•  Święto Dyni i Teatrzyk Kurtynka
          • Święto Dyni i Teatrzyk Kurtynka

• W niedzielę 17.09.2023 r. po raz kolejny Morzyczyn przyjął gości z okazji święta Złotej Dyni. Teatrzyk Kurtynka został zaproszony do wzięcia udziału w oprawie artystycznej tego dnia.

Dziewczynki – Marcelina Adamczyk, Martyna Panek, Julia Nowocień, Hanna Wawrzyniak, Jolanta Janeczek, Gabriela Kubicka wystąpiły śpiewając piosenki do utworów A. Mickiewicza, J. Słowackiego i Wisławy Szymborskiej. Publiczność mogła zobaczyć Julię Sobczyńską, która uświetniła śpiew koleżanek, popisem baletowym.

Jestem z Was bardzo dumna dziewczynki, tym bardziej, że usłyszałam po Waszym występie, wiele słów uznania od publiczności - Małgorzata Budzyńska.

• Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych W Zapasach

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze uczennice Michalina Wrzeszcz i Emilka Śledź z kl.III oraz Marysia Wieczorek z kl.II zajęły I miejsca w swoich kategoriach wagowych na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach - Feniks Pesta Stargard Wrestling Open. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!

•  W TYM ROKU PO RAZ 30. WYRUSZAMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne.

Tegoroczne hasło brzmi ,,Sprzątanie łączy”, połączyło również uczniów i wychowawców Szkoły Podstawowej w Kunowie w dziele ochrony środowiska.

• Festyn w Bielkowie

• 8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festynie z okazji przekazania sztandaru 102 Batalionowi w Bielkowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Dożynki w Kunowie

• W sobotę 02.09.2023 na terenie Świetlicy wiejskiej odbyły się Dożynki Gminy Kobylanka.
            ​​​​​​​Uczennice ze szkolnego Koła Teatralnego Kurtynka zostały zaproszone do wzięcia udziału w uświetnieniu uroczystości.

Marcelina Adamczyk i Jolanta Janeczek zaśpiewały dwie pieśni do muzyki Sanah. Były to ,,W sztambuch” i ,,Nic dwa razy się nie zdarza”.

Do wokalu dołączyła nasza cudowna baletnica Julia Sobczyńska, której taniec zawsze wszystkich zachwyca.

Dziewczynki wypadły wspaniale, goście długo pozytywnie komentowali ich występ.

Brawo Dziewczyny!

• Kasztanki dla Amandy

• Już po raz drugi ruszamy z akcją Kasztanki dla Amandy. W zeszłym roku ilość zebranych kasztanów przeszła nasze oczekiwania. Liczymy na Was i w tym roku. Kasztany można przynosić do p. Magdy, p. Natalii lub p. Ani.