• Święto Książki w Bibliotece Szkolnej

• ​​​​​W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich uczciliśmy w naszej szkolnej bibliotece w następujący sposób:

Po pierwsze, właśnie w tym czasie wzbogaciliśmy księgozbiór biblioteki o większą liczbę książek. Nie są to jednak lektury, ale powieści, które będą czytane wyłącznie dla przyjemności. Zostały wybrane i zaproponowane przez naszych uczniów i uczennice.

Po drugie, przeprowadziliśmy w każdej klasie cykl rozmów o książkach. Uczniowie
            i uczennice, którzy więcej czytają, opowiadali o tej swojej pasji, wyjaśniali, co im daje czytanie, a także polecali innym swoje ulubione książki.

Na zdjęciach prezentujemy okładki naszych nowych bestsellerów. Są to głównie  powieści  młodzieżowe, czyli utwory przeznaczone dla grupy wiekowej określanej  jako YOUNG ADULT. Niektóre z tych książek były wcześniej hitami WATTPADA – internetowej społecznej platformy do publikowania i czytania. Te powieści podobają się naszym uczniom i uczennicom,. Chętnie je czytają, zdecydowanie chętniej niż lektury szkolne.

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi 2023 wypada 22 kwietnia. Hasło przewodnie  w tym roku - Zainwestuj w naszą planetę. Święto promuje proekologiczne postawy i przypomina, jak ważna jest troska o środowisko naturalne w skali globalnej.

Na całym świecie odbywają się akcje i wydarzenia nastawione na edukację, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz zwiększanie świadomości nie tylko wśród obywateli, ale również rządów i przedsiębiorstw. Uczniowie klasy IV i VIII podjedli wyzwanie i stworzyli przepiękne listy do Ziemi. Uczniowie pozostałych klas przygotowali prace plastyczne pokazujące jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Światowy Dzień Ziemi to okazja do pomyślenia o własnych nawykach. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody czy eliminowanie plastiku powoli stają się codziennością w coraz większej liczbie domów. Warto regularnie zastanawiać się, co jeszcze można zrobić dla planety. Większość działań nic nie kosztuje oraz nie wymaga wiele pracy, a powtarzana przez większą grupę może mieć realny wpływ na stan środowiska.

• XV Spotkania z Edukacją

• 31 marca 2023r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w targach edukacyjnych, które odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu stargardzkiego na rok szkolny 2023/2024r. Ósmoklasiści uzyskali szczegółowe informacje nt. zasad rekrutacji, pobrali odpowiednie dokumenty oraz  zapoznali się ze specyfiką pracy w różnych zawodach.

Organizatorem tego wydarzenia był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w porozumieniu z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i Dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego  w Stargardzie.

Zapraszamy także na spacer edukacyjny po ofercie szkół online:

->Spacer po szkołach<-

Organizatorom i reprezentantom poszczególnych placówek

- serdecznie dziękujemy.

• Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

• 30 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych, na którym gościliśmy uczniów z SP w Kobylance oraz z SP w Reptowie wraz z opiekunami.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie musieli zmierzyć się z testem, sprawdzającym ich wiedzę z zakresu krajów anglojęzycznych. Za tą część oceniani byli indywidualnie. W drugim zaś pracowali grupowo a ich zadanie polegało na wykonaniu plakatu dotyczacego zabytków Berlina w połączeniu z niemieckimi tradycjami wielkanocnymi. Uczniowie dali z siebie wszystko a wyniki prezentowały się następująco:

Indywidualnie:

I miejsce - Hanna Krzemińska z SP Kunowo

II miejsce - Kornelia Waśko z SP Kobylanka

III miejsce - Martyna Ignacak z SP Kunowo

Grupowo:

I miejsce - SP Kobylanka

II miejsce - SP Reptowo

III miejsce - SP Kunowo

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy a opiekunom p. Izabeli Olkiewicz i p. Agnieszcze Kopij dziękujemy za przygotowanie uczniów.

Magdalena Jaros i Adriana Baszak