• Pożegnanie klasy VIII
          • Pożegnanie klasy VIII

          • Wiele emocji towarzyszyło pożegnaniu uczniów klasy VIII. Wszyscy spisali się na medal ale byli wśród nich i tacy, którzy zostali wyróżnieni w sposób szczególny otrzymując Nagrodę Wójta Gminy Kobylanka, Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz wpis do Złotej Księgi.

            21 czerwca w Urzędzie Gimny odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Wójta Gminy Kobylanka. Jest  to nagroda przyznawana najlepszym i najbardziej wyróżniającym się uczniom. W tym roku decyzją rady pedagogicznej nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII - Hanna Krzemińska

            Podczas uroczystego zakończenia szoły uczniów klasy VIII została wręczona Nagroda Dyrektora Szkoły, którą otrzymała Martyna Ignacak.

            Najlepsi uczniowie klasy VIII zostali także wyróżnieni wpisem do Złotej Księgi. W tym roku byli to:

            Hanna Krzemińska - średnia ocen 5,61 i wzorowe zachowanie
            Martyna Ignacak - średnia ocen 5,41 i wzorowe zachowanie
            Antonina Rembas - średnia ocen 5,17 i wzorowe zachowanie

            Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej z wyróżnieniem otrzymali także:

            Franciszek Zielski - średnia ocen 5,0
            Wojciech Kuczyński - średnia ocen 4,83
            Hanna Maziarz - średnia ocen 4,78

            Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w nowych szkołach! Wierzymy, że będziecie godnie reprezentować naszą szkołę.

             

            Galeria

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • W związku z wycieczką uczniów klas IV-VIII, Dzień Dziecka odbył się w naszej szkole nieco później - 7 czerwca. Na uczniów czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, przejażdżka quadem, pokaz broni, tor przeszkód, pokaz i warsztaty pierwszej pomocy czy fontanna wodna.

            Serdeczne podziękowania dla 102 Batalionu w Bielkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie, p. Piotra Góralskiego, p. Pauliny Budzyńskiej oraz Rady Rodziców za zaangażowanie się w przygotowanie atrakcji dla uczniów naszej szkoły.

            Zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji ze szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

            Galeria

        •  Wycieczka Kraków – Wieliczka - Pieskowa Skała – Ojców – Zakopane – Wadowice
          • Wycieczka Kraków – Wieliczka - Pieskowa Skała – Ojców – Zakopane – Wadowice

          • W dniach 29.05 do 02.06.2023 uczniowie klas IV – VIII wraz z Paniami Małgorzatą Budzyńską, Magdaleną Jaros, Moniką Błaszczeć i Anną Polak odwiedzili znane miejsca w południowej Polsce.

            Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 4.30. Mieliśmy być w Krakowie około 13.00, niestety utknęliśmy w korku za Katowicami (płonął autokar). Byliśmy na miejscu z dwu godzinnym opóźnieniem, jednak udało się zwiedzić kościół Mariacki z najsłynniejszym ołtarzem wykonanym przez Wita Stwosza. Wysłuchaliśmy smutnej historii o krańcu życia mistrza, który zmarł w biedzie i zapomnieniu. Każdy, kto chce studiować w Krakowie dotykał ciżemki żaka krakowskiego. Zwiedzaliśmy sukiennice krakowskie, pilnie szukając pamiątek dla najbliższych. Część uczniów udała się pod Collegium Maius i restaurację U Wierzynka. Wcześniej podziwialiśmy Krakowską ASP im. Jana Matejki oraz pomnik wystawiony ku chwale Jagiełły i bitwy pod Grunwaldem. Chętnie wysłuchaliśmy historii Barbakanu i ruszyliśmy przez Bramę Floriańską, Traktem Królewskim w kierunku Rynku. Po drodze minęliśmy dom Jana Matejki i Jamę Michalika. Na rynku oprócz zwiedzania, część zainteresowanych odpoczęła w słynnej pijalni czekolady, delektując się smakołykami. Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu, gdzie niemal wszyscy „padli” ze zmęczenia.

            W drugim dniu czekała na nas kopalnia soli w Wieliczce. Wiele emocji dostarczyło wszystkim samo zejście w dół po ponad 300 schodach. W sumie pokonując coraz to nowe chodniki zaliczyliśmy tych schodów ponad 800. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi. Zeszliśmy do niej po schodach wykonanych z bloków solnych, cała posadzka wykonana jest tu z płyt solnych, tak jak zresztą rzeźby, płaskorzeźby, kandelabry i wspaniałe żyrandole. Z kopalni wychodziliśmy długimi chodnikami , tak że po przejściu kilkuset metrów wyszliśmy szybem w samym centrum Wieliczki. Tutaj, na rynku uraczyliśmy się wspaniałymi lodami, robionymi w wytwórni należącej do brata słynnego Roberta Makłowicza.

            Następnym punktem zwiedzania był zamek królewski na Wawelu. Tu zobaczyliśmy katedrę królewską ze słynną kaplicą zygmuntowską. We wnętrzu mogliśmy zobaczyć sarkofagi władców Polski oraz srebrny sarkofag Św. Stanisława – patrona Polski. Weszliśmy na wieżę, aby móc dotknąć dzwon Zygmunta, który w ruch wprawia aż 12 dorosłych mężczyzn. Obejrzeliśmy dziedziniec zamkowy z wspaniałymi podcieniami, nie zapomnieliśmy też stanąć przy czakranie. Wielką atrakcją okazało się zejście nad Wisłę przez smoczą jamę. Oczywiście na dole czekał ziejący ogniem wielki smok.

            Trzeci dzień był także bardzo atrakcyjny. Pojechaliśmy do zamku w Pieskowej Skale, który gościł nie tylko nas ale i ekipy filmowe. Z zamku udaliśmy się pod słynny ostaniec Maczugę Herkulesa. Po sesjach zdjęciowych udaliśmy się do Ojcowa. Tutaj zeszliśmy do Groty Łokietka, oczywiście musieliśmy długo czekać na wejście. Jaskinia jest zawsze oblegana przez zwiedzających. Do doliny Prądnika zeszliśmy malowniczym szlakiem, na którym widzieliśmy liczne skamieliny. Doszliśmy do formacji skalnej zwanej Bramą Krakowską, za nią ukazała się inna grupa skał zwana Ręką Boga. Idąc wzdłuż rzeki minęliśmy Iglicę Deotymy, a widok przed nami ukazał zamek Ojców.

            Czwartego dnia rano ruszyliśmy do Zakopanego. Tutaj podziwialiśmy masyw Tatr i leżący w górach śnieg. Kolejką wagonową wjechaliśmy na Gubałówkę skąd podziwialiśmy Śpiącego Rycerza – Giewont. Wszystkie dzieci, w związku z Dniem Dziecka były częstowane lodami. Po zaopatrzeniu się w pamiątki ruszyliśmy do zjazdu Butorowym. Większości, zjazd wyciągiem krzesełkowym dostarczył wielu emocji. Przejazd trwał około 15 minut i wylądowaliśmy w Dolinie Szymoszkowej. Atrakcją był też zakup oscypków w prawdziwej bacówce na Polanie Białego Potoku. Po zakupach ruszyliśmy na Krupówki – najsłynniejszą ulicę w Polsce. Sama atmosfera tego miejsca dostarcza wielu emocji.

            Następnego dnia ruszyliśmy w drogę powrotną. Wstąpiliśmy do Wadowic - rodzinnego miasta Karola Wojtyły – Polaka Papieża. Przeżyciem było zwiedzanie fantastycznie urządzonych wnętrz domu poświęconych życiu, działalności i śmierci papieża. Po południu i obiedzie zjedzonym w klasztorze u Karmelitów Bosych ruszyliśmy do domu.

            Nasza wycieczka była bardzo intensywna, zwiedziliśmy bardzo dużo, nie licząc atrakcji hotelowych.

            Mimo dużego wysiłku żaden z uczestników nie poddał się, wszystkim dopisywał humor. Myślimy, że znacznie poszerzyliśmy wiedzę o Polsce.

            Galeria

        • Nocka w szkole klasy III
          • Nocka w szkole klasy III

          • Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie spędzali w szkole nie tylko dnie, ale także noce?
            Dnia 2 czerwca 2023 roku o godzinie 19.00 uczniowie klasy III spotkali się, po to by spędzić wieczór i noc w szkole. Na ten moment dzieci czekały z wytęsknienim.

            Noc w szkolnych murach przebiegła na różnorodnych zabawach, aktywności sportowej i zwiedzaniu  w całkowitych ciemnościach. Nie zabrakło spaceru przy zachodzie słońca.

            Nie ma co ukrywać, że ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę było… spanie. A jednak nawet najwytrwalszych w końcu zmorzył sen i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Mimo, iż noc była krótka wszyscy wstali w dobrych humorach.

            Klasa III bardzo dziękuje dyrekcji za wyrażenie zgody na „Nockę w szkole” oraz p. Agacie Adamczyk za czuwanie przez całą noc i wspaniałą zabawę.

            Galeria

        • Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów
          • Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów

          • Miesiąc maj to czas szkolnych wycieczek. W tym roku 19 maja wybraliśmy się na wyspę Wolin by poznać starą osadę Wikingów oraz świat średniowiecznych wierzeń słowiańskich i skandynawskich.

            Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia  zabudowań mieszkalnych oraz rzemieślniczych z okresu średniowiecza, posmakowania  słowiańskich podpłomyków. Sprawdzili swoją sprawność w strzelaniu z łuku i znajomość pradawnych bogów. Poznali życie i obyczaje wczesnosłowiańskich mieszkańców.

            Następnym punktem była wyprawa do Międzyzdrojów, nad  polski Bałtyk oraz spacer połączony ze zwiedzaniem miasta , przepięknego mola i promenady. 

             

            Galeria

        • Miasteczo Truskawkowe
          • Miasteczo Truskawkowe

          • Dnia 17 maja 2023 roku klasa 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do miejscowości Koserow w Niemczech. Celem wyjazdu było Truskawkowe Miasteczko - Farma Karls.

            Karls to rodzinne przedsiębiorstwo, które dawniej zajmowało się uprawą truskawek. Obecnie Truskawkowy Raj to centrum rozrywki i firma ogrodnicza. Nasi uczniowie mogli korzystać z atrakcji na placu zabaw oraz obserwować produkcję różnych przysmaków, np. konfitur, cukierków. Wyposażeni w słoiczki z dżemem truskawkowym oraz innymi pamiątkami wróciliśmy do domu.

            Serdeczne Podziękowania dla Pani Pauliny Budzyńskiej za zaangażowanie w organizację wyjazdu.

            Galeria

        • Koncerty muzyczne
          • Koncerty muzyczne

          • W drugim semestrze uczniowie klas 0-III uczestniczyli w cyklu koncertów organizowanych przez Agencję Muzyczną Pro Musica.

            Podczas  spotkań były omawiane i demonstrowane uczniom instrumenty z poszczególnych grup. Była to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć brzmienie instrumentów, poznać ich budowę, techniki gry, a nawet historię. Dzięki starannie dobranemu repertuarowi, dzieci miały możliwość zapoznania się z najbardziej znanymi utworami muzycznymi.

            Udział uczniów w koncertach edukacyjnych był okazją do wpajania zasad zachowania się podczas wystawień artystycznych oraz szacunku do artystów.

            Galeria

        • Konkurs biblijny
          • Konkurs biblijny

          • Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Biblia i Przypowieści biblijne”, organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

            Był on podzielony na trzy rodzaje testów. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podjęli się przygotowań do konkursu, co przyniosło rezultaty w efekcie końcowym:

            Poziom 1- dla edukacji wczesnoszkolnej kl. I-III

            Hanna Kościelniak na 262 uczestników  znalazła się na 48 miejscu

            Lena Jadacka na 262 uczestników znalazła się na 45 miejscu

            Poziom 2- klasy 4-6

            Bartosz Pilecki na 312 uczestników zajął 38 miejsce

            Piotr Krawczyk na 312 uczestników zajął 52 miejsce

            Poziom 3- klasy 7-8

            Karol Igielski na 324 uczestników zajął 42 miejsce

            Gabriela Kubicka na 324 uczestników zajęła 46 miejsce

             

            Uczestnicy otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody.

            Wszystkim serdecznie dziękuję i zachęcam do udziału w przyszłym roku szkolnym.

        • Warsztaty profilaktyczne
          • Warsztaty profilaktyczne

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mięli okazję skorzystać z warsztatów profilaktycznych poprowadzonych przez pracowników teatru „Kurtyna”.

            Celem zajęć było wdrożenie uczniów klasa 4-7 w podstawowe pojęcia oraz problematykę omawianego zagadnienia, a przede wszystkim stanowiły wstęp i uzupełnienie dotychczas nabytej wiedzy w procesie edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

            Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia:

            • Konflikt, relacje między ludźmi, relacje w rodzinie, metody rozwiązywania sytuacji konfliktowych w domu i szkole.
            • Stres czy depresja, kryzysy jako źródło uzależnień, przemocy i agresji, podstawowe zagadnienia dotyczące uzależnień i przemocy w kontekście stresu i zdrowia psychicznego, człowiek w relacjach z samym sobą i z innymi, problem alienacji, zasoby osobiste i społeczne, sprzyjające zdrowiu człowieka, jakość życia związana ze zdrowiem.
            • Empatia i zachowania agresywne, zachowania społeczne, zjawisko tolerancji, itp. na tle procesów socjalizacyjnych, procesy przemian wewnętrznych jednostki na tle rodzinno - kulturowym oraz ogólnospołecznym

            Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
        • 91 561 00 16
        • Kunowo 45 a 73-110 Stargard sp@kunowo.edu.pl Poland
        • Damian Szmit tel. 503 677 713 iod@data.pl
      • Logowanie