Menu

 • Świetlica

  W zakładce świetlica (po prawej stronie) została umieszczona karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej oraz nowy regulamin pracy świetlicy. Kartę można także pobrać u wychowawców świetlicy.

  -->> Świetlica

 • Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii

  Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii

  Szanowni Państwo, 

  Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurą (nr 18), a raczej zbiorem procedur - zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii. Zwracamy się także z prośbą, aby rodzice i uczniowie przestrzegali wytycznych i stosowali się do ustalonych zasad przekazywanych przez wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Tylko działając wspólnie możemy zadbać o nasze zdrowie i wspólne bezpieczeństwo.

  ->> Procedury

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Szanowni Państwo,

  ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego będzie przebiegało zgoła inaczej niż do tej pory.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września w dwóch turach. Nie planujemy wspólnego apelu. Uczniowie od razu udadzą się do swoich klas.

  I tura - klasy II – VIII

  Godzina 8:30 (około godzinie 9:10 planowany jest odwóz dzieci autokarem szkolnym)

  Do szkoły wchodzą wyłącznie dzieci, które udają się do swoich sal lekcyjnych tj.

  Klasa II – sala nr 1

  Klasa III – sala nr 6

  KlasaIV - sala nr 3

  Klasa V – sala nr 2

  Klasa VI –sala nr 8 (dawna stołówka)

  Klasa VII – sala nr 4

  Klasa VIII – sala nr 5

  Od tego roku, każda klasa będzie miała przypisaną swoją salę lekcyjną, w której będą odbywały się wszystkie zajęcia edukacyjne dla danego oddziału.

   

  II tura - klasa I oraz oddział przedszkolny

  Godzina 9:30

  Spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku niesprzyjającej aury (padający deszcz), na sali gimnastycznej (klasa I) oraz w auli (oddział przedszkolny).

   

  Szkolne Procedury Bezpieczeństwa
  rozpoczęcie roku szkolnego

  1. Na rozpoczęcie roku szkolnego przychodzą tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych (kaszel, gorączka).
  2. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły, których domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji nie mogą uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego.
  3. Uczniowie klas  II - VIII po wejściu na teren szkoły kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych.
  4. Dopuszcza się obecność jednego rodzica/opiekuna w klasie I oraz w oddziale przedszkolnym. Apelujemy do rodziców/opiekunów o zachowanie dystansu społecznego min. 1,5m.
  5. Uczniowie klasy I oraz oddziału przedszkolnego nie wchodzą do budynku szkoły, spotykają się na boisku szkolnym, chyba, że będzie padał deszcz.
  6. Po wejściu do budynku szkołyrodzice i opiekunowie zakrywają usta i nos maseczką, przyłbicą lub np. półprzyłbicą.
  7. Na terenie szkoły uczniowie nie mają obowiązku przebywania w maseczkach (lub innym zabezpieczeniu).
  8. Po wejściu do budynku, wszyscy dezynfekują ręce udostępnionym płynem i wykonują polecenia pracowników szkoły.
  9. Poruszanie się po szkole jest ograniczone do niezbędnego minimum.
  10. Wejście do szkoły osób nie będących pracownikami bez zgody Dyrektora jest niedozwolone.
  11. Po zakończeniu spotkań, uczniowie dojeżdżający czekają na szkolny autobus, a pozostali kierują się do wyjścia.
  12. Na całym terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny.

  W poniedziałek ukaże się na stronie internetowej szkoły zbiór procedur dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii

   

  Apelujemy o stosowanie się do zaleceń MEN/GIS/MZ w sprawie bezpieczeństwa
  i kontroli stanu zdrowia uczniów

 • Bezpieczny powrót do szkoły

  Ministerstwo Edukacji Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przedstawiło wskazówki dla uczniów i rodziców wspierające bezpieczny powrót do szkoły. Prosimy o zapoznanie się z nimi aby nadchodzący rok szkolny był dla nas wszystkich bezpieczny.

 • Wyprawka do zerówki

  Wyprawka do zerówki

  Prosimy o zapoznanie się z wyprawką do oddziału przedszkolnego

  --> WYPRAWKA PREDSZKOLACZKA

   

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty

  Zapraszamy do zapoznania się z wyprawką pierwszoklasisty.

  --> WYPRAWKA 

 • Zakup książek do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  Już od września do szkolnej biblioteki trafią nowe książki i publikacje. Na ich zakup pozyskano dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymana kwota wsparcia to 4 tys. zł, z czego 3 tys. zł pochodzi z programu, a 1 tys. zł to wkład własny.

  Wysokość wsparcia zależna była od ilości uczniów w szkole. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup książek, w tym nowości wydawniczych i lektur do szkolnej biblioteki.

  Dotację celową na to zadanie uzyskano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 3 dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

  Jednocześnie miło nam poinformować, że zakupione książki, w tym lektury trafią już do nowo wyremontowanej biblioteki szkolnej. Dziękujemy Radzie Rodziców, która w dużej części partycypowała w kosztach remontu oraz zakupu nowego wyposażenia tego jakże ważnego i szczególnego miejsca dla naszych dzieci. Każda biblioteka to świątynia wiedzy, skarbnica literatury i miejsce, do którego przychodzimy po duchową strawę, intelektualną przyjemność i informacje. Zapraszamy już we wrześniu!

 • Wycieczka do Wrocławia

  Wycieczka do Wrocławia

  W dniach 14.07- 17.07 2010 roku w ramach programu Experymentarium odbyła się wycieczka do Wrocławia. Dzięki programowi opracowanemu przez Dyrektora Mariusza Nosala i Pana Roberta Bartosika – opiekuna projektu, uczniowie naszej szkoły mogli wypocząć w pięknym hotelu i zwiedzić miasto.

  Po przyjeździe i zakwaterowaniu, ruszyliśmy na Plac Grunwaldzki, gdzie podziwialiśmy nowoczesną architekturę budynków Politechniki Wrocławskiej oraz najsłynniejszy most Wrocławia – Most Grunwaldzki. Należy tu nadmienić, że w tym mieście jest ponad 100 mostów i ponad 33 kładki dla pieszych. Następnym punktem programu było zwiedzanie ZOO i  Afrykarium. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję brać udział w zajęciach tematycznych : Sawanna i Zwierzęta leśne. Dziewczynki, które brały udział w zajęciach poświęconych zwierzętom, były tak bardzo zainteresowane i zadawały tak dużo pytań, że Pani przewodniczka stwierdziła, że po raz pierwszy ma tak dociekliwą grupę.

  Wielką atrakcją był mały tygrys, który pierwszy raz odbywał swój spacer na wybiegu. Afrykarium też dostarczyło nam wielu wrażeń, szczególnie rekiny, pingwiny i foki. Wielkim powodzeniem cieszyło się również karmienie małych zwierząt: kóz, osłów, kucyków.

  Po wyjściu z ZOO odwiedziliśmy Halę Stulecia, która zaliczana jest do cudów architektonicznych ze względu na swoją potężną kopułę. Wokół hali rozciąga się potężna ścieżka spacerowa z pergolami. Oglądaliśmy również fontannę multimedialną strzelającą do góry różnymi figurami wodnymi.

  Ciekawostką  było  Hydropolis- miejsce, gdzie wyjaśnione są wszelkie tajniki związane z wodą. Tutaj wszyscy zaznali niezwykłej kąpieli pod ścianą wodną. Dopełnieniem dnia było spotkanie ze znanym prezenterem pogody Jarosławem Kretem.

  Następny dzień poświęcony był na zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta. Zaczęliśmy od podziwiania Rotundy Panoramy Racławickiej, a potem ruszyliśmy na nadbrzeże Odry. Tu przed budynkami Muzeum Narodowego i Akademii  Sztuk Pięknych zapoznaliśmy się z pracami wielkiej i znanej artystki Magdaleny Abakanowicz, tej która tworzyła słynne Abakany- gobeliny. Przez Most Pokoju przeszliśmy na Ostrów Tumski, gdzie znajdują się pałace Kurii wrocławskiej i Katedra Św. Jana Chrzciciela. Byliśmy zachwyceni odrestaurowanym za 80 mln złotych pałacem biskupim ( elewacja i dachówki z białego piaskowca). Po przejściu przez Most Zakochanych ruszyliśmy na przystań. Stąd statkiem wycieczkowym wypłynęliśmy w rejs po Odrze. Z perspektywy rzeki mogliśmy zobaczyć inny Wrocław, było to niebywałe przeżycie, tym bardziej, że mogliśmy podziwiać jeden z dwóch istniejących w Polsce, dom na wodzie.

  Po udanym rejsie ruszyliśmy do Ossolineum.  Spacerowaliśmy niezwykle urokliwymi uliczkami pamiętającymi czasy średniowiecza. Fantastycznym okazał się dziedziniec biblioteki. Uliczki doprowadziły nas do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych w Europie auli barokowych – Leopoldina.

  Kręte uliczki doprowadziły nas do kawiarni Artystycznej, gdzie dawniej mieściło się jedno z najstarszych więzieni w Polsce. Miejsce to słynie z tego, że więźniem był tu Wit Stwosz- twórca ołtarza w kościele Mariackim w Krakowie.

  Ciekawym miejscem na Rynku są Jatki, gdzie znajdują się jedyne na świecie rzeźby poświęcone zwierzętom rzeźnym.

  Obejrzeliśmy fasadę kościoła Św. Elżbiety i stanęliśmy przed najsłynniejszymi we Wrocławiu kamieniczkami - Jaś i Małgosia. Domki te od wieków stoją na Rynku „ trzymając  się za ręce”.

  Duże wrażenie wywarł na nas Ratusz, który ze względu na swoje piękno dzierży palmę pierwszeństwa w Europie.

  Na rynku „spotkaliśmy” najwięcej krasnoludków wrocławskich, trzeba zaznaczyć, że każdy z uczestników miał znaleźć po drodze wszystkie krasnoludki.

  Po każdorazowym powrocie do hotelu raczyliśmy się wyśmienitą czekoladą i bawiliśmy się na patio hotelowym lub na placu zabaw. W ostatni wieczór mieliśmy przyjemność spotkać w naszym hotelu Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka , z którym bardzo miło porozmawialiśmy.

  Naszą wycieczkę zakończyliśmy w piątek, zdrowych i wypoczętych uczestników wycieczki odebrali  Rodzice.

  Należy podkreślić, że wszyscy nasi uczniowie podczas wycieczki wykazali się wielkim zdyscyplinowaniem, byli chwaleni przez personel hotelowy za grzeczność i kulturę, co my- opiekunowie odbieraliśmy z wielką dumą.

  Myślę, że warto w tym miejscu podziękować Dyrektorowi i Panu Bartosikowi za wspaniałą wakacyjną przygodę.

  Małgorzata Budzyńska

 • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

  Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbył się w dniach 16 - 18 czerwca. Każdy uczeń przystąpił do egzaminu z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

  31 lipca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach. Kolejny raz mamy wielkie powody do dumy, gdyż nasi uczniowie spisali się wyśmienicie.

  Język polski

  Średnia w kraju – 59%

  Średnia w województwie – 55,25%

  Średnia w powiecie – 53,31%

  Średnia w gminie – 60,78%

  Średnia w szkole – 62,62%

  Średnia w szkołach wiejskich województwa zachodniopomorskiego – 52,12%

  Matematyka

  Średnia w kraju – 46%

  Średnia w województwie – 42,53%

  Średnia w powiecie – 41,55%

  Średnia w gminie – 47,76%

  Średnia w szkole – 54,92%

  Średnia w szkołach wiejskich województwa zachodniopomorskiego – 37,81%

  Język angielski

  Średnia w kraju – 54%

  Średnia w województwie – 52,30%

  Średnia w powiecie – 48,99%

  Średnia w gminie – 60,87%

  Średnia w szkole – 53,61%

  Średnia w szkołach wiejskich województwa zachodniopomorskiego – 44,22%

  Warty podkreślenia jest wynik naszych uczniów z egzaminu z matematyki, który okazał się najlepszy w powiecie stargardzkim i jeden z najlepszych w województwie zachodniopomorskim.

  Wielkie słowa uznania należą się nie tylko naszym absolwentom, ale wszystkim uczniom Gminy Kobylanka, gdyż z języka polskiego oraz matematyki wyniki są najlepsze w powiecie stargardzkim. Z egzaminu z języka angielskiego wyniki plasują się na drugim miejscu.

  Wielkie gratulacje dla uczniów oraz ich nauczycieli 😊Powodzenia w szkole średniej!!!

 • Zajęcia w czasie wakacji w ramach projektu „Experymentarium – nauczanie przez działanie”

  Od 1 czerwca w naszej szkole jest realizowany projekt „Experymentarium – nauczanie przez działanie”. Mimo, że rozpoczęły się wakacje, zajęcia nadal się odbywają. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, również tych, którzy do tej pory nie skorzystali z zaproponowanej oferty, do przyjścia do szkoły na zajęcia. Bez wątpienia jest to ciekawa i interesująca alternatywa spędzenia wolnego czasu w okresie letnim.

  Uwaga zmiana dni i godzin zajęć!!!

  Harmonogram

  Zapraszamy od wtorku do czwartku w godzinach od 9:30 do 12:30.

  wtorek

  1. „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA” (grupa I klasy I - III) - godzina 9.30 - 11.00
  2. „TAJEMNICZY ŚWIAT CHEMII” - godzina 11.00 - 12.30

  środa

  1. „MŁODY KONSTRUKTOR MASZYN PROSTYCH” - godzina 9.30 - 11.00
  2. „MAŁY MODELARZ” - godzina 11.00 - 12.30

  czwartek

  1. „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA” (grupa II klasy IV - VIII) - godzina 9.30 - 11.00
  2.  „GRAJMY RAZEM” - godzina 9:30 – 11.00
  3. „Z PORADNIKA MŁODEGO ZIELARZA” - godzina 11.00 - 12.30

   

  Jednocześnie informujemy, że już niedługo, bo 14 lipca uczniów czeka 4. Dniowy wyjazd edukacyjny do Wrocławia pn. „Z HISTORIĄ i NATURĄ NA TY”.

   

  Zapraszamy do zaglądania do zakładki "Projekt experymentarium" w menu z lewej strony, na której na bieżaco dodawane są zdjęcia z zajęć.

   

  Informacje o projekcie

   

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Szanowni Państwo,

  Zbliża się termin zakończenia roku szkolnego. Niestety, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, rozdanie świadectw będzie wyglądało zgoła inaczej niż dotychczas. Nie będzie uroczystego apelu, ani rozdania nagród książkowych. Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w październiku, przy okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wtedy też rozdane zostaną nagrody uczniom, którzy zapracowali na świadectwo z "czerwonym paskiem".

  Zapraszamy po odbiór świadectw z rąk wychowawców według poniższego harmonogramu:

  godzina 8:30 - zerówka oraz klasa I

  godzina 9:00 - klasa II oraz klasa III

  godzina 9:30 - klasa IV oraz klasa V

  godzina 10:00 - klasa VI oraz klasa VII

  godzina 10:30 - klasa VIII

  Rozdanie odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku niesprzyjającej aury (padający deszcz), świadectwa zostaną rozdane na sali gimnastycznej (bez udziału rodziców).

  Jednocześnie informuję, że odbiór świadectwa w wyznaczonym terminie nie jest obligatoryjny. Możecie Państwo odebrać je również w czasie wakacji, w sekretariacie szkoły, po uprzednim skontaktowaniu się i ustaleniu terminu odbioru.

  Pozdrawiam

  Mariusz Nosal

 • Egzamin ósmoklasisty

  Ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

   

 • Egzamin ósmoklasisty

 • Kangur Matematyczny 2020 - mamy wyniki!

  Kangur Matematyczny 2020 - mamy wyniki!

  W dniach 02-05.06.2020r. konkurs Kangur, został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl. Głównym celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

  Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli 6 wyróżnień!

  W szkole, do konkursu przystąpiło 21 uczniów, z klas II-VIII, w następujących kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Uczestnicy „Kangura” przez 90 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Każdy uczestnik konkursu otrzyma w prezencie nagrodę uczestnictwa (tangram) bez względu na to, czy wziął udział w sesji internetowej, czy nie.
  Aby uczniowie mogli wziąć udział w konkursie musieli zapoznać się z instrukcją dla uczestnika konkursu, zalogować się na platformie Dzwonek.pl, w profilu konta uzupełnić dane
  i w wyznaczonych dniach i godzinach przystąpić do egzaminu.

   

  Wyróżnienie otrzymali:

   

  Tomasz Ochota klasa II (uzyskał 98,75 pkt.)

  Wojciech Kuczyński klasa V (uzyskał 115 pkt.)

  Kamil Ilnicki klasa VII (uzyskał 123,75 pkt.)

  Amelia Samsel klasa VIII (uzyskała 132,5 pkt.)

  Samuel Samsel klasa VIII (uzyskał 132,5 pkt.)

  Nelly Czajka-Rożek klasa VIII (uzyskała 105,5 pkt.)

   

  Wydawanie dyplomów oraz nagród organizatorzy przełożyli na wrzesień, gdy szkoły powrócą do normalnej aktywności.

   

  Szkolny koordynator konkursu
  Elżbieta Tomczyk

 • Dzień Dziecka oczami naszych uczniów.

  Dzień Dziecka oczami naszych uczniów.

  Jak spędzają wolny czas nasi uczniowie? Obejrzyjecie nadesłane przez nich zdjęcia oraz przeczytajcie wspomnienia Antosi.

  Zdjęcia uczniów

  Mój Dzień Dziecka 

 • Dzień Dziecka

  Kochani,
  Dzisiejszy Dzień Dziecka jest wyjątkowy i trudny zarazem bo nie możemy być z Wami. Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Chociaż tak możemy być blisko Was. Mamy nadzieję, że ten film wywoła na Waszych twarzach uśmiech :-)

 • Zasady postępowania ze zużytymi maseczkami oraz rękawiczkami jednorazowymi

 • Dzień Dziecka w czasie pandemii

  Dzień Dziecka w czasie pandemii

  Zwykle były wyjazdy, wyjście na lody, do kina, sali zabaw, wyjazd na wycieczkę czy do parku rozrywki. W czasie pandemii większość z tych atrakcji jest niedostępna lub ograniczona.

  Oto garść pomysłów...

  Na sportowo

  Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny jest świetną formą spędzenia Dnia Dziecka.

  Świętowanie w domu

  Użyjcie wyobraźni. Dzieci będą zachwycone, gdy ten dzień spędzicie z nimi bawiąc się i poświęcając im czas. Odpuście na chwilę obowiązki i bądźcie tylko dla nich. Zbudujcie bazę z koców i poduszek, udekorujcie dom balonami, także z helem, grajcie z nimi w gry planszowe, zamówcie na obiad pizzę, a na deser zaserwujcie lody i ulubione słodycze.

  Piknik w lesie

  To jest pomysł, który dzieci może zachwycić. A do jego organizacji wystarczy niewiele. Weźcie koc, koszyk z jedzeniem i napojami, grę planszową i na przykład paletki do badmintona i jedźcie do lasu. Dla dzieci będzie to niesamowita frajda. Oczywiście nie zapomnijcie o ulubionych przekąskach. Będą zachwycone mogąc jeść je na łonie natury, spędzając z Wami wesoło czas, grając w gry i wygłupiając się. Przy odrobinie szczęścia może spotkacie jakieś leśne zwierzęta. Pamiętajcie tylko o bezpieczeństwie. Przede wszystkim zabezpieczcie się przed kleszczami.

  ze sportowym pozdrowieniem Monika B

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

  Drodzy Rodzice,
  Prosimy o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa w czasie COVID-19. 
  Ci z Państwa, którzy są zainteresowani udziałem dzieci z klas 0-III w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych proszeni są o wypełnienie oświadczenia oraz wniosku.
  Dokumenty można oddać opiekunowi świetlicy lub przesłać drogą elektroniczną na adres 
  sp@kunowo.edu.pl

  Oświadczenie wnioskodawcy
  Wniosek o udział dziecka w zajeciach opiekunczo-wychowawczych
  Procedura nr 16 - bezpieczeństwa w czasie COVID-19

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie