Menu

 • Ogłoszenie - zebrania

  Zebrania z rodzicami 

  17 maja 2018 r. (czwartek) - godz. 16.30

 • Zawody Karate w Peterku

  W dniu 28 kwietnia 2018 r.

  w Paterku k. Nakła nad Notecią

  odbył się

  VI Puchar Krajny i Pałuk w Karate Olimpijskim.

  W zawodach udział wzięło 320 zawodników reprezentujących 24 Kluby Karate. Nasz zawodnik z Klubu Kamikaze Kunowo Filip Sobczyński zdobył trzy złote medale w konkurencjach:

  -Kata indywidualne chłopcy 10-11 lat, żółte pasy,

  -Kata indywidualne 12-13 lat, żółte pasy,

  -Kata OPEN żółte pasy.

  Gratulujemy!

  Zawody Karate w Peterku - Obrazek 1

 • 06.05.2018 Grosz do grosza ... razem możemy więcej heart
 • Rambit ekologiczno - sportowy

       Stało się już tradycją w naszej szkole, że miesiąc kwiecień poświęcony jest działaniom na rzecz ochrony środowiska, przyrody, programowi wykorzystania zasobów naturalnych oraz aktywnego wdrażania zasad selektywnej zbiórki odpadów. W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy problemowi związanemu z zanieczyszczeniem plastikiem.

       Z tej okazji 27 kwietna odbył się Rambit ekologiczno-sportowy. Autorami i organizatorami imprezy były p. Iwona Przybylska oraz p. Monika Błaszczeć. Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie klas IV-VI z zaproszonych szkół gminy Kobylanka mieli okazję wykazać się praktyczną wiedzą i znajomością zasad recyklingu. Konkurs obejmował część testową i zawody sportowe dla czteroosobowych zespołów poszczególnych szkół. Były to emocjonujące zmagania. Nikt nie odpuszczał, walczono zawzięcie w każdej konkurencji. 

       Różnorodna forma turnieju umożliwiła naszym zawodnikom wykorzystanie wiadomości na temat ochrony środowiska, recyklingu i z pewnością w znacznym stopniu spopularyzowały zasady ekologii, które znalazły swoje miejsce w życiu codziennym.

   

  Wyniki części testowej:

  I miejsce - Filip Wawrzyniak (SP Kunowo)

  II miejsce - Samuel Samsel (SP Kunowo), Amelia Złota i Karolina Berent (SP Reptowo), Iza Gazda (SP Kobylanka)

  III miejsce - Paweł Maj (SP Kunowo)

  Wyróżnienia: Amalia Samsel (SP Kunowo), Amelia Berent i Nadia Madsen (SP Reptowo), Zuzanna Jabłońska (SP Kobylanka)

   

  Wyniki części sportowej:

  I miejsce - SP Kunowo

  II miejsce - SP Reptowo

  III miejsce - SP Kobylanka

   

  Cieszymy się z uzyskanych wyników i zapraszamy na następny turniej!
   

  Galeria zdjęć

 • Wycieczka do Wrocławia

  Uczniowie naszej szkoły z klas IV i V byli na czterodniowej wycieczce we Wrocławiu. Oto jej przebieg:

       W poniedziałek wyjechaliśmy pociągiem o 5.40. Dotarliśmy do Wrocławia mniej więcej o 11.00. Po zakwaterowaniu w schronisku poszliśmy zwiedzać Stare Miasto, a potem udaliśmy się na obiad. Kiedy zjedliśmy, pojechaliśmy do Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Tam oglądaliśmy różne pokazy wodne, ale także zdobywaliśmy informacje na ten temat. I na koniec dnia wjechaliśmy na 49 piętro Sky Tower, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Była to chyba największa atrakcja poniedziałku. Do schroniska wróciliśmy bardzo zmęczeni. 
       We wtorek oglądaliśmy Panoramę Racławicką. Obraz namalowany na płótnie wyglądał bardzo realistycznie. Pani Małgosia, nasza nauczycielka historii, opowiedziała nam o przedstawionych wydarzeniach historycznych. Miałam wrażenie że znajduję się na polu bitwy. 
       Potem poszliśmy na obiad i udaliśmy się do kina. Film był ciekawy. 
  W środę pojechaliśmy obejrzeć Halę Stulecia, po czym przeszliśmy do zwiedzania Ogrodu Japońskiego. Zrobiliśmy tam wiele zdjęć, bo ogród był rozległy i piękny, ale nie większy od zoo, do którego udaliśmy się później. W zoo zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych zwierząt. Lwy oglądaliśmy z bliska, przez szybę. 
       Potem poszliśmy na obiad i na koniec dnia zwiedzaliśmy wielki, nowoczesny stadion. Wróciliśmy do schroniska zmęczeni, ale szczęśliwi. 
       W czwartek, przed wyjazdem mieliśmy nieco więcej czasu wolnego. Kupowaliśmy pamiątki, spacerowaliśmy. Po obiedzie poszliśmy na dworzec kolejowy. Pociąg spóźnił się o godzinę. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. Tę wycieczkę będziemy długo wspominać.

  Natalia Dudka

  Galeria zdjęć

 • V Rajd w Hołdzie Janowi Pawłowi II - 21.04.2018

  Organizatorem rajdu było Gimnazjum w Maszewie, którego patronem jest Papież Jan Paweł II. 
  Trasa wiodła nas przez Parlino - Warchlino - Rożnowo. Zapraszamy do wideorelacji. 

   

 • Ogłoszenie

  Drodzy Rodzice,

  informujemy, że zgodnie rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2017 poz. 1603), dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, ustala dni 30 kwietnia (poniedziałek), 2 maja (środa) oraz 4 maja (piątek) 2018 roku, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. 

  Jednocześnie informujemy, że szkoła zapewnia w tych dniach zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 7.30 do 16.30 dzieciom, których rodzice zadeklarowali ich obecność.

   

 • Dzień Ziemi 2018

       To święto obchodzimy co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.
  22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

   

       W tym roku również uczniowie naszej szkoły aktywnie przystąpili do Dnia Ziemi. Aby ograniczyć ilość niepotrzebnie wyrzucanego plastiku, postanowiliśmy dąć plastikowym odpadom drugie życie. Każda z klas I-III wraz z wychowawcami oraz oddział przedszkolny musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością w zagospodarowaniu zużytego plastiku. Efekty ich pracy przerosły najśmielsze oczekiwania. W każdym przedmiocie znaleźli ciekawe, a nawet zaskakujące inspiracje.

       Maluszki oddziału przedszkolnego i pani Dorota Zacharek wyczarowały butelkowego robota na przeróżne drobiazgi, klasa pierwsza wraz z panią Natalią Kur-Olszyną stylowe filiżanki z plastelinowym wzorem. Klasa druga pani Aureli Michalskiej prześcigała się w tworzeniu kolorowych dzbanków, ozdób, talerzyków, a nawet zwierząt. W klasie trzeciej pani Jolanty Grzegorczyk istnym hitem okazała sie być torba na zakupy z bąbelkowej folii. Powstało wiele wspaniałych plakatów, zabawek i użytecznych drobiazgów. Uczniowie wyśmienicie sie bawili i jednocześnie wspomagali tegoroczną akcję.

  Wszystkim uczestnikom Dnia Ziemi i wychowawcom serdecznie dziękuję.
  Koordynator - Iwona Przybylska.

  Galeria zdjęć
   

 • Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Kamikaze Kunowo

  14 kwietnia w Toruniu odbyły się zawody Karate Copernicus Cup, w których wzięło udział 240 zawodników. Naszą sekcję Klub Karate Kunowo reprezentowało dwóch zawodników. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii kata 10-11 okazał się Filip Sobczyński, który zdobył złoty medal, a w kata drużynowym wraz ze swoimi kolegami z drużyny zdobył srebro. Natomiast drugi z naszych przedstawicieli Oliwier Mysielski, który startował w konkurencji kata 8, tym razem odpadł w rywalizacji o czołowe miejsca.

 • Rekrutacja 2018/2019

  Na podstawie art. 158 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2017 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59),  Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym przedstawia listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w roku szkolnym 2018/2019:

  Oddział przedszkolny 2018/2019

  Klasa I 2018/2019

   

 • Konkurs plastyczny "Ratujemy Klimat"

  Przypominamy o trwającym w naszej szkole konkursie dla klas IV - VI na projekt znaczka pocztowego.
  Tematem przewodnim są zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem "Ratujemy Klimat". Wszelkie dodatkowe informacje osoby zainteresowane znajdą na stronie www.oczmimlodych.pl lub w pliku poniżej. Prace należy dostarczyć do p. Małgorzaty Budzyńskiej lub p. Iwony Przybylskiej.

  Informacja o konkursie (pdf)

   

 • Zapraszamy do obejrzenia drugiego archiwalnego

  numeru szkolnego KLEKSA.

 • VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie

  VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie - Obrazek 1

  We wtorek 10 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 odbył się
  w Szkole Podstawowej w Kunowie

  VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Sporcie.

       Organizatorami konkursu był Dyrektor szkoły Mariusz Nosal, nauczyciele Monika Błaszczeć, Małgorzata Budzyńska i Iwona Przybylska. W konkursie udział wzięło 15 uczniów ze szkół gminy: Kobylanka, Reptowo i Kunowo.

       Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać test, który składał się z 60 pytań dotyczących dziedziny sportu, nie brakowało podchwytliwych pytań, w których uczeń musiał wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu niektórych dyscyplin sportowych. 

       Najwyższą ilość punktów zdobył uczeń klasy IV Kamil Ilnicki ze Szkoły Podstawowej Kunowo, tym samym zajął I miejsce indywidualnie zdobywając 41 punktów.

  Wyniki drużynowe:

  I miejsce Szkoła Podstawowa w Kunowie
  II miejsce Szkoła Podstawowa w Kobylance
  III miejsce Zespół Szkół Publicznych w Reptowie


  Uczniowie reprezentujący naszą szkołę, którzy wspólnie zdobyli najwyższą ilość punktów dla naszej szkoły:

  1. Kamil Ilnicki
  2. Samuel Samsel
  3. Paweł Maj
  4. Nelly Czajka-Rożek
  5. Martyna Wolna

  Dyrektor szkoły za pierwsze cztery miejsca wręczył statuetki i medale. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz ksiązki o tematyce sportowej.
   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ze sportowym pozdrowieniem - organizatorzy.
   

  Galeria zdjęć

 • MatProLog 2018

  Tuż przed przerwą świąteczną, 28 marca 2018 r., uczniowie klasy IV - Wiktoria Jakubiak, Nikodem Adamczyk i Filip Sobczyński - wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MatProLog - Matematyka - Programowanie - Logika". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Brzechwy w Stargardzie. Matematyczne rozgrywki składały się z dwóch etapów: indywidualnie rozwiązywanego testu na platformie Quizziz oraz drużynowego rozwiązywania zadań praktycznych z zakresu kodowania. Wszyscy uczniowie pracowali bardzo wytrwale. Nasi czwartoklasiści dzielnie reprezentowali szkołę i zajęli piąte miejsce, ex aequo wraz ze Szkołą Podstawową nr 5.

  Gratulujemy im, ich pierwszej rywalizacji ze szkołami stargardzkimi!

  Galeria zdjęć

 • V Rajd w Hołdzie Janowi Pawłowi II - 21.04.2018 (zapisy)

 • X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże”

   

  GRATULACJE AMELKA!

  Nasza uczennica Amelia Samsel brała udział

  w X Wojewódzkim Konkursie Literackim „Oto ja i podróże”

  zorganizowanym przez Szczeciński Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów i I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. Zadaniem wszystkich uczestników było napisanie pracy literackiej dotyczącej wątku podróży w literaturze. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, nasza Amelka za wypracowanie pt. Podróże małe i duże otrzymała wyróżnienie. Opowiadanie ukazało się drukiem w tomie pokonkursowym, a już wkrótce można je przeczytać w najbliższym numerze gazetki szkolnej Kleks. 

  Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentu literackiego smiley
   

  Agata Siwiec

  X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 1

  X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 2 X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 3

  X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 4 X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 5

  X Wojewódzki Konkurs Literacki „Oto ja i podróże” - Obrazek 6
   

 • 27.03.2018 Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii angel
 • Konkurs - Palma Wielkanocna 2018

  Dnia 23 marca 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną. 
  Jury miało niezwykle trudne zadanie dokonując oceny dostarczonych palm. Wszystkie prace wyróżniały się bogactwem barw, kształtów i pomysłowością. 

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  Lena Czajka-Rożek- I miejsce
  Aleksandra Augustyniak- II miejsce
  Maciej Chrząszcz- III miejsce
  Honorata Paszowska- Wiśniewski- wyróżnienie
  Julia Nowocień- wyróżnienie
  Karol Marchlewicz- wyróżnienie
  Mateusz Wiczkowski- wyróżnienie
  Anna Wiczkowska- wyróżnienie
  Małgorzata Kuciej- wyróżnienie
  Nelly Czajka- Rożek- wyróżnienie
  Paweł Maj- wyróżnienie

   

  Dziękujemy wszystkim rodzinom za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie Wielkanocnych Palm. Pragniemy również podziękować sponsorom nagród: Restauracji Weranda, Cafe Zakątek, Ola Pizza, ArtGraf, ks. Proboszczowi- Pawłowi Żurawińskiemu, Pani Sołtys z Morzyczyna - Dorocie Orzoł oraz Panu Sołtysowi z Kunowa- Andrzejowi Adamczykowi. 
   

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
  życzymy wielu radosnych chwil, serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka.

  Rada Rodziców
  Samorząd Uczniowski

   

  Galeria zdjęć

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć