Menu

 • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 9-14 kwietnia

 • "Pomysły na nudę"
  Jak przyjemnie i kreatywnie spędzić czas? Jak umilić sobie dzień i odpocząć od komputera? Oto kilka naszych propozycji:
 • Platforma edukacyjna MERIDIAN – inspirujące narzędzie dla nauczycieli i uczniów do edukacji domowej

  W związku z obecną sytuacją w szkołach wydawnictwo Meridian udostępniło nauczycielom oraz uczniom wszystkie zasoby multimedialne bezpłatnie do końca roku szkolnego. Platforma ma wesprzeć edukację domową i zdalną w całej Polsce.

  W zasobach edukacyjnych platformy Meridian możemy znaleźć ciekawe i interaktywne narzędzia do pracy domowej. Znajdziemy tam ponad 75 interaktywnych map do GEOGRAFII, BIOLOGII, PRZYRODY, HISTORII i WOSu. Dzięki nim możemy wspomóc samodzielną naukę naszych uczniów zarówno na etapie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Oprócz map odnoszących się szczegółowo do wielu zagadnień, znajdują się tam filmy tematyczne oraz materiały graficzne. Do każdej mapy dołączone są ćwiczenia dające uczniowi możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Treści umieszczone na platformie są zgodne z podstawą programową. Dostępne narzędzia służą do analizy zjawisk i procesów, rozwiązywania problemów a także rozwijają myślenie krytyczne.

  Wejdź na platformę

  Instrukcja obsługi platformy

 • Nowe rozporządzenie dotyczące kształcenia na odległość

  Szanowni Państwo,        
  Od dzisiaj wchodzi nowe rozporządzenie dzięki któremu możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
                                                                                                                                   Z poważaniem
                                                                                                                                   Mariusz Nosal

 • Zdalne lekcje

  Zdalne lekcje

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,


  Na stronie rządowej pojawiły się dodatkowe materiały ułatwiające zdalne nauczanie. Zostały one podzielone na poszczególne klasy i zawierają tematy na każdy dzień i przedmiot. Codziennie będzie pojawiał się nowy plan lekcji dla danej klasy i nowe materiały zgodne z podstawą programową.
  Zachęcamy do korzystania z umieszczanych tam materiałów. 
  Jest to kolejna forma i metoda codziennej nauki z której mogą skorzystać nasi uczniowie.

  Zdalne lekcje

 • CKE - szybka powtórka przed egzaminem

  CKE - szybka powtórka przed egzaminem

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,


  Centralna Komisja Egzaminacyjna od 16 marca, codziennie, będzie udostępniała arkusze zadań przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Będą to arkusze zbiorcze z trzech przedmiotów egzaminacyjnych - języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Zadania będą udostępniane codziennie o godzinie 9.00. Będzie można je rozwiązywać między godz. 9.00 a 15.00. O godz. 15.00 będzie udostępniany klucz odpowiedzi.
  Prosimy uczniów o systematyczne zaglądanie na stronę CKE i sumienne wykonywanie zadań, które pozwolą Wam powtórzyć materiał przed egzaminem.


  CKE - powtórka przed egzaminem

 • KOMUNIKAT!!!

  Drodzy Rodzice,

  W związku z zawieszeniem zajęć w naszej szkole na dwa tygodnie, bardzo proszę, abyście Państwo ograniczyli do minimum wyjścia Waszych dzieci do miejsc w których są duże skupiska ludzi (np. podróżowanie komunikacją publiczną, zakupy w centrach handlowych).

  Zachęcajcie swoje dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Zależy nam aby nasi uczniowie odpowiedzialnie wykorzystali ten czas. Niech przeczytają ulubioną książkę, spróbują uzupełnić swoje wiadomości. Nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Zostaną one przesłane uczniom za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Prosimy, abyście przypiłowali swoje pociechy, aby systematycznie wykonywały zadania wskazane przez nauczycieli.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

  Rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń w których przebywacie.

  Z poważaniem

  Mariusz Nosal

 • ZMIANA SPOSOBU REKRUTACJI

  Szanowni Państwo,

  W związku z zamknięciem szkoły ulega zmianie sposób rekrutacji. Informację o zamiarze zapisania dziecka do naszej szkoły można zgłosić drogą elektroniczną na adres: sp@kunowo.edu.pl.

  Podanie będzie można złożyć w sekretariacie szkoły po wznowieniu zajęć dydaktycznych.

 • UWAGA!!! Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Drodzy Rodzice,
  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


  Jednocześnie informujemy, że przez dwa najbliższe dni (czwartek, piątek) rodzice przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, którzy nie zdołają zapewnić opieki swoim dzieciom, mogą skorzystać z pomocy nauczycieli. W godzinach od 7:15 do 17:00 będzie sprawowana nad tymi dziećmi opieka świetlicowa.

  Informacja MEN

  Ponadto informujemy, że zgodnie z zapisami specustawy, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8. Dokumenty są do poprania za pośrednictwem strony

  Nieprzewidziane zamknięcie placówki

  Bardzo prosimy o częste zaglądanie do Librusa i czytanie bieżących ogłoszeń.

 • Rekrutacja 2020/2021

  Drodzy Rodzice zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Kunowie w roku szkolnym 2020/2021.


  Rekrutacja będzie trwać od 2 marca do 20 marca 2020r.

  Informacja i dokumenty do pobrania TUTAJ

   


   

 • Gminny Konkurs Języka Polskiego

  Gminny Konkurs Języka Polskiego

  Uczniowie klasy szóstej: Paulina Panek, Leon Suchowerski i Nikodem Adamczyk  wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego Licz się ze słowami, który odbył się 6 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Reptowie.

  Uczestnicy konkursu otrzymali dwa zadania. Indywidualnie rozwiązywali niełatwy test dotyczący gramatyki języka polskiego i zasad poprawnej polszczyzny, a następnie, już zespołowo, pisali legendę na podstawie wylosowanego zestawu słownictwa.

  Z tymi zadaniami nasi reprezentanci dobrze sobie poradzili, ponieważ w konkurencji zespołowej zajęli II miejsce, a indywidualnie Paulina Panek zajęła III miejsce ex aequo z uczennicą ze szkoły w Kobylance.

 • Pokaz iluzji w wykonaniu Maccino!

  Pokaz iluzji w wykonaniu Maccino!

  10 marca w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz iluzji w wykonaniu Macieja Szymańskiego "Maccino". Uczniowie i nauczyciele zostali wprowadzeni w świat czarodziejskich sztuczek - na własne oczy mogli zobaczyć jak rozplątuje się sznurek, jak znikają piłeczki czy jak chusteczka zamienia się w skarpetkę a szmatka w majtki. Emocji nie brakowało a zabawa była przednia!

 • Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki związanej z przypadkami zachorowań na koronawirusa.

 • Bądź odpowiedzialnym rodzicem!

 • Rajd "Powitanie Wiosny"
  Zapraszmay na kolejny Rajd "Powitanie Wiosny", który odbędzie się 21 marca 2020r.
 • Wspieramy dzieci z Kenii

  Wspieramy dzieci z Kenii

  W naszej szkole odbyła się akcja misyjna, mająca na celu wsparcie działalności misyjnej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zbieraliśmy: mydła, pasty do zębów, szczoteczki, piłki, przybory szkolne, lizaki.  Uczniowie oraz rodzice wykazali się wrażliwością oraz wielką dobrocią serc.

  Pragniemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie podziękować.

                                                                               Opiekunowie samorządu    p. Agata Adamczyk  p.  Agata Siwiec

 • Odznaka dla p. Natalii Kur-Olszyny!
  Miło nam poinformować, iż uchwałą Zarządu PTTK Stargard, opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w Kunowie, pani Natalia Kur-Olszyna została wyróżniona odznaką „Na Szlakach Niepodległości” za propagowanie polskości i postaw patriotycznych.
 • Niech żyje bal...!!!

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z balu karnawałowego.

 • Rajd nocny i rajd "Stargard Tajemniczy"
  09.03.2020 Uczniowie naszej szkoły weszli turystycznym krokiem w Nowy Rok 2020.
 • Najlepsi z najlepszych

  7 lutego najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Nosala sypendia za wyniki w nauce. 

  Sypendium za wyniki w nauce za I semestr przyznawane jest uczniom kl. V-VIII, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. 
  W tym semestrze stypendium otrzymało 11 uczniów:
  Antonina Rembas (kl. V) - 5,25
  Hanna Krzemińska (kl. V) - 5,17
  Martyna Ignacak (kl. V) - 5,17
  Paulina Panek (kl. VI) - 5,17
  Kajetan Włodarczyk (kl. VI) - 5,17
  Nikodem Adamczyk (kl. VI) - 5,00
  Filip Sobczyński (kl. VI) - 5,00
  Leon Suchowerski (kl. VI) - 5,00
  Amelia Samsel (kl. VIII) - 5,36
  Samuel Samsel (kl. VIII) - 5,29
  Nelly Czajka-Rożek (kl. VIII) - 5,00


  Gratulujemy!
   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie