Menu

 • Wakacje!

  Wakacje!

  Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom
  i przyjaciołom szkoły
  życzymy słonecznych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.
  Niech przyniosą one mnóstwo cudownych wrażeń i dadzą zasłużony odpoczynek.

  Do zobaczenia we wrześniu!

 • Najlepsi z najlepszych!

  Najlepsi z najlepszych!

  Wiele emocji towarzyszyło pożegnaniu uczniów klasy VIII. Wszyscy spisali się na medal ale byli wśród nich i tacy, którzy zostali wyróżnieni w sposób szczególny otrzymując Nagrodę Wójta Gminy Kobylanka, Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz wpis do Złotej Księgi.

  22 czerwca w Urzędzie Gimny odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Wójta Gminy Kobylanka. Jest  to nagroda przyznawana najlepszym i najbardziej wyróżniającym się uczniom. W tym roku decyzją rady pedagogicznej nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII - Paulina Panek. Jest to druga nagroda z rzędu Pauliny.

  Podczas uroczystego zakończenia szoły uczniów klasy VIII została wręczona Nagroda Dyrektora Szkoły, którą otrzymała Małgorzata Krauze.

  Najlepsi uczniowie klasy VIII zostali także wyróżnieni wpisem do Złotej Księgi. W tym roku byli to:

  Paulina Panek - średnia ocen 5,61 i wzorowe zachowanie
  Małgorzata Krauze - średnia ocen 5,33 i wzorowe zachowanie
  Filip Sobczyński - średnia ocen 5,06 i wzorowe zachowanie

  Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej z wyróżnieniem otrzymali także:

  Nikodem Adamczyk - średnia ocen 4,94
  Wiktoria Jakubiak - średnia ocen 4,89
  Leon Suchowerski - średnia ocen 4,88
  Kajetan Włodarczyk - średnia ocen 4,83
  Oskar Formella - średnia ocen 4,78

  Gratulujemy uzyskania tak wysokich wyników i życzymy sukcesów w nowych szkołach!

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  23 czerwca (czwartek) o godzinie 8.30 odbędzie się msza święta.
   

  24 czerwca (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego według harmonogramu:

  8.30-10.00 - oddział przedszkolny i klasy I-III

  10.00-11.30 - klasy IV-VIII

 • Trójmiasto, trzy dni, potrójna przygoda!!!

  Trójmiasto, trzy dni, potrójna przygoda!!!

  6 czerwca wraz z organizatorami i opiekunami: panią Małgorzatą Budzyńską, panią Magdaleną Jaros, panią Elżbietą Tomczyk oraz panią Izabelą Małachowską wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną po dwuletniej przerwie, wywołaną pandemią, kilkudniową wycieczkę do Trójmiasta. Kobiecą drużynę opiekunów uzupełniały pani kierowca i pani przewodnik. Bezpiecznie i szybko upłynęła podróż luksusowym, nowoczesnym autokarem.

  Pierwszego dnia spacerowaliśmy po molo południowym w Gdyni. Zobaczyliśmy imponujące wielkością i historią żaglowiec ,,Dar Pomorza’’ oraz okręt  ORP ,,Błyskawica’’. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po najstarszym w Europie drewnianym molo oraz po słynnym Monciaku, gdzie mieliśmy czas wolny, a dla niektórych było to pierwsze spotkanie z wężem. Zmęczeni dotarliśmy do ośrodka  pięknie położonego w lesie, przy plaży na Stogach, gdzie czekała na nas pyszna kolacja. Odwiedzinom w pokojach, spotkaniom nie było końca. Następnego dnia wybraliśmy się do Gdańska. Rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum II Wojny Światowej. Ten nowoczesny, interaktywny obiekt wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Oddaliśmy hołd obrońcom Poczty Gdańskiej przed jej budynkiem. Potem udaliśmy się na przepiękną, gdańską starówkę, gdzie mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek, żelków, lodów, posiłek w restauracji. Podczas spaceru z przewodnikiem podziwialiśmy kościół Najświętszej Marii Panny, Bramę Wyżynną i Złotą, Dwór Bractwa św. Jerzego, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna. 

  Trzeciego dnia po zielonej nocy i wykwaterowaniu z ośrodka przejechaliśmy z Gdańska do Malborka, gdzie zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki wraz z muzeum, największą gotycką twierdzę w Europie wpisaną w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Wyruszyliśmy w drogę powrotną po  obiedzie w lokalu po rewolucjach Magdy Gessler. Nie obyło się bez postoju przy restauracji McDonald’s. Do Kunowa dotarliśmy bezpiecznie i planowo. 

  To była dla nas potójna radość i wielka trójmiejska przygoda!

                                                   oprac. Koło Dziennikarskie SP w Kunowie

   

  Galeria

 • Konkurs plastyczny "Moje wymarzone zwierzątko"

  Regulamin konkursu obejmował prace wykonane dowolną techniką malarską, na formacie A3. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

  I miejsce zajął Bartek Pilecki z IV klasy, który namalował swojego psa border coli.

  II miejsce zajęła Lena Czajka – Rożek i jej ukochany husky, a na III miejscu uplasowała się Marcelina Adamczyk. Obie uczennice z klasy V.

  Większość uczestników konkursu uważała, że wymarzonym zwierzątkiem jest pies. Pojawiały się też prace przedstawiające konie, był też jeż, którego bardzo chce mieć uczeń siódmej klasy.

  Ciekawostką jest jednak to, że wszyscy walczyli o pierwszą nagrodę, którą było terrarium, czyżby ktoś miał  zamiar hodować jakieś ciekawe zwierzę ?!

  Laureatom gratulujemy, życzymy powodzenia na artystycznych szlakach.

 • Lekturki spod chmurki - moduł III

  Uczniowie z klasy II zrealizowali ostatni moduł projektu edukacyjnego "Lekturki spod chmurki".

 • Kalendarz roku szkolnego 2021-2022

  Kalendarz roku szkolnego 2021-2022

  Zapraszamy do zapoznania się
  z kalendarzem na rok szkolny 2021-2022

  -->> KALENDARZ <<--

 • Dyżur specjalistów

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o dyżurach specjalistów w czerwcu. 

 • Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Albus"

  Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Albus"

  Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Albus" osiągając znaczące wyniki.

  Leon Suchowerski z kl. VIII uzyskał Dyplom Laureta natomiast Sophie Pacyna z kl. V i Franciszek Zielski z kl. VII uzyskali wyróżnienie.

  Gratuluję wszystkim uczestnikom. Jestem z Was bardzo dumna!

 • Gminny Konkurs Ortograficzny

  Gminny Konkurs Ortograficzny

  2 czerwca 2022 roku w Szkole w Kunowie, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Do zmagań z zawiłościami polskiej pisowni przystąpili uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych z Reptowa, Kunowa i Kobylanki, przygotowani przez nauczycieli polonistów, Panie: Jolantę Marciniak, Sylwię Kęsy, Barbarę Eiding, Izabelę Małachowską. Uczniowie rozwiązali test ortograficzny składający się z 30 pytań dotyczących zasad pisowni oraz napisali dyktando.

  Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice: Pola Karpińska, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kobylance oraz Julia Nowocień, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Kunowie. Drugie miejsce zajęła Martyna Ignacak, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kunowie. Trzecie miejsce wywalczyły: Maja Trybulska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Kobylance oraz Roxana Bogdańska, również uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kobylance. Przyznano trzy wyróżnienia dla: Kornelii Waśko, uczennicy klasy VII SP w Kobylance, Julii Szydłowskiej, uczennicy klasy VI SP w Reptowie, oraz Bartoszowi Kopce, uczniowi klasy VI SP w Reptowie.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom i gratulujemy zwycięzcom!!!

  Galeria

   

 • Egzamin na kartę rowerową

  Egzamin na kartę rowerową

  Uczniowie klasy czwartej przystąpili do zmagań rowerowych. Test wiedzowy i tor przeszkód.

  Galeria

 • Zdrowo i kolorowo w klasie 5

  Zdrowo i kolorowo w klasie 5

  Zdrowo i kolorowo w klasie 5 - przygotowanie dania na bazie warzyw i tortili.

  Galeria

 • Już po!

  Pierwszy ważny egzamin już za naszymi ósmoklasistami. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki :-)

 • Ósmoklasiści - trzymamy za Was kciuki!

 • Festyn Rodzinny

  Serdecznie zapraszamy!

 • Koncert majowy

  Koncert majowy

  19 maja uczniowie klas 0- III uczestniczyli w lekcji muzycznej pt. „Znak orła”, w wykonaniu Agencji Artystycznej Pro Musica. Podczas koncertu uczniowie poznali budowę oraz brzmienie gitary elektrycznej oraz saksofonu.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Galeria

 • Majówka na sportowo

  Majówka na sportowo

  W sobotę 14 maja 2022r. przy Szkoły Podstawowej w Kobylance na Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Klub „Znicz Niedźwiedź”.

  Do zawodów przystąpiło cztery drużyny z Kobylanki, Reptowa, „Znicz Niedźwiedź” oraz Kunowa. 

  Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

  Krzysztof Wrzeszcz       kapitan

  Wojciech Kuczyński      bramkarz

  Kacper Więckowski

  Zbyszek Dudka

  Jakub Poręba 

  Nikodem Adamczyk

  Igor Wojciechowski

  Oskar Wojciechowski

  Turniej rozpoczął się o godzinie 12 rozegrano w sumie 6 meczy, które wyłoniły zwycięzców. Najlepszą drużyną okazała się drużyna ze szkoły podstawowej z Kobylanki. Najlepszym bramkarzem został Wojciech Kuczyński. Nasza drużyna dzielnie walczyłai zajęła trzecie miejsce

  Podsumowując cały turniej, trzeba powiedzieć, że był udany – obyło się bez kontuzji zawodników, rywalizujących w przyjaznej atmosferze oraz w duchu fair play o jak najlepszy wynik swoich drużyn.

  Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć, tj. władzom Gminy Kobylanka Pani Kasi Jaskulskiej, sędziom Piotrowi Jałoszyńskiemu, Waldemarowi z Klubu „Znicz Niedźwiedź”, nauczycielowi wychowania fizycznego Jackowi Kulwińskiemu, a także wszystkim biorącym udział zawodnikom oraz kibicom.

          Ze sportowym pozdrowieniem drużyna z Kunowa 
  wraz z opiekunami Moniką Błaszczeć i Józkiem  Doboszem

  Galeria

 • Prelekcja "Od ziarna do bochenka"

  Prelekcja "Od ziarna do bochenka"

  12 maja 2022 roku uczniowie klas 0-III uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Spotkanie miało charakter edukacyjny. W ramach realizowanych zajęć uczniowie poznali rodzaje zbóż oraz sposoby ich uprawy.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Galeria

 • Zabawy na basenie

  Zabawy na basenie

  W dniu 4 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach na basenie AquaStar w Stargardzie. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

  Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka. Wszyscy po wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów powinno być więcej.

  Klasa druga wraz z wychowawcą pragnie podziękować Pani Monice Błaszczeć za zorganizowanie klasowego wyjazdu.

  Dziękujemy!

  Galeria

 • Ogrody Przelewice

  Ogrody Przelewice

  Edukacja i dobra zabawa. Jak połączyć obie rzeczy? Wystarczy wybrać się do przelewickiego arboretum i zagłębić w jego ogrody. Skorzystali z tej możliwości uczniowie klasy IV, którzy wraz z panią Iwoną Przybylską i panią  Agatą Adamczyk 6 maja 2022r. odwiedzili to wyjątkowo malownicze miejsce. Ogród dendrologiczny to perła Pomorza Zachodniego, raj dla osób kochających przyrodę, szukających spokoju i relaksu.

  Jedną z propozycji zwiedzania arboretum dla młodzieży była wycieczka z wykorzystaniem elementów gry terenowej pod nazwą ,,Wiosna Pawia Stefana”. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam Ogród Japoński z nietypową kolekcją okazów drzew i krzewów w tym drzewem chusteczkowym i herbaciarnią. Równie urokliwe okazało się Źródlisko oraz Trzy Stawy. Kaskada barw i zapachów królowała na skalniaku. Inne niespodzianki czekały na nas w Oranżerii utrzymanej w stylu greckich ogrodów.

  Ciekawą propozycją była również wystawa chaty z okresu neolitu, pokazującą życie i łowiectwo ówczesnych mieszkańców.

  Na zakończenie naszej wyprawy nie mogło obyć się bez ogniska i smacznych kiełbasek. Syci wrażeń i nie tylko, planujemy kolejny jesienny  wyjazd.

  Galeria

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie