Akcja "Znicz"
- Pamiętamy...
Rajd "Pieczonego ziemniaka" (film)
- 20 października 2018 r.
Iwona Przybylska: Kontynenty znane i nieznane.Projekty klasa VI
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Iwona Przybylska: Strona główna: Kontynenty znane i nieznane.Projekty klasa VI.
Natalia Kur-Olszyna: Lekcja przyrody w kl. 2 "Spotkanie z drzewami"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Natalia Kur-Olszyna: Strona główna: Lekcja przyrody w kl. 2 "Spotkanie z drzewami".
Teatrzyk Art-Re Detektywi
- Teatrzyk Art-Re - Detektywi
BohaterON
- Akcja BohaterOn. Włącz historię.
Klasa I - pierwsza pomoc
Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli edukację dotyczącą podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci w tym wieku nie są jeszcze predysponowane do pełnej nauki reanimacji czy resuscytacji, niemniej jednak warto je oswajać z takim działaniem oraz ideą pomagania.
Zajęcia dla pierwszaków prowadziła pani Agnieszka Neryng, która jest ratownikiem medycznym. Dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Za udział w szkoleniu uczniowie otrzymali dyplomy.
Spotkanie z zesłańcem i żołnierzem armii Andersa
12.10.2018 r. odbyło się w naszej szkole niezwykłe spotkanie. Gościł u nas pan Zbisław Szpak, który na początku II wojny światowej został wraz z rodziną zesłany do Kazachstanu, jak tysiące innych Polaków.
Ponad dziewięćdziesięcioletni pan Zbisław opowiadał o bardzo trudnym życiu zesłańców, o strasznym głodzie, np. kiedy przez siedem dni jego rodzina nic nie jadła, opisywał swoje desperackie próby zdobycia jakiegokolwiek pożywienia, a uczniowie słuchali z zapartym tchem.
Gdy w 1941 na terenie ZSSR zaczęła się tworzyć armia Andersa, panu Szpakowi udało się wcielić do niej i dzięki temu wydostał się z zesłania.
Żołnierze armii Andersa, a wraz z nimi nasz bohater, po opuszczeniu ZSSR znaleźli się w Persji (dzisiejszym Iranie). Tam zaopiekowano się stutysięczną armią – żołnierze otrzymali odzież, wyżywienie, zakwaterowanie. Niestety, schorowani i wygłodzeni zesłańcy nierzadko umierali po zbyt obfitych posiłkach.
Pan Szpak w sposób barwny, a nawet z humorem przedstawił cały szlak wędrówki armii Andersa, wraz z najcięższą bitwą pod Monte Cassino. Dwugodzinne spotkanie bardzo zainteresowało naszych uczniów, którzy na koniec jeszcze podziwiali odznaczenia i medale pana Zbisława oraz przeglądali spisane przez niego wspomnienia.
Ta niezwykła, żywa lekcja historii wiele nas nauczyła.
Pasowanie 2018
11 października był niezwykłym i bardzo wzruszającym dniem dla dzieci z klasy pierwszej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci rozpoczęły uroczystość polskim tańcem narodowym polonezem, którego wykonanie wzruszyło wielu rodziców.
Zanim doszło do pasowania dzieci musiały udowodnić, iż są gotowe stać się prawdziwymi uczniami, ponieważ Zła Wróżka, której nie zaproszono na uroczystość, ze złości rzuciła na nie czar i dzieci miały nadal zostać „maluchami”. Jednak po wykonaniu kilku bardzo trudnych zadań, Dobra Wróżka „zdjęła zaklęcie” z dzieci i mogły one przystąpić do ślubowania. Po ślubowaniu, dyrektor szkoły pan Mariusz Nosal dokonał aktu pasowania na ucznia.
Nasi pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od zaproszonych gości: pani Katarzyny Kondrackiej, która reprezentowała Urząd Gminy w Kobylance, przewodniczącej Rady Rodziców pani Justyny Myszak, dyrektora szkoły oraz rodziców. Dowodem pasowania były również pamiątkowe dyplomy.
Końcowym akcentem uroczystości był piękny taniec w wykonaniu pierwszoklasistki Hani Kwiatek. Po uroczystości uczniowie oraz zaproszeni goście udali się do sali pierwszoklasistów na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uczniom klasy pierwszej życzymy samych sukcesów na nowej drodze kariery szkolnej
Niepodległość, Niepodległość
- Niepodległość w obrazach
Natalia Kur-Olszyna: Warzywa w roli głównej :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Natalia Kur-Olszyna: Strona główna: Warzywa w roli głównej :).
Aurelia Michalska: Nauka ortografii metodą haków pamięciowych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Aurelia Michalska: Strona główna: Nauka ortografii metodą haków pamięciowych.
SKKT 2017/2018
SEZON TURYSTYCZNY 2017/ 2018 ZOSTAŁ PODSUMOWANY!
Dnia 3 października 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Stargardzie odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne 2017/2018”. Miło mi poinformować, iż nasza szkoła zajęła 4 miejsce spośród czternastu szkół biorących udział w konkursie. Szkolne koło otrzymało, z rąk Prezesa PTTK Oddziału w Stargardzie, Pana Andrzeja Kaczyńskiego oraz Wiceprezydent miasta Stargardu, Ewy Sowy, nagrody w postaci książek o tematyce turystycznej.
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i wspólne wędrówki!
Pamiętaj! I Ty możesz do nas dołączyć! Zabierz ze sobą rodziców, rodzeństwo, dziadków. Wędrujcie całymi rodzinami!
Z turystycznym pozdrowieniem
Opiekun SKKT
N. Kur-Olszyna
Natalia Kur-Olszyna: Matematyczne muchy w klasie 2
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Natalia Kur-Olszyna: Strona główna: Matematyczne muchy w klasie 2.
Natalia Kur-Olszyna: BohaterON w klasie 2- kartka dla Powstańca
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Natalia Kur-Olszyna: Strona główna: BohaterON w klasie 2- kartka dla Powstańca.
II edycja konkursu plastycznego Świat Oczami Młodych
- Konkurs plastyczny Świat Oczami Młodych
Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości
- Biało-czerwone tulipany
Iwona Przybylska: Tulipany na Święto Niepodległości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Iwona Przybylska: Strona główna: Tulipany na Święto Niepodległości.
Iwona Przybylska: Z wizytą na kole przyrodniczo-ekologicznym. Zabawy z magnesami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Iwona Przybylska: Strona główna: Z wizytą na kole przyrodniczo-ekologicznym.Zabawy z magnesami.
"Limuzynką do Filharmonii"
Koncert i zajęcia edukacyjne
w Filharmonii w Szczecinie
Dnia 09.10.2018 r. dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uczniowie klasy III pojechali do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Po dzieci przyjechał specjalny autobus „Limuzynka” wraz z animatorem - Panią Kingą, która uświetniła całą podróż do Szczecina ciekawymi informacjami o Filharmonii oraz jej działalności artystycznej i edukacyjnej.
Uczniowie zwiedzili cały budynek, uczestniczyli w warsztatach, podczas których tworzyli swoje „szkolne strefy harmonii”, oraz w edukacyjnym koncercie muzycznym.Dziękujemy Pani Iwonie Antczak oraz Pani Beacie Kamrowskiej za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie