"Już kwitną tulipany"
Dzień Kobiet
W piątek 7 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Piotr i Szymon, odwiedzili wszystkie klasy, składając serdeczne życzenia wszystkim dziewczynkom oraz nauczycielkom i pracowniczkom szkoły. Każda dziewczynka oraz pani została obdarowana cukierkiem, miłym słowem oraz uśmiechem, co stworzyło wyjątkową, radosną atmosferę. Był to piękny gest, który sprawił, że ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dla wszystkich pań w naszej szkole. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie i umilenie tego święta!
Agata Siwiec
Dzień Kobiet
Sukces Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w Kunowie!
Mamy zaszczyt poinformować, iż nasze SKKT zajęło II miejsce w konkursie na najaktywniejsze koło krajoznawczo-turystyczne w powiecie stargardzkim. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 31 stycznia 2025 roku.
Organizatorem konkursu był stargardzki oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego we współpracy z miastem Stargard. Podczas gali wręczenia nagród naszą szkołę reprezentowali Aleksandra i Krzysztof Wilkoszowie. Dwudziestu pięciu najaktywniejszych uczestników naszej szkoły otrzymało kompasy, a dla szkoły został ufundowany puchar oraz dyplom. Wszystkim zaangażowanym w naszą szkolną działalność składamy serdeczne podziękowania!
Do zobaczenia na szlaku!
Z turystycznym pozdrowieniem
Opiekun SKKT
Natalia Kur- Olszyna
Wizyta funkcjonariusza Służby więziennej w klasie 2b
Do naszej klasy dnia 10 marca niespodziewanie przybył gość a mianowicie Pani Magdalena starszy chorąży służby więziennej, pełniąca służbę w Oddziale Zewnętrznym w Stargardzie. Pani Magda opowiedziała dzieciom o miejscu w którym pracuje, czym się zajmuje oraz jakie wykształcenie jest potrzebne, aby móc pracować w Służbie Więziennej.
Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań a najczęstsze pytanie dotyczyło z jakich powodów znaleźli się tam osadzeni.
Dziękujemy Pani Magdalenie za wizytę w naszej klasie. Zdobyte informacje i poszerzenie wiedzy na temat tego zawodu jest nieocenione.
Żywe lekcje w klasie 2b
Uczniowie klasy 2b to odważne, kreatywne i ciekawskie dzieci J zatem nie mięli problemu z wzięciem udziału w żywych lekcjach w roli głównej ze szczurami Kokosem, Łysym i Rogalem oraz psem Sisi.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o zwierzętach oraz spędzili ten czas na zabawie z nimi. Pani Patrycja i Andrzej opowiedzieli mnóstwo ciekawostek o szczurach hodowlanych a Pani Magdalena i Igor przedstawili wiele informacji o swoim piesku rasy York.
Mali Chemicy w akcji!
Chemia to nie tylko wzory i reakcje zapisane na kartce – to przede wszystkim magia nauki, którą można zobaczyć na własne oczy! Podczas zajęć chemicznych dla klas 1-3 nasi młodzi odkrywcy mieli okazję wcielić się w rolę prawdziwych naukowców, wykonując niezwykłe eksperymenty.
Węże Faraona – zaczęliśmy od spektakularnego pokazu, w którym z niewielkiej ilości substancji wyrosły długie, czarne „węże”, przypominające pradawne stworzenia. To doświadczenie wzbudziło ogromne emocje i pokazało, jak chemia potrafi zaskakiwać! Wulkan w butelce – mali chemicy przekonali się, jak wygląda erupcja wulkanu… w wersji mini! Dzięki reakcji sody oczyszczonej z octem mogliśmy podziwiać efektowną pianę, która z impetem wydobywała się z naszej „wulkanicznej” butelki.
Ciecz nienewtonowska – masa, która raz jest twarda jak skała, a raz rozlewa się jak woda? Tak! Dzieci z zachwytem ugniatały, rzucały i zgniatały naszą niezwykłą ciecz, odkrywając tajemnice jej niezwykłych właściwości.
Tęcza w probówce i mleku – chemia potrafi być nie tylko fascynująca, ale i piękna! Stworzyliśmy kolorowe warstwy cieczy w probówce oraz tęczowe wzory na powierzchni mleka, wykorzystując proste substancje i obserwując ich niezwykłe reakcje.
Spalanie magnezu i podpalenie ławki denaturatem – to był moment pełen napięcia! Podczas spalania magnez rozbłysnął intensywnym, białym światłem, a eksperyment z denaturatem pokazał, jak bezpiecznie przeprowadzać kontrolowane reakcje spalania. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem!
Bańka w bańce – dzięki sprytnemu połączeniu różnych substancji udało się nam stworzyć bańkę zamkniętą w innej bańce. Delikatna struktura i mieniące się kolory sprawiły, że wszyscy na chwilę poczuli się jak w magicznej krainie.
Samozapłon gliceryny z nadmanganianem potasu – na zakończenie zajęć zobaczyliśmy reakcję, która nie wymagała płomienia, aby rozpalić ogień. Samozapłon zrobił ogromne wrażenie i był doskonałym dowodem na to, jak niezwykłe reakcje mogą zachodzić w chemii.
Nasze zajęcia udowodniły, że nauka może być fascynującą przygodą, pełną niespodzianek i widowiskowych eksperymentów! Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z młodymi badaczami!
Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa w Dobrzanach
W ramach zbiórki karmy dla zwierząt leśnych 7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa w Dobrzanach.
Podczas wizyty Pan leśniczy opowiadał o swojej pracy w lesie oraz występujących w nim roślinach i zwierzętach. Leśnicy w swoich opowieściach wykorzystywali eksponaty oraz naturalne okazy ,aby lepiej przybliżyć dzieciom tematykę lasu. Pięknym dopełnieniem spotkania były wręczone dla klas 0-3 słodkie upominki oraz karmniki, które z pewnością posłużą nam w dokarmianiu ptaków w przyszłości. Serdecznie dziękujemy Panom leśnikom za spotkanie, które okazało się bardzo ciekawą lekcją przyrody.
Morskie Centrum Nauki
26 lutego uczniowie z klas 1, 2a, 2b, 3 i 4 wybrali się do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Czas na zabawie i doświadczeniach upłynął bardzo szybko, a wizyta dostarczyła uczniom wiele radości, nauki oraz dobrej zabawy.
Uczniowie mięli możliwość obejrzenia ponad 200 multimedialnych eksponatów związanych z morzem i wodą, mieli okazję obejrzeć wystawy tematyczne, przeprowadzać doświadczenia pod okiem edukatorów. Każdy mógł sprawdzić siłę wiatru, dobrać gaśnicę w zależności od palącego się przedmiotu, popływać łódką czy też zapowiedzieć prognozę pogody. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tej wycieczki mamie ucznia z klasy 2b Pani Izabeli Lewandowskiej,.
Wspólnie, smacznie, zdrowo i kolorowo
Pewnego zimowego dnia, podczas zajęć o tematyce zdrowego odżywania oraz sposobów przygotowywania zimowej herbatki uczniowie klasy 2b postanowili przełożyć teorię na praktykę. Rezultatem było zorganizowanie wspólnego śniadania. Posiłek ten dzieci najczęściej przynoszą z domu, ale są też takie dni, kiedy mogą je sobie przygotować sami, wspólnie z kolegami i wychowawcą.
Uczniowie samodzielnie przygotowywali kanapki z produktów przyniesionych z domu były to: ogórek, pomidor, sałata, sery, jajka, pasty jajeczne. Oprócz tego doświadczali zapachów, smaków oraz konsystencji imbiru, suszu, goździków, cynamonu niezbędnych do przygotowania zimowej herbatki.
Drugie śniadanie w szkole, zjedzone w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy, było okazją do zacieśniania więzów z rówieśnikami, a w dodatku wspólny posiłek lepiej smakował!Wychowawca klasy 2b
Agata Adamczyk
Kreatywne prace plastyczne w klasie III
Marcowe abstrakcje klasy III namalowane w ramach reliazowanego projektu " Kreatywne prace plastyczne".
MDJO – skrót zagadka? Nie dla nas!
21 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem tego święta jest przypomnienie wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego, prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym i dbałość o jego przetrwanie. [more}
W obchody Dnia Języka Ojczystego włączyła się również nasza szkoła. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plansze z ciekawostkami językowymi i łamańcami językowymi. W tym roku skupiliśmy się na poprawianiu i unikaniu najczęściej popełnianych błędów językowych przez dzieci i dorosłych. Dzięki działaniom podejmowanym z okazji MDJO, chcieliśmy, aby uczniowie uświadomili sobie, że język polski jest trudny i nawet nam – Polakom sprawia wiele kłopotów. Jest jednak naszym skarbem i symbolem narodowym, o który należy dbać, zwracając szczególną uwagę na poprawność językową, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Każdy uczeń klas IV-VIII dnia 21.02.2025 r. (w piątek) mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe poprzez Quiz z Ojczystym, który został przeprowadzony przez samorząd uczniowski. Zadaniem uczestników było skreślenie niepoprawnych form językowych spośród 27 trudności na kartach „Językowe dylematy” przygotowanych przez
organizatorów. Najlepiej poradzili sobie z tym wyzwaniem:- Gabiela Wierzbicka – kl.V
- Julia Nowocień – kl.VIII.
Uczniowie przyszli tego dnia do szkoły w strojach nawiązujących do Święta Języka Ojczystego: bluzach, koszulkach z literami alfabetu, trudnymi wyrazami, sentencjami, powiedzonkami w języku polskim. Uczniowie wykonania plakaty i koszulki z tak zwaną „Parszywą dziesiątką”, czyli poprawnie zapisanymi wyrazami, w których Polacy najczęściej popełniają błędy. Są to słowa:
- w ogóle,
- na pewno,
- poza tym,
- naprawdę,
- na co dzień,
- w cudzysłowie,
- co najmniej,
- włączać,
- na razie,
- wziąć.
Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za udział w MDJO! Szanujmy i dbajmy o polszczyznę nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień!
Laureaci Konkursu Strażackiego
Poznaliśmy laureatów Konkursu Strażackiego. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Gminy Kobylanka. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Musical "W 80 dni dookoła świata"
31 stycznia uczniowie klas IV-VII pojechali do Multikina w Szczecinie na musical "W 80 dni dookoła świata".
Musical "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
30 stycznia uczniowie klas 0-III udali się do Multikina w Szczecinie na musical "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
Bal karnawałowy
31 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Na naszych najmłodszych uczniów czekał ogrom niespodzianek. Uczniowie zachwycili też przepięknymi przebraniami.
Wszyscy bawili się wspaniale a animatorzy dostarczyli wielu niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców, dzięki której ten dzień był tak wyjątkowy i wesoły.
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
28 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego celebrowali " Dzień Babci i Dziadka". Na uroczystość przybyły zaproszone Babcie oraz zaproszeni Dziadkowie. Program artystyczny wypełniony był przygotowanymi przez dzieci wierszami, piosenkami oraz tańcami. Wspólnym zabawom nie było końca. Zostały również wręczone dla przybyłych gości wlasnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Jedną z niespodzianek były wykonane przez dzieci świece sojowe, które tworzone były wspólnie z Akademia Rozwoju Twórczego Art.
Warsztaty robienia świec
22 stycznia klasy 0-3 tworzyły przepiękne, pachnące świece sojowe z Akademią Rozwoju Twórczego ART. Świece Idealnie nadały się na prezenty z okazji przypadających w tym czasie Dni Babci i Dziadka.
1
Prelekcja Policji
15 stycznia 2025 r. uczniowie klasy VI i VIII wzięli udział w prelekcji dotyczącej cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich przeprowadzonej przez przedstawicielki Policji.
Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w Internecie, jak nie dać się oszukać w sieci, jak zabezpieczać konta. Zostali także poinformowani o tym, jakie konsekwencje grożą za przestępstwa internetowe.
Kreatywne prace plastyczne w kl. III
Styczniowe projektowe zadanie klasy III "Rzeźba z rolek" wykonane w ramach międzynarodowego projektu kreatywne prace plastyczne.
Archiwum Aktualności