• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł wyjątkowo w tym roku 17 listopada 2023r. Przez cały tydzień przypominaliśmy i ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia. Zadbaliśmy również o udekorowanie szkoły i klas. Kulminacyjnym etapem akcji był piątkowy egzamin na Expertów Tabliczki Mnożenia, do którego przystąpili uczniowie i pracownicy szkoły.

Zgodnie z hasłem akcji: „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”, uczniowie klasy VI i VII wyposażeni w losy z działaniami oraz odpowiednią wiedzę, wyruszyli egzaminować uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i za prawidłowe odpowiedzi byli nagrodzeni certyfikatami Experta Tabliczki Mnożenia. 50 uczniów z klas III-VIII zdało egzamin i otrzymało certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia oraz ocenę 100% z matematyki. Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce - kl. V i kl. VII - 85% uczniów, którzy zdali egzamin
            • II miejsce - kl. III - 76%
            • III miejsce - kl. VIII - 56%
            • IV miejsce - kl. VI - 53%
            • V miejsce - kl. IV - 45%

W tym roku ogłoszony był konkurs na dekorację klas z okazji ŚDTM, w którym:

• I miejsce zdobyła kl. IV
            • II miejsce – kl. V
            • III miejsce – kl. VI
            • IV miejsce – ex aequo kl. VII i VIII.

Nagrodą były atrakcyjne vouchery, które dają określone korzyści z matematyki, np. odwołanie pracy klasowej czy tydzień bez zadań domowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Exspertom Tabliczki Mnożenia oraz uczniom, którzy chętnie uczestniczyli w zabawie. Dziękujemy także rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz ćwiczeniu tabliczki mnożenia z dziećmi.

Elżbieta Tomczyk - koordynator akcji

• Odsłonięcie Pomnika Jeńców Wojennych w Bielkowie

• W piątek 10 listopada w jednostce wojskowej w Bielkowie został odsłonięty Pomnik Jeńców Wojennych i Pracowników przymusowych obozu Gemeinschaftslager Belkow.

Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej w Kunowie im. J. Brzechwy w składzie: chorąży Oskar Wojciechowski, asysta Marcelina Adamczyk, Hanna Ignatowicz wzięli udział w tej uroczystości, która miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Podczas takich wydarzeń dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

• Narodowe Święto Niepodległości

• ​​​​​​10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O 11.11 został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu .

Ponadto każda klasa przygotowała wybraną pieśń patriotyczną, która została odśpiewana podczas apelu.

• Lektura w pudełku

• Klasa 5 podsumowała pracę z lekturą Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni" przygotowaniem Story in a box, czyli lektury w pudełku ukazującej tytułowy Plac Broni oraz opracowaniem zagadnień dotyczących książki.

Powstały piękne, trójwymiarowe dzieła z dokładnym opisem miejsca, czasu oraz figurami bohaterów. Gratuluję wszystkim uczniom i dziękuję za zaangażowanie. Agata Siwiec

• Spektakl teatralny Zemsta

• Dnia 30 października 2023r. klasy VII-VIII pod opieką pani Agaty Siwiec oraz pani Małgorzaty Budzyńskiej udały się do teatru w Stargardzie na spektakl pt. Zemsta. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a gra aktorska uczniom bardzo się podobała.

• Akcja Znicz

• Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu poraz kolejny zorganizowali Akcję Znicz. Jak co roku zapalilismy znicze na grobach w Kunowie pokazując, że pamiętamy...

• Pasowanie uczniów klas pierwszych

• 27 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły- Mariusza Nosala. Pierwszaki ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.

• Lekcja muzyczna

• 25 października 2023 roku klasy 0- III uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „O rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku”. Uczniowie zostali zapoznani z budową i brzmieniem saksofonu, gitary oraz guiro.

• Wyjazd do kina klas I

• 18 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do kina ,,Helios” w Szczecinie, podczas której obejrzeli film pt.: ,,Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy".

Film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca.  Jednocześnie dostarczył dużą dawkę wzruszeń. Historia Mru i Cleo pokazała dzieciom, na czym polega prawdziwa przyjaźń, jak mądrze i odpowiedzialnie opiekować się czworonożnym przyjacielem.

• Rajd Pieczonego Ziemniaka

• 14 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie  „Pieczonego Ziemniaka”. Organizatorami rajdu byli: Oddział PTTK w Stargardzie oraz opiekun SKKT przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie - p. Natalia Kur- Olszyna.