Wiadomości

        • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji
          • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji

          • 28 maja, żołnierze #WCRStargard oraz #14ZBOT spotkali się z uczniami klasy 7 i 8 by przybliżyć im świat służby wojskowej i możliwości rozwoju w Siłach Zbrojnych RP.

            Podczas spotkania omówiono różne formy służby wojskowej, korzyści z jej pełnienia oraz ofertę klas wojskowych:

            #OPW – Oddziały Przygotowania Wojskowego

            #BOW – Branżowe Oddziały Wojskowe

            #CyberMIL z klasą

            Uczniowie poznali również proces rekrutacji do klas wojskowych oraz korzyści wynikające z ich ukończenia.

            Nie zabrakło także informacji o projektach MON: #EdukacjaZWojskiem oraz #wGotowości, rozwijających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i obronności.

            Dziękujemy za aktywne spotkanie i zainteresowanie tematyką obronności.

        • Warsztaty detektywistyczne w klasie 7
          • Warsztaty detektywistyczne w klasie 7

          • 28 maja w klasie 7 odbyły się już trzecie warsztaty poprowadzone przez przedstawicielki harcersatwa ZHP z 16 Drużyny Wędrowniczej im. Ernesta Thompsona Setona - dh. Monikę Zawadzką i dh. Wiktorię Maj. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły uczniów w tajemniczy świat zagadek kryminalistycznych. Rozwiązywali bowiem szereg zadań, które doprowadziły ich do rozszyfrowania "Tajemnicy zaginionego klucza".

            Uczniowie wykazali się sprytem i dużą kreatywnością.

            Monice i Wiktorii dziękujemy za ciekawe zajecia i czekamy na kolejne.

            Galeria

        • Dzień Mamy w kl. 3b
          • Dzień Mamy w kl. 3b

          • Uczniowie klasy 3b bardzo KOCHAJĄ SWOJE MAMY z zaangażowaniem wykonywali wazoniki w stylu boho, wykonywali laurki a największe skupienie wykazali podczas pisania listów.

        • Projekt "Literki w akcji"
          • Projekt "Literki w akcji"

          • Klasa 1 w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Literki w akcji”, którego celem było wspieranie nauki czytania i pisania poprzez aktywne i twórcze działania. Podczas poznawania kolejnych liter uczniom towarzyszyły różnorodne aktywności ruchowe, plastyczne, sensoryczne i językowe.

            Nauka odbywała się nie tylko w ławkach i zeszytach, ale przede wszystkim poprzez zabawę, współpracę i odkrywanie. Projekt rozwijał kreatywność, aktywność poznawczą oraz poczucie sprawczości dzieci, a jednocześnie był zgodny z Podstawą Programową edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, udowadniając, że nauka liter może być ciekawa, radosna i pełna działania.

            Galeria

        • Turniej Zdrowie i Forma na 5
          • Turniej Zdrowie i Forma na 5

          • Dnia 19 maja przedstawiciele klasy 4 wywalczyli drugie miejsce w rozgrywkach okręgowych wojewódzkiego turnieju "Zdrowie i Forma na 5" organizowanym w ramach podsumowania kampanii wojewódzkiej #MOJASZKOŁAZDROWASZKOŁA.

            Zwycięstwo zapewniło nam udział w eliminacjach wojewódzkich które odbędą się już w czerwcu. Koordynatorem i realizatorem programu "MojaSzkołaZdrowaSzkoła" jest pedagog szkolny p. Justyna Hausherr. Do eliminacji z części fizycznej dzieci przygotowała p. Małgorzata Sztandera. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

            Galeria

        • Wiwat maj, trzeci maj!!!
          • Wiwat maj, trzeci maj!!!

          • 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Była to wyjątkowa chwila, podczas której mogliśmy wspólnie uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

            Uroczystość uświetniły piękne występy naszych uczniów. Duże wrażenie zrobił taniec z flagami w wykonaniu uczennicy klasy trzeciej Anieli Witkowskiej oraz uczennicy klasy czwartej Zuzanny Sarba, który wzbudził wiele emocji i został nagrodzony gromkimi brawami. Nie zabrakło również tradycyjnego poloneza w wykonaniu uczniów klasy ósmej, który dodał wydarzeniu podniosłego charakteru.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!

            Galeria

        • Warsztaty o pierwszej pomocy w klasie VII
          • Warsztaty o pierwszej pomocy w klasie VII

          • 30 kwietnia w klasie 7 odbyły się kolejne warsztaty  poporowadzone przez przedstawicielki harcersatwa ZHP - Monikę Zawadzką i Wiktorię Maj - absolwentkę naszej szkoły. Tym razem dziewczyny poruszyły bardzo ważny temat, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna.

            Zajęcia odbyły się na świerzym powietrzu a uczniowie pracowali zespołowo. Ich zadanie polegało na odnalezieniu kartek z informacjami dotyczącymi pierwszej pomocy. Drużynowo musieli zdecydować, czy dane informacje są prawdziwe czy też nie. Każde poruszane zagadnienie zostało szczegółowo omówione i wyjaśnione a uczniowie wykazali się wiedzą i zaangażowaniem.

            Dziękujemy za kolejne wartościowe spotkanie.

            Galeria

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
        • 91 561 00 16
          530 161 994
        • Kunowo 45 a
          73-110 Stargard
          sp@kunowo.edu.pl
          Poland
        • Damian Szmit
          tel. 503 677 713
          iod@data.pl
        • Administrator: mjaros@kunowo.edu.pl
        • Księgowość: 572 628 480
        • Adres do e-doręczeń
          AE:PL-20760-13256-HRHBI-18
        • świetlica: 531 826 626
      • Logowanie