejsc zdobyliśmy również siedem wyróżnień dla: Krzysia Czeronko, Adasia Rabieja, Emilki Maj, Hani Pileckiej, Nadii Maślony, Kuby Kowalskiego, Łucji Rabiej.

Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Warto wspomnieć, że w konkursie brały udział szkoły W Kobylance i Reptowie.

Jest to znowu artystyczny sukces uczniów naszej szkoły. Warto mieć talent, nie tylko dla siebie, ale i dla świata.

Mam głęboką wiarę, że któreś z Was wykorzysta w przyszłości swoje zdolności, serdecznie tego życzę wszystkim małym artystom – Małgorzata Budzyńska

• Świąteczna Paka

• Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję "Świąteczna Paka". Wasze wsparcie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i dzięki Wam mogliśmy pomóc wielu rodzinom. Dziękujemy!

• Nasza absolwentka Małgosia w świątecznym teledysku!

• Nasza absolwentka Małgosia Krauze wraz z Youngsta Ali wystąpiła w świątecznym teledysku "Świąteczny czas". Gosiu, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy abyś podążała za marzeniami i je realizowała. Czekamy na kolejne teledyski![ more]

• Warsztaty góralskie

• 21 grudnia gościliśmy w naszej szkole kapelę góralską "Beskidzcy Zbóje", która zaprezentowała góralskie pastorałki. Ponadto uczniowie mogli posłuchać gwary góralskiej, zobaczyć tradycyjne stroje i poznać świąteczne zwyczaje. ​​​​​​​​​​​​​​

• Wigilia w klasie IV i V

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który już każdy z nas zna od kołyski …”

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas dla nas wszystkich. Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną uczniowie klasy IV i V spędzili wraz z wychowawcami na spotkaniach wigilijnych. Te podniosłe chwile, utrwaliły dzieciom znajomość tradycji świątecznych, ale również wzmocniły bliskie i serdeczne relacje. Rodzice uczniów zadbali, aby stół był pięknie nakryty. Przygotowali potrawy typowo świąteczne zarówno na słono jak i na słodko. Nieodzownym elementem klasowego świętowania było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, obdarowywanie się upominkami i śpiewanie kolęd. Podczas spotkania panowała uroczysta i świąteczna atmosfera.

• Grudzień w zerówce

• Grudzień w oddziale przedszkolnym był bardzo aktywny. Dzieci rozpoczęły miesiąc od warsztatów czekoladowych w sali zabaw w Stargardzie. Przygotowaly łańcuch na choinkę i ubrały wspólnie drzewko. Uczestniczyły w koncercie bajkowym oraz koledowaly z góralami. Dzieci wykonały w grudniu wiele ciekawych prac plastycznych, ozdób na choinkę oraz upominki dla rodziców.

• Tydzień głośnego czytania

• Współcześnie, aby ludzi do czegoś zachęcić, trzeba to wypromować, odpowiednio im zareklamować. Nie inaczej jest z książkami i czytaniem. Właśnie to robiliśmy w naszej szkole w grudniu.

A czytać naprawdę warto! Dzięki książkom poznajemy mnóstwo nowych słów, których raczej nie usłyszymy w zwykłej, codziennej rozmowie. Bogacimy więc swój język, uczymy się, na literackich wzorach, wyrażać myśli i uczucia. Doskonalimy sposób wysławiania się, a także pisania, bo bez czytania nie osiągniemy sztuki pisania dłuższych tekstów.

Gdy czytamy literaturę piękną, czyli np. powieścii opowiadania, w wyobraźni wchodzimy do innego świata, poznajemy myśli i uczucia bohaterów. Dzięki temu w prawdziwym życiu lepiej rozumiemy innych ludzi.

Przede wszystkim czytanie ciekawej książki, przy której odrywamy się od codziennych spraw, to wspaniały odpoczynek.

Jednak aby czytać, trzeba się wyciszyć i skupić, a to trudne w czasach internetu i innych mediów, które przyzwyczaiły nas do intensywnych bodźców. Skoro czytanie staje się trudne, wymaga motywacji i systematycznego treningu. Naszaszkoła, dzięki bibliotece bogato zaopatrzonej w ciekawe książki (w tym wiele nowości) zachęca uczniów do czytania.Jednaksam proces czytania to spotkanie z książką sam na sam, w domu.Wielka więc jest tu rola rodzinnego domu ucznia, wzorów spędzania wolnego czasu, przekazywanych wartości, atmosfery i przestrzeni, która daje czas i miejsce na książkę i czytanie.