• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Nasza szkoła wspiera WOŚP. 31 finał WOŚP, który odbędzie się 29 stycznia, przebiega pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Pomagamy i My.  Na głównym korytarzu znajduje się puszka, do której można wrzucać pieniążki. Liczymy na Was!

• Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

• Pandemia sprawiła, że kilka lat nie braliśmy udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. No i wreszcie doczekaliśmy się. Nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach gminnych konkursu 2022/2023.

Prace były oceniane w grupach wiekowych:

I grupa – klasa 0

II grupa – klasy I – IV

III grupa – klasy V – VIII

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 10.01.2023 w Urzędzie Gminy Kobylanka.

W I grupie nasi uczniowie zajęli:

II miejsce – Hugo Golański

III miejsce – Gabriel Budzyński

Wyróżnienia: Krzysztof Czeronko i Antoni Kwiatek

W II grupie:

II miejsce – Julia Ilnicka

Wyróżnienia: Zofia Budzyńska kl. II, Wiktoria Popczak kl.III, Jowita Krzyżaniak kl.III, Lena Jadacka kl.III

W grupie III:

I miejsce – Marcelina Adamczyk kl.VI

II miejsce – Lena Czajka – Rożek kl. VI

III miejsce – Martyna Panek kl. VI

Wyróżnienia: Hanna Ignatowicz kl. VI, Hanna Wawrzyniak kl. VI

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyła Wójt Gminy Kobylanka Pani Julita Pilecka oraz przedstawiciele Straży Pożarnej.

Prace naszych uczniów zostały zgłoszone do następnych eliminacji, tym razem powiatowych.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z pędzlami, farbami i innymi artystycznymi akcesoriami. Powodzenia – zostańcie ,, małymi Leonardami”

Małgorzata Budzyńska

• Wyniki konkursów kuratoryjnych

• W listopadzie odbyły się rejonowe etapy przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż 5 uczniów z klasy 8 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z 5 przedmiotów!

Trzymamy za nich kciuki !

• My Family Tree

• Podczas zajęć języka angielskiego, uczniowie klasy 4 utrwalali oraz poszerzali swoją znajomość słownictwa z zakresu Rodziny. Efektem końcowym było wykonanie FAMILY TREE, czyli drzewa genealogicznego.

Wszyscy uczniowie „zaprojektowali swoje drzewa” w bardzo kolorowy i oryginalny sposób. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością i starannością.

• Story in a box - lektura w pudełku

• ,,Story in a Box", czyli lektura w pudełku. 4 stycznia 2023r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5 prezentowali własne projekty lektury w pudełku.

Mieli za zadanie w wyznaczonych zespołach wykonać pudełka dotyczące noweli Bolesława Prusa ,,Katarynka'', które przedstawiały treść czytanej książki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Zadbali o każdy szczegół, wykazali się pomysłowością a przede wszystkim znajomością ,,Katarynki'' jak również umiejętnością argumentowania, ponieważ każda grupa musiała zaprezentować swoje pudełko i opowiedzieć, dlaczego zdecydowała się na takie, a nie inne rozwiązanie. Bardzo podobała im się ta forma pracy z tekstem.

Agata Siwiec

• Hej kolęda, kolęda!

• Nieco inaczej niż zwykle, w naszej szkole przed okresem Bożego Narodzenia, uczniowie w radosnej i miłej atmosferze wspólnie kolędowali.

Niezwykły nastrój płynący z pastorałek i kolęd w połączeniu z fragmentami opisującymi narodziny małej dzieciny, zawdzięczamy aktorom z koła teatralnego pod przewodnictwem pani Małgorzaty Budzyńskiej.