• Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

• Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy i akcesoriów (smycze, obroże, zabawki, posłania, ubranka itp) dla potrzebujących zwierząt. Rzeczy można przynosić do p. Magdy, p. Natalii lub p. Marzeny na świetlicę.
            Liczymy na Waszą pomoc!

• Konkurs PTTK - I miejsce naszej szkoły!

• 19 października 2022 roku w Stargardzkim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu dla kół turystycznych organizowanego przez PTTK Stargard. Celem konkursu była popularyzacja turystyki wśród dzieci i młodzieży szkół z Powiatu Stargardzkiego oraz zachęcania ich do spędzania wolnego czasu na wędrówkach pieszych i poznawaniu naszego regionu. ​​​​​​

Miło nam poinformować, iż Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne w Kunowie zajęło I miejsce! Wszystkim uczniom i ich rodzinom, którzy aktywnie uczestniczą w działalności SKKT gratuluję. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wychodziliśmy kilometry, które wpłynęły na wynik konkursu.

Z tego miejsca pragnę zaprosić naszą społeczność szkolną na rajd „Pieczonego Ziemniaka”, który jest organizowany przez SKKT w Kunowie oraz PTTK Stargard. Rajd odbędzie się 29 października 2022 roku.

Do zobaczenia na szlaku!

Z turystycznym pozdrowieniem

Opiekun SKKT w Kunowie

Natalia Kur- Olszyna

• Koncert muzyczny

• 21 października 2022 roku uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. „O dzielnym Dratewce i leniwym smoku” w wykonaniu Agencji Muzycznej Pro Musica.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja, kiedy uczniowie mogą podziękować wychowawcom i nauczycielom za ich pracę i pasję przekazywania wiedzy. Najczęściej nauczyciele są obdarowywani wierszami, kwiatami, a także drobnymi upominkami, do których dołączone są dedykacje.

Jak co roku, i tym razem uczniowie naszej szkoły przygotowali niespodzianki dla nauczycieli, aby wyrazić wdzięczność za trud i czas poświęcony na wychowanie i naukę.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dzień Eduakacji Narodowej

• Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pamięć, życzenia i słodki poczęstunek, który przygotowali z okazji Dnia Nauczyciela. Dziękujemy za docenienie naszej pracy!

• Podsumowanie XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

• Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł w tym roku 7 października 2022r. Przez cały tydzień przypominaliśmy i ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia. Zadbaliśmy również o udekorowanie szkoły i klas. Kulminacyjnym etapem akcji był piątkowy egzamin na Expertów Tabliczki Mnożenia, do którego przystąpili uczniowie i pracownicy szkoły.

Zgodnie z hasłem akcji: „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”, uczniowie klasy VI wyposażeni w losy z działaniami oraz odpowiednią wiedzę, wyruszyli egzaminować uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i za prawidłowe odpowiedzi byli nagrodzeni certyfikatami Experta Tabliczki Mnożenia. 44 uczniów z klas III-VIII zdało egzamin i otrzymało certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia oraz 6 z matematyki.

W tym roku ogłoszony był konkurs na dekorację klas z okazji ŚDTM, który wygrała klasa V.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Exspertom Tabliczki Mnożenia oraz uczniom, którzy chętnie uczestniczyli w zabawie. Dziękujemy także rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz ćwiczeniu tabliczki mnożenia z dziećmi.

• Jesienny Tydzień Kształcenia Zawodowego w ZS nr 5

• 6 października 2022r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 odwiedzili Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie przy ul. Tadeusza Tańskiego. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną szkoły.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania prezentacji ,,Jesienne inspiracje w zdrowym odżywianiu” przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów ZS nr 5 popularyzującej wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Następnie uczniowie obejrzeli film prezentujący kierunki kształcenia takie jak: technik programista, technik ochrony środowiska, kierunki mechaniczne, kierunki żywieniowe. Nasi ósmoklasiści spróbowali swoich sił w konkursie na najdłuższą obierkę z jabłek. Gospodarze zaprosili nas również na poczęstunek w formie stołu szwedzkiego, na którym oczywiście królowały głównie potrawy z dyni.

Na koniec młodzież miała okazję przyjrzeć się nowoczesnej pracowni komputerowej wyposażonej w drukarki 3D, pracowniom gastronomicznym, warsztatom samochodowym w których odbywają się zajęcia praktyczne i egzaminy zawodowe. Szkoła bierze udział w programie ERAZMUS+ i realizuje międzynarodową współpracę edukacyjną, w tym roku uczniowie ZS 5 wyjechali do Włoch na praktykę zawodową.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą organizację spotkania i przemiłą atmosferę. Liczymy również na dalszą współpracę.

• Zbiórka kasztanów

• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę kasztanów dla chorej dziewczynki Amandy. Kasztany można przynosić do szkoły do p. Magdy, p. Natalii bądź p. Marzeny na świetlicę.
            Liczymy na Was!

• Dzień Chłopaka w klasie V

• Zdrowo i sportowo, czyli jak obchodziliśmy Dzień Chłopaka w klasie piątej.

W tym roku zamiast tradycyjnego łasuchowanie postawiliśmy na aktywność sportową. Wodne szaleństwo, a potem małe ,,co nieco” i drobne prezenty były świetną zabawą dla wszystkich uczetników.

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji specjalne kupony dla naszych chłopaków a w klasach odbyły się słodkie poczęstunki.

• 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Uczniowie przygotowywali plakaty promujące naukę języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się też pogadanki dotyczące efektywnej nauki języków obcych, korzyści płynacych z nauki języków czy też błędów popełnianych podczas ich  nauki.