Menu

 • Zajęcia w czasie wakacji w ramach projektu „Experymentarium – nauczanie przez działanie”

  Od 1 czerwca w naszej szkole jest realizowany projekt „Experymentarium – nauczanie przez działanie”. Mimo, że rozpoczęły się wakacje, zajęcia nadal się odbywają. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, również tych, którzy do tej pory nie skorzystali z zaproponowanej oferty, do przyjścia do szkoły na zajęcia. Bez wątpienia jest to ciekawa i interesująca alternatywa spędzenia wolnego czasu w okresie letnim.

  Uwaga zmiana dni i godzin zajęć!!!

  Harmonogram

  Zapraszamy od wtorku do czwartku w godzinach od 9:30 do 12:30.

  wtorek

  1. „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA” (grupa I klasy I - III) - godzina 9.30 - 11.00
  2. „TAJEMNICZY ŚWIAT CHEMII” - godzina 11.00 - 12.30

  środa

  1. „MŁODY KONSTRUKTOR MASZYN PROSTYCH” - godzina 9.30 - 11.00
  2. „MAŁY MODELARZ” - godzina 11.00 - 12.30

  czwartek

  1. „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA” (grupa II klasy IV - VIII) - godzina 9.30 - 11.00
  2.  „GRAJMY RAZEM” - godzina 9:30 – 11.00
  3. „Z PORADNIKA MŁODEGO ZIELARZA” - godzina 11.00 - 12.30

   

  Jednocześnie informujemy, że już niedługo, bo 14 lipca uczniów czeka 4. Dniowy wyjazd edukacyjny do Wrocławia pn. „Z HISTORIĄ i NATURĄ NA TY”.

   

  Zapraszamy do zaglądania do zakładki "Projekt experymentarium" w menu z lewej strony, na której na bieżaco dodawane są zdjęcia z zajęć.

   

  Informacje o projekcie

   

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Szanowni Państwo,

  Zbliża się termin zakończenia roku szkolnego. Niestety, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, rozdanie świadectw będzie wyglądało zgoła inaczej niż dotychczas. Nie będzie uroczystego apelu, ani rozdania nagród książkowych. Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w październiku, przy okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wtedy też rozdane zostaną nagrody uczniom, którzy zapracowali na świadectwo z "czerwonym paskiem".

  Zapraszamy po odbiór świadectw z rąk wychowawców według poniższego harmonogramu:

  godzina 8:30 - zerówka oraz klasa I

  godzina 9:00 - klasa II oraz klasa III

  godzina 9:30 - klasa IV oraz klasa V

  godzina 10:00 - klasa VI oraz klasa VII

  godzina 10:30 - klasa VIII

  Rozdanie odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku niesprzyjającej aury (padający deszcz), świadectwa zostaną rozdane na sali gimnastycznej (bez udziału rodziców).

  Jednocześnie informuję, że odbiór świadectwa w wyznaczonym terminie nie jest obligatoryjny. Możecie Państwo odebrać je również w czasie wakacji, w sekretariacie szkoły, po uprzednim skontaktowaniu się i ustaleniu terminu odbioru.

  Pozdrawiam

  Mariusz Nosal

 • Egzamin ósmoklasisty

  Ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

   

 • Egzamin ósmoklasisty

 • Kangur Matematyczny 2020 - mamy wyniki!

  Kangur Matematyczny 2020 - mamy wyniki!

  W dniach 02-05.06.2020r. konkurs Kangur, został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl. Głównym celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

  Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli 6 wyróżnień!

  W szkole, do konkursu przystąpiło 21 uczniów, z klas II-VIII, w następujących kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Uczestnicy „Kangura” przez 90 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Każdy uczestnik konkursu otrzyma w prezencie nagrodę uczestnictwa (tangram) bez względu na to, czy wziął udział w sesji internetowej, czy nie.
  Aby uczniowie mogli wziąć udział w konkursie musieli zapoznać się z instrukcją dla uczestnika konkursu, zalogować się na platformie Dzwonek.pl, w profilu konta uzupełnić dane
  i w wyznaczonych dniach i godzinach przystąpić do egzaminu.

   

  Wyróżnienie otrzymali:

   

  Tomasz Ochota klasa II (uzyskał 98,75 pkt.)

  Wojciech Kuczyński klasa V (uzyskał 115 pkt.)

  Kamil Ilnicki klasa VII (uzyskał 123,75 pkt.)

  Amelia Samsel klasa VIII (uzyskała 132,5 pkt.)

  Samuel Samsel klasa VIII (uzyskał 132,5 pkt.)

  Nelly Czajka-Rożek klasa VIII (uzyskała 105,5 pkt.)

   

  Wydawanie dyplomów oraz nagród organizatorzy przełożyli na wrzesień, gdy szkoły powrócą do normalnej aktywności.

   

  Szkolny koordynator konkursu
  Elżbieta Tomczyk

 • Dzień Dziecka oczami naszych uczniów.

  Dzień Dziecka oczami naszych uczniów.

  Jak spędzają wolny czas nasi uczniowie? Obejrzyjecie nadesłane przez nich zdjęcia oraz przeczytajcie wspomnienia Antosi.

  Zdjęcia uczniów

  Mój Dzień Dziecka 

 • Dzień Dziecka

  Kochani,
  Dzisiejszy Dzień Dziecka jest wyjątkowy i trudny zarazem bo nie możemy być z Wami. Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Chociaż tak możemy być blisko Was. Mamy nadzieję, że ten film wywoła na Waszych twarzach uśmiech :-)

 • Zasady postępowania ze zużytymi maseczkami oraz rękawiczkami jednorazowymi

 • Dzień Dziecka w czasie pandemii

  Dzień Dziecka w czasie pandemii

  Zwykle były wyjazdy, wyjście na lody, do kina, sali zabaw, wyjazd na wycieczkę czy do parku rozrywki. W czasie pandemii większość z tych atrakcji jest niedostępna lub ograniczona.

  Oto garść pomysłów...

  Na sportowo

  Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny jest świetną formą spędzenia Dnia Dziecka.

  Świętowanie w domu

  Użyjcie wyobraźni. Dzieci będą zachwycone, gdy ten dzień spędzicie z nimi bawiąc się i poświęcając im czas. Odpuście na chwilę obowiązki i bądźcie tylko dla nich. Zbudujcie bazę z koców i poduszek, udekorujcie dom balonami, także z helem, grajcie z nimi w gry planszowe, zamówcie na obiad pizzę, a na deser zaserwujcie lody i ulubione słodycze.

  Piknik w lesie

  To jest pomysł, który dzieci może zachwycić. A do jego organizacji wystarczy niewiele. Weźcie koc, koszyk z jedzeniem i napojami, grę planszową i na przykład paletki do badmintona i jedźcie do lasu. Dla dzieci będzie to niesamowita frajda. Oczywiście nie zapomnijcie o ulubionych przekąskach. Będą zachwycone mogąc jeść je na łonie natury, spędzając z Wami wesoło czas, grając w gry i wygłupiając się. Przy odrobinie szczęścia może spotkacie jakieś leśne zwierzęta. Pamiętajcie tylko o bezpieczeństwie. Przede wszystkim zabezpieczcie się przed kleszczami.

  ze sportowym pozdrowieniem Monika B

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

  Drodzy Rodzice,
  Prosimy o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa w czasie COVID-19. 
  Ci z Państwa, którzy są zainteresowani udziałem dzieci z klas 0-III w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych proszeni są o wypełnienie oświadczenia oraz wniosku.
  Dokumenty można oddać opiekunowi świetlicy lub przesłać drogą elektroniczną na adres 
  sp@kunowo.edu.pl

  Oświadczenie wnioskodawcy
  Wniosek o udział dziecka w zajeciach opiekunczo-wychowawczych
  Procedura nr 16 - bezpieczeństwa w czasie COVID-19

 • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych

  Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w tym ósmoklasisty w 2020r.

  Informujemy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. 

  Przygotowanie do egzaminu - wytyczne

   

 • Rozpoczynamy realizację projektu Experymentarium - nauczanie przez działanie

  Projekt pt. „Experymentarium - nauczanie przez działanie” to nowatorskie przedsięwzięcie skierowane do młodego pokolenia uczniów naszej szkoły. Celem nadrzędnym projektu wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej instytucji oświaty jaką jest nasza placówka. Przygotowaliśmy wachlarz zajęć, które pozwolą na organizację wolnego czasu dzieciom wykraczającą poza ramy edukacji. Projekt w 100% został sfinansowany przez rządowy program dotacyjny dla organizacji pozarządowych (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

  Pierwotnie zajęcia dla uczniów w ramach projektu miały się rozpocząć już od 1 marca i trwać do 30 października tego roku. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, termin rozpoczęcia zajęć ciągle był przesuwany. Ponieważ datą graniczną zakończenia i rozliczenia projektu jest 30 października, chcemy przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra zdrowia, rozpocząć zajęcia dla uczniów od 1 czerwca. Będą się odbywać w grupach 6 – 8 osobowych. W przypadku dużego zainteresowania, planujemy zajęcia  również w wakacje, jako ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu w okresie letnim. Dlaczego nie czekamy na rozpoczęcie zajęć dodatkowych do 1 września? Niestabilna sytuacja i pojawiające się informację, że druga fala zachorowań na COVID – 19 czeka nas jesienią, a co za tym idzie szkoły znów mogą być zamknięte, skłoniły nas, aby w sytuacji powrotu od 25 maja do stacjonarnego funkcjonowania szkół, zajęcia rozpocząć już teraz.

  Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, mogą już teraz zapisać się na różnego rodzaju zajęcia (za pomocą classrooma). Szczegółowy terminarz zostanie ustalony w najbliższym czasie.  

  W ramach projektu przewidziane są następujące zajęcia:

  „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA”

  Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego® Education WeDo 2.0 oraz Lego® Education Spike™ Prime. Uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, budowania oraz samodzielnego programowania robotów. Zestawy Lego® Education pozwalają na tworzenie robotów, które „ożywają” dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do wieku uczniów opartemu na programowaniu obrazkowym. Zajęcia pozwolą na rozwijanie i inicjowanie zainteresowań technicznych i naukowych. Warsztaty będą prowadzone przez instruktora specjalistę i będą polegały na tworzeniu zautomatyzowanych konstrukcji omawiających i nawiązujących do wielu dziedzin nauki i aspektów świata. Zestawy dydaktyczne Lego® Education zawierają zarówno klasyczne klocki Lego® jak i komponenty elektroniczne w tym silniki, czujniki oraz jednostki centralne służące do łączenia się z komputerem lub tabletem, którego dzieci użyją do programowania swoich dzieł.

  2 grupy 8 osobowe po 22 godziny zajęć (każda grupa raz w tygodniu po 2 godziny)

  „TAJEMNICZY ŚWIAT CHEMII”

  Eksperymenty chemiczne są punktem wyjścia w proces poznania. Poprzez wykonywanie doświadczeń chemicznych uczniowie najpełniej zrozumieją zjawiska, problemy otaczającego świata, rozbudzą w sobie ciekawość poznawczą, motywację do zgłębiania wiedzy i problemu, w konsekwencji nabędą umiejętność wykorzystywania tej wiedzy w praktyce.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „MŁODY KONSTRUKTOR MASZYN PROSTYCH”

  Zajęcia z zakresu rozwijania kreatywności oraz wiedzy z dziedzin matematyki i fizyki. Uczniowie będą korzystać z zestawów Lego® Education Maszyny Proste i Zasilane wraz z zestawami rozszerzającymi – Pneumatyka oraz Energia Odnawialna. Dzięki tym zestawom uczniowie rozwiną swoje umiejętności w zakresie inżynierii projektowej stosowanej w życiu codziennym. Uczniowie poznają zasady działania wielu mechanizmów oraz rozwiązań a także własnoręcznie zbadają ich możliwe zastosowania oraz rozwiną swoje zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i inżynierią.

  1 grupa 8 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „MAŁY MODELARZ”

  Na zajęciach zadaniem uczestników będzie wykonanie różnego typu modeli pojazdów oraz latawca, jako najprostszej formy modelarskiej. Uczniowie będą tworzyć m.in. modele wojskowych  pojazdów gąsiennicowych w skali min.  1:36, modele obrazujące maszyny cywilne i wojskowe. Modele będą zaopatrzone w nadajnik z odbiornikiem do sterowania. Wszystkie konstrukcje modeli wykonane będą z elementów drewnianych - sklejki lotniczej i drewna balsowego wysokiej jakości. Uczestnicy szczególnie będą motywowani  do zwrócenia uwagi na precyzję wykonania, łączenia poszczególnych elementów modelu. Dodatkowo od prowadzącego dowiedzą się o historii danego modelu.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „GRAJMY RAZEM”

  Grając w gry planszowe czy karciane, można rozwijać umiejętności matematyczne - logiczne myślenie, koncentrację, przewidywanie następstw, umiejętność liczenia w pamięci, ale także ciekawie spędzić czas wolny. Jest to świetny trening cierpliwości, czekania na swoją kolej, współpracy z innymi, grania do jednej bramki wszystkich członków danej drużyny. Ponadto jest to świetna lekcja kończenia rozpoczętych zadań, radzenia sobie z porażką własną, wspierania się nawzajem w przegranej drużynie. Gry bawią i uczą. A co bardzo ważne są świetną okazją do interakcji z innymi osobami. To ciekawa propozycja na spędzanie wolnego czasu przez młodych ludzi, którzy potem mogą uczyć rówieśników grać  w takie gry.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „Z PORADNIKA MŁODEGO ZIELARZA”

  Zadaniem będzie upowszechnienie i przypomnienie zasad kompostowania substancji organicznych i segregacji odpadów w warunkach szkolnych i domowych. Dodatkowo uczestnicy będą prowadzić kompostowanie na terenie szkoły. W ramach zajęć  w części teoretyczno – ćwiczeniowej, uczniowie będą pozyskiwać wiedzę na temat zasad prowadzenia upraw ziół, zbioru i przetwarzania – np. stworzą zielnik domowy lub makietę segregacji (papier, tektura, folia – materiały odpadowe z gosp. domowego, szkoły), zasad zdrowego żywienia z wykorzystaniem matematyki (gramatura, pomiar jednostkowy, jednostki itp.). Pozyskają wiedze o działaniach ziół, zasadach segregacji odpadów. Działanie praktyczne – uprawa roślin w tym nawożenie kompostem.

  1 grupa 8 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  Planujemy, o ile zmieni się  sytuacja epidemiologiczna w Polsce i będzie można organizować wyjazdy edukacyjne, 4 dniową wycieczkę do Wrocławia.

  Znajomość Ojczyzny i jej dziejów jest zarówno obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, powinna odkrywać szkoła. Odnajdywanie owej wartości jest chlubnym kontynuowaniem tradycji polskiej szkoły, która będąc wierna narodowej spuściźnie, przekazywała solidną wiedzę, kształtowała świadomość narodową i obywatelską, szacunek dla dobra wspólnego jakim jest dziedzictwo wspólnoty narodowej i państwowej zbudowanej w minionych stuleciach, a co za tym idzie - wychowywała w poczuciu patriotyzmu. Tę tradycję mamy dziś chronić i przekazać dzieciom i młodzieży. Niniejsza koncepcja wycieczki edukacyjnej do Wrocławia, miejsca pamięci narodowej, stanowi element programu tzw. polityki edukacji historycznej.

  W programie zwiedzania znajdzie się Ossolineum, gdzie każda sala to inny temat. Wszędzie widz jest wciągany w akcje, jak w dobrej opowieści. W całym muzeum zainstalowano ponad 100 gier, aplikacji i multimedialnych prezentacji. Dzięki temu miejsce to staje się łatwiejsze w odbiorze dla młodych widzów, a cała tematyka przedstawiona za pomocą dobrze dzieciom znanych dotykowych ekranów. Dzieci są zachęcane do dotykania i działania. Ossolineum to potężna biblioteka, jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w kraju, siedziba muzeów. Miejsce niezwykle ważne dla nauki. Cenne zbiory i archiwa początkowo znajdowały się we Lwowie, a po wojnie zostały przywiezione do Wrocławia i tu pozostają do dziś.

  Panorama Racławicka unikatowe dzieło, jedyne takie w Polsce. Panorama to ogromny obraz zawieszony na ścianach Rotundy, przedstawiający Bitwę pod Racławicami, której przewodził Tadeusz Kościuszko. Oryginalne dzieło uzupełnione jest o eksponaty, by jeszcze mocniej przekonać odbiorców, że znajdują się w centrum działań wojennych. Obraz powstał w głównej mierze dzięki pracy Kossaka i Styki we Lwowie, pod koniec XIX wieku. Został namalowany na płótnie liczącym 15 metrów, a do jego stworzenia wykorzystano 750 kilogramów farby.

  Hydropolis to centrum wiedzy poświęcone wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jego lokalizacja to zabytkowy XIX-wieczny neogotycki podziemny zbiornik wody czystej o powierzchni 4600 m². 9 stref tematycznych stanowi źródło wiedzy dla dzieci i dla dorosłych na temat wody, jej mieszkańców oraz znaczeniu dla człowieka. Centrum wiedzy o wodzie to arcyciekawe miejsce, to fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

  1 grupa 17 osobowa

 • Przywrócenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych

 • Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka

  Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka

  Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka – tym problemem zajęli się uczniowie
  klasy 8.
  Samo pojęcie alkoholi uczniowie klas 8 poznali na lekcji chemii. Wiedzą już jak wyglądają cząsteczki tych związków, jak powstają. Poznali również  właściwości oraz  ich zastosowanie.

  Okazuje się , że sam alkohol może mieć plusy i minusy. A wszystko zależy od tego do czego i w jakich ilościach go używamy. Zapraszam do galerii wybranych prac uczniów, w których znajdziemy ich spojrzenie na to , jaki wpływ ma alkohol na nasze zdrowie.

                                                                                                                                                    Magda Piotrowicz

 • Decyzja Pani Wójt w sprawie oddziałów przedszkolnych

  Szanowni Państwo,


  Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od dzisiaj tj. od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, będą otwierane przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia. Ostateczną decyzję pozostawił jednak organom prowadzącym dane placówki. Decyzją Pani Wójt Julity Pileckiej, oddziały przedszkolne działające na terenie naszej gminy nadal będą zamknięte.   
   

  Pismo Pani Wójt                                                                                                                                                                                               

 • Woda w przyrodzie

  Woda w przyrodzie

  Nad takim tematem, przez ostatni miesiąc, pracowali uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie oraz Szkoły Podstawowej w Kunowie realizując wspólny chemiczny projekt. Efekt końcowy, to przepięknie wykonane przez nich zdjęcia w scenerii domowej, ogrodowej lub bliskiego otoczenia.

  A my pamiętajmy, że woda jest główną składową  organizmów żywych  i warunkuje ich przetrwanie. Występuje w trzech stanach skupienia: stały (lód), ciekły i gazowy (para wodna). Cechuje się specyficznymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi, wyróżniającymi ją na tle innych cieczy. Woda nie ma zapachu i w małych ilościach wydaje się bezbarwna. Duże ilości wody charakteryzują się lekko błękitnym odcieniem. 

  Dbajmy o jej zasoby, bo bez niej nie przetrwamy !!!

                                                                                                                            Magda Piotrowicz

 • Wirtualna podróż
  Zapraszamy na wycieczkę. Oglądaj muzealne wystawy i ekspozycje online lub spaceruj wirtualnie po ulicach miast i dziedzińcach zamków. W wirtualną podróż, możesz wybrać się z całą swoją rodziną. Wspólnie z domownikami, możesz układać plan wycieczki krok po kroku, a w odpowiednim czasie zrealizować go już na żywo, w realnym świecie. Przygotuj notes i długopis, sporządzaj zapiski i praktyczne notatki.
 • Życzenia wielkanocne

  Drodzy Uczniowie i Rodzice,

  Zbliża się wiosenna przerwa świąteczna. Dla wszystkich, będzie to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Dla wszystkich, będzie to również czas spędzony w domowym zaciszu. Niech będzie to okres odpoczynku, wytchnienia i nabierania sił. Życzymy Wam zdrowia i wytrwałości, optymizmu oraz pozytywnego myślenia. Życzymy spokoju i pogody ducha. Niech przygotowania do świąt przebiegają w przyjaznej atmosferze, a wspólnie przyrządzone potrawy smakują wyjątkowo.

   

  Przesyłamy serdeczne i świąteczne pozdrowienia

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne
  oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie