• Już po!

• Pierwszy ważny egzamin już za naszymi ósmoklasistami. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki :-)

• Majówka na sportowo

• W sobotę 14 maja 2022r. przy Szkoły Podstawowej w Kobylance na Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Klub „Znicz Niedźwiedź”.

Do zawodów przystąpiło cztery drużyny z Kobylanki, Reptowa, „Znicz Niedźwiedź” oraz Kunowa.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Krzysztof Wrzeszcz       kapitan

Wojciech Kuczyński      bramkarz

Kacper Więckowski

Zbyszek Dudka

Jakub Poręba

Nikodem Adamczyk

Igor Wojciechowski

Oskar Wojciechowski

Turniej rozpoczął się o godzinie 12 rozegrano w sumie 6 meczy, które wyłoniły zwycięzców. Najlepszą drużyną okazała się drużyna ze szkoły podstawowej z Kobylanki. Najlepszym bramkarzem został Wojciech Kuczyński. Nasza drużyna dzielnie walczyłai zajęła trzecie miejsce

Podsumowując cały turniej, trzeba powiedzieć, że był udany – obyło się bez kontuzji zawodników, rywalizujących w przyjaznej atmosferze oraz w duchu fair play o jak najlepszy wynik swoich drużyn.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć, tj. władzom Gminy Kobylanka Pani Kasi Jaskulskiej, sędziom Piotrowi Jałoszyńskiemu, Waldemarowi z Klubu „Znicz Niedźwiedź”, nauczycielowi wychowania fizycznego Jackowi Kulwińskiemu, a także wszystkim biorącym udział zawodnikom oraz kibicom.

Ze sportowym pozdrowieniem drużyna z Kunowa
            wraz z opiekunami Moniką Błaszczeć i Józkiem  Doboszem

• Zabawy na basenie

• W dniu 4 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach na basenie AquaStar w Stargardzie. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka. Wszyscy po wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów powinno być więcej.

Klasa druga wraz z wychowawcą pragnie podziękować Pani Monice Błaszczeć za zorganizowanie klasowego wyjazdu.

Dziękujemy!

• Ogrody Przelewice

• Edukacja i dobra zabawa. Jak połączyć obie rzeczy? Wystarczy wybrać się do przelewickiego arboretum i zagłębić w jego ogrody. Skorzystali z tej możliwości uczniowie klasy IV, którzy wraz z panią Iwoną Przybylską i panią  Agatą Adamczyk 6 maja 2022r. odwiedzili to wyjątkowo malownicze miejsce. Ogród dendrologiczny to perła Pomorza Zachodniego, raj dla osób kochających przyrodę, szukających spokoju i relaksu.

Jedną z propozycji zwiedzania arboretum dla młodzieży była wycieczka z wykorzystaniem elementów gry terenowej pod nazwą ,,Wiosna Pawia Stefana”. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam Ogród Japoński z nietypową kolekcją okazów drzew i krzewów w tym drzewem chusteczkowym i herbaciarnią. Równie urokliwe okazało się Źródlisko oraz Trzy Stawy. Kaskada barw i zapachów królowała na skalniaku. Inne niespodzianki czekały na nas w Oranżerii utrzymanej w stylu greckich ogrodów.

Ciekawą propozycją była również wystawa chaty z okresu neolitu, pokazującą życie i łowiectwo ówczesnych mieszkańców.

Na zakończenie naszej wyprawy nie mogło obyć się bez ogniska i smacznych kiełbasek. Syci wrażeń i nie tylko, planujemy kolejny jesienny  wyjazd.

• Teatrzyk "Kurtynka" przedstawia: " Law, law, law"

• Młodzi aktorzy wraz z opiekunką Małgorzatą Budzyńską przygotowali spektakl teatralny z okazji wielkich świąt: Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie musiało być wystawione nieco wcześniej niż planowaliśmy ze względu na wyjazdy majówkowe niektórych aktorów. Tym razem, po wielu latach nieobecności na scenie postanowiliśmy wznowić spektakl pt. ,,Law, law, law”. Uciechy podczas przygotowań było co nie miara.

Mimo, że niektóre role są kontrowersyjne i nie wszystkim wykonawcom przypadały do gustu, to jednak koniec końców okazało się, że wszyscy byli w swoich wcieleniach wspaniali.

Jakże nie pokochać brzydkiego giermka - Martynki Panek, czy też pięknego księcia – Gabrysi Kubickiej, którzy zostali wplątani w intrygi dworskiej miłości. Wielki w swoim majestacie król – Jola Janeczek do końca pokazywała, kto rządzi w królestwie. Córka monarchy – Marcelina Adamczyk z wdziękiem uwodziła wszystkich panów, aż dopięła swego i wyszła za mąż. Wszechobecny sekretarz – Karol Marchlewicz, na każdym kroku dowodził, że tak naprawdę on wszystkim rządzi, a jego nieszczęściem było to, że piękna Marysia – Julka Nowocień nie odwzajemnia jego miłości. Nad całością oprawy czuwał niezwykły strażnik – Hania Wawrzyniak, którego monologi były bardzo trafne i chwytały za serce.

Nasz spektakl podbił serca nie tylko uczniów ale i nauczycieli, szkoda tylko, że nie było Rodziców. Mamy jednak nadzieję, że komedia zostanie specjalnie dla dorosłych wystawiona w innym terminie.