Zapraszamy do udziału w IV Nocnym Rajdzie Śwętojańskim, który odbędzie się 14 czerwca.
IV Nocny Rajd Świętojański
Koncerty muzyczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 0-III mieli okazję wziąć udział w bajkowych koncertach muzycznych. Dzięki opowieściom bajkowym poznawali znane utwory a także budowę i zastosowanie instrumentów muzycznych.
Dzień Dziecka
29 maja obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia na naszych uczniów czekało wiele atrakcji.
Były dmuchane zamki, zabawy sportowe, plastyczne, malowanie twarzy. Odbył się także "Taniec z Gwiazdami", podczas którego uczniowie prezentowali swoje talenty taneczno-wokalne. Natomiast dla naszych dziewcząt został przygotowany profesjonalny pokaz makijażu. Nie zabrakło także ciepłych przekąsek, waty cukrowej, lodów i słodyczy.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie.
Warsztaty bębniarskie
27 maja w naszej szkole odbyły się Warsztaty Rytmiczno-Bębniarskie. Uczniowie oprócz nauki podstawowych uderzeń oraz techniki gry na bębnach, poznali również inne prezentowane podczas spotkania instrumenty etniczne.
Dla wszystkich uczniów udział w warsztatach był wspaniałą i niezapomnianą zabawą oraz podróżą do magicznego świata dźwięków, rytmów i kultur muzycznych.
Mistrz Głoskowania
22 maja w SP nr 6 w Stargardzie odbył się V Powiatowy konkurs „Mistrz głoskowania” dla uczniów klas pierwszych SP. Celem konkursu buło wzmacnianie umiejętności językowych dzieci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Edyta Kaczmarek 1b i Ignacy Adamczyk 1a.
Walczyli wytrwale rywalizując z 16 uczestnikami. Tym razem minimalna przewaga punktowa przeciwnika pozbawiła możliwości osiągnięcia miejsc na podium, lecz satysfakcja z udziału, otrzymanie nagród za udział i uśmiech na twarzy uczestników konkursu to największa radość i nagroda zarówno dla uczniów jaki dla nauczycieli.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów mistrzowskich.
Dzień Europejski
21 maja obchodziliśmy Dzień Europejski upamiętniający 20-lecie przystąpienia Polski do UE. Uczniowie i nauczyciele udali się w niecodzienną podróż - podróż po krajach Europy.
2Poszczególne klasy reprezentowały wybrane kraje UE:
"0" - Grecja
klasy I - Włochy
klasa II - Niemcy
klasa III - Dania
klasa IV - Hiszpania
klasa V - Francja
klasa VI - Polska
klasa VII - HolandiaUczniowie wraz z nauczycielami przygotowali gazetki i wystawy tematyczne, prezentacje oraz potrawy kojarzące się z wybranym państwem. Po apelu, na którym Julia Okrzeja i Miriam Buczula odśpiewały "Odę do radości" w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej, uczniowie udali się na wędrówkę po salach, poznając państwa członkowskie UE.
Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom za zaangażowanie i pomysłowość w prezentacji swoich krajów.
Magdalena Jaros i Agata Siwiec
Z wizytą w Oceanarium w Stralsund
13 maja 2024 r. klasa III i IV były na wycieczce w Stralsund. Główną atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie, m.in. wystawy ,,Giganci oceanów”.
Dzieci udały się w morską ,,podróż”, która rozpoczęła się w basenie portowym w Stralsundzie, prowadziła przez Bałtyk, Morze Północne do Morza Arktycznego. Dzięki temu uczniowie mieli szansę poznać niezwykle różnorodne morskie ekosystemy.
Następnie wyruszyliśmy na spacer podczas którego zwiedzaliśmy stare miasto wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, m. in. Rynek, Ratusz, kościół św. Mikołaja oraz fragmenty murów obronnych. Czas wolny dzieci przeznaczyły na kupowanie pamiątek i lokalnych produktów. Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem uczniów.
My Town, czyli moje wymarzone miasteczko
Uczniowie klasy III wzięli udział w kreatywnej lekcji języka angielskiego, która była zakończeniem działu o sklepach. Ich zadanie polegało na stworzeniu planu miasta. Uczniowie wykorzystywali poznane słownictwo z zakresu nazw sklepów, miejsc w mieście czy nazw ulic. Efektem były niezwykle pomysłowe prace. Zapraszam do galerii.
M.Jaros
Zielona Szkoła w Czaplinku
Czaplinek to miasteczko położone pomiędzy czterema jeziorami, z tajemniczą historią i licznymi atrakcjami turystycznymi. Cała okolica obfituje również w rezerwaty przyrody, liczne szlaki kajakowe (np. Szlak Karola Wojtyły) i zabytki. W takiej scenerii nasi uczniowie przeżyli 3 wspaniałe dni. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Iwona Przybylska oraz Monika Błaszczeć.
Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach, zajęciach sportowych, konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji.
W naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej "Zielonej Szkoły". Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.
W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy sportowe: Intercross, p.pomoc, tchoukball, walec wodny, kubby, rowery wodne, wiatrówka, łuki, kajaki, survival oraz wspaniała dyskoteka.
Podziękowania kierujemy do pani Kamili, do pana Jacka oraz do wszystkich, którzy bezpośrednio odbywali z nami zajęcia.
Ze sportowym pozdrowieniem Uczniowie wraz z opiekunami
Jak sobie poradzić ze stresem egzaminacyjnym?
Wielkimi krokami zbiża się egzamin ósmoklasisty. Jest on niewątpliwie stresującym przeżyciem dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jednych stres paraliżuje, innych mobilizuje. Najważniejsze to wiedzieć jak sobie z nim radzić.
Zachęcamy do zapaznania się z poradnikami.
Stres egzaminacyjny - poradnik dla ósmoklasistów
Stres egzaminacyjny - poradnik dla rodziców
Stres egzaminacyjny - narzędziownik
Powodzenia!
Ratuj dzieci przed telefonami
Szanowni Państwo,
Instytut Spraw Obywatelskich apeluje o ostrożne podejście do cyfryzacji, zwłaszcza o bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci oraz młodzież w domach i szkołach. „Ratuj dzieci przed telefonami!” to najnowsza akcja Instytutu, o której szeroko informują ogólnopolskie media.
Zależy nam na tym, aby stworzyć w szkołach przestrzeń wolną od cyfrowego przebodźcowania. Dlatego wystosowano list otwarty do Minister Edukacji Barbary Nowackiej i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiegoz apelem o wprowadzenie jednolitych zasad higieny cyfrowej dotyczących używania telefonów komórkowych i innych indywidualnych urządzeń cyfrowych w szkołach.
Zachęcamy Państwa do wsparcia promocji działań Instytucji Spraw Obywatelskich poprzez podpisanie petycji "Ratuj dzieci przed telefonami"
Witaj maj, 3 maj!
Dzień Ziemi
Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. W szkołach z okazji święta naszej planety organizowane są akcje sprzątania lasów, parków i plaż. W wielu miejscach organizowane jest wspólne sadzenie drzew.
1Uczniowie naszej szkoły również świętowali to ważne wydarzenie. Każda z klas, zarówno ci młodsi 0-3 jak i starsi 4-8, mieli możliwość zaprezentowania swoich propozycji wykorzystania powtórnego plastiku i innych surowców tak aby ograniczyć jego obecność w środowisku. Plastik stanowi zagrożenie dla zwierząt, a dodatkowo zaśmieca naszą planetę. Ważne jest, aby oszczędzać prąd i nie kupować rzeczy z których nie korzystamy.
Ponadto, klasa V podczas lekcji techniki przygotowała Eko - artystyczne przedmioty. Uczniowie wykonali fantastyczne prace z tworzyw sztucznych. Wspaniale przygotowani realizowali własne projekty.
Dbajmy wszyscy o naszą planetę, gdyż jest to nasz wspólny dom.
Warsztaty "Mali Konstruktorzy"
Kreatywne konstrukcje, zabawa, współpraca, praca z instrukcją - to wszystko w ramach warsztatów "Mali konstruktorzy".
Mecze piłki siatkowej w Kobylance
Dnia 24.04.2024 r. uczniowie klasy szóstej spotkali się na lekcji wychowania fizycznego w Kobylance, gdzie rozgrywane były mecze piłki siatkowej. Spotkanie to miało charakter koleżeński, ale nie odbyło się bez rywalizacji. Emocji podczas każdego meczu dostarczała zażarta walka i wielka waleczność.
Dodatkową korzyścią była integracja uczniów z różnych zespołów klasowych, zagrania z kimś, kogo jeszcze nie znamy. Jednocześnie mamy możliwość poćwiczenia z innymi osobami i nawiązania nowych, a zarazem ciekawych znajomości.
Po zakończonych meczach uczeń Adam Daszkiewicz zaprezentował specjalny pokaz tańca Breakdance, za który otrzymał ogromne brawa i gratulacje.Uczniom klasy szóstej gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w treningach siatkówki
ze sportowym pozdrowieniem uczniowie wraz z opiekunem opiekun
Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie
W sobotę 20 kwietnia, uczniowie z klas IV-VI z panią pedagog Justyną Hausherr. wybrali się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.
Oprócz mnóstwa wspaniałej zabawy, nasi podopieczni zdobyli nie tylko nową wiedzę ale również doświadczenie w podróży pociągiem i spaceru szczecińskimi Bulwarami.
Łączy Nas Pamięć
19 kwietnia w naszej szkole braliśmy udział w "Akcji Żonkile" upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Tego dnia odbyły się w poszczególnych klasach zajęcia dotyczące m.in.: wydarzeń z tamtego okresu, działań zbrojnych powstańców, sytuacji dzieci podczas Powstania Warszawskiego czy budowania postawy szacunku wobec powstańców. Uczniowie zaangażowali się w tę akcję przygotowując wcześniej żonkile, które nosili przypięte na ubraniach i biorąc aktywny udział w lekcjach.
Gamifikacja na lekcjach języka angielskiego
Uczniowie klas IV-VII brali udział w nietypowych lekcjach angielskiego opartych na grywalizacji. Uczniowie przygotowali najróżniejsze gry (planszówki, memory, krzyżówki, bingo) bazujące na aktualnie przerabianym materiale oraz posiadanej wiedzy. Wykazali się przy tym niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem.
Nauka poprzez gry motywuje do działania sprawiając, że jesteśmy aktywnymi a nie biernymi uczestnikami. Chcąc wygrać koncentrujemy nasze wysiłki na istocie gry, a to z kolei ćwiczy nasze sprawności i ułatwia zapamiętywanie. W praktyce grając i rywalizując ze sobą bardzo skutecznie się uczymy. Gamifikacja (ang. gamification) określana również grywalizają zwiększa zaangażowanie uczniów w przebieg lekcji, uczy współpracy, radzenia sobie z wyzwaniami i rozwiązywania problemów.
Pomysłowość i różnorodność gier przygotowanych przez uczniów przeszła moje oczekiwania. Bazowały one głównie na speakingu zachęcając uczniów do komunikacji ze sobą. Umożliwiały także utrwalenie bieżących zagadnień. Każdy z uczniów dał z siebie wszystko, co sprawiło że lekcje były angażujące i ciekawe. A co najważniejsze uczniowie świetnie się bawili, ucząc się przy tym.Thank you for your creativity!
M. Jaros
Dzień otwarty w II LO w Stargardzie
11 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VII i VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się na dni otwarte do II LO w Stargardzie. Młodzież poznała ofertę edukacyjną szkoły. Miała możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami tejże szkoły.
Ponadto uczestniczyła w pokazach i prezentacjach zorganizowanych w celu przybliżenia specyfiki kształcenia na poszczególnych profilach. Miała możliwość m.in. obserwowania wykonywanych eksperymentów w pracowni chemicznej, strzelania na wirtualnej strzelnicy, wysłuchania ciekawostek na temat Hiszpanii i Francji, ponieważ uczniowie oprócz języka angielskiego i języka niemieckiego do wyboru mają również język hiszpański i język francuski. Dodatkowo chętni uczestnicy próbowali lepienia z masy solnej i składania origami.
W roku szkolnym 2024/2025 r. został ogłoszony nabór do klas pierwszych o kierunkach:
- biologiczno-chemiczno-farmaceutycznym
- humanistyczno-lingwistycznym
- psychologiczno-pedagogicznym
- Oddział Przygotowania Wojskowego.
Serdecznie dziękujemy zarówno nauczycielom jak i uczniom z II LO za mile spędzony czasy i wartościowe informacje dotyczące wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
Archiwum Aktualności