Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 5a: Strona główna: Dłuugi łańcuch klasy 5..
5a: Dłuugi łańcuch klasy 5.
KONCERT W FILHARMONII 18.12.2017
18 grudnia w mroźny, ale słoneczny poranek nasi uczniowie z klas IV, V i VI wybrali się na wycieczkę do Szczecina. W programie był spacer ulicami miasta, drobne zakupy, ale przede wszystkim koncert w nowej, pięknej filharmonii.
Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym niezwykłym miejscu, więc wcześniej przygotowaliśmy się do niej. Dzieci odświętnie się ubrały i poznały zasady zachowania w filharmonii.
Koncert ”Góra – dół, być jak Karłowicz” zaskoczył nas, ponieważ miał bardziej formę spektaklu teatralnego, niż tradycyjnego koncertu muzyki poważnej. Ale może to odpowiednia forma dla początkujących melomanów, którymi, mam nadzieję, będą nasi uczniowie.
"ZAPOBIEGAJMY POŻAROM" 2017/2018
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym 18.12.2017 r. przez Państwowe Straże Pożarne, pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”. Konkurs na szczeblu gminnym przeprowadziła Jednostka OSP Niedźwiedź przy współudziale Urzędu Gminy w Kobylance.
Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces. W kategorii klas młodszych II miejsce zajęła Martynka Panek, natomiast w kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zajął Dominik Forycki-Pelikan, II miejsce Paweł Maj, III miejsce Małgosia Kuciej, wyróżnienia otrzymali Amelia Samsel i Samuel Samsel.
Ponadto nagrody za udział w konkursie dostali Bartek Wróblewski, Patryk Urbański, Oskar Formella, Paulina Panek, Wiktoria Maj.
Bardzo wszystkim małym artystom gratulujemy i życzymy „połamania pędzli” w przyszłych zmaganiach konkursowych.
NIE DLA CZADU! – prelekcja dotycząca bezpieczeństwa
15 grudnia w naszej szkole gościliśmy pana Damiana Bielickiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, który przeprowadził prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji zagrożenia: pożaru, wypadku czy zatrucia tlenkiem węgla potocznie zwanym czadem. Poznali objawy towarzyszące zatruciu czadem, dowiedzieli się jak udzielić pomocy i jakie środki bezpieczeństwa należy powziąć aby zminimalizować ryzyko zatrucia czadem.
Pan Damian zapoznał także uczniów z konkursami organizowanymi przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w których do wygrania są bardzo cenne nagrody. Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się na plakacie na korytarzu szkoły.
Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?
- ból głowy,
- zawroty głowy,
- ogólne zmęczenie,
- duszność,
- trudnościami z oddychaniem, oddech przyspieszony, nieregularny,
- senność,
- nudności.
Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla?
- należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza,
- jak najszybciej wynieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze,
- rozluźnić poszkodowanemu ubranie – rozpiąć pasek, guziki, ale nie rozbierać go, gdyż nie można doprowadzić do jego przemarznięcia,
- wezwać służby ratownicze (Pogotowie Ratunkowe – tel. 999, Straż Pożarna – tel. 998 lub 112).
2a: Mikołajkowe kodowanie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2a: Strona główna: Mikołajkowe kodowanie.
Aurelia Michalska: Wieczorne Kolędowanie w GOK w Kobylance
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Aurelia Michalska: Strona główna: Wieczorne Kolędowanie w GOK w Kobylance.
"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 2017
Co roku, gdy nastają długie, zimowe wieczory, zaczynamy w naszej szkole intensywną promocję czytelnictwa. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizujemy tydzień głośnego czytania, w czasie którego dorośli: nauczyciele, rodzice czytają wybrane fragmenty książek uczniom.
W tym roku uczniowie, w trzech grupach wiekowych, poznawali następujące powieści i opowiadania:
Na koniec naszej akcji odbył się konkurs znajomości czytanych książek, czyli sprawdzian uważnego słuchania. Młodsi uczniowie, czyli klasy II i III, odpowiadali
na pytania dotyczące „swoich” książek, a starsi, czyli klasy IV, V i VI, pisali test z ich lektury.
Najlepszymi z młodszej grupy wiekowej okazali się: Zofia Gryckiewicz, Jola Janeczek, Hanna Krzemińska, Antonina Rambas, Zoja Rojewska, Krzysztof Wrzeszcz.
Wśród uczniów klas IV–VI najwięcej z czytanych książek zapamiętali: Natalia Góralska, Dominik Kopaczewski i Paulina Panek.
Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
W czasie naszej tygodniowej akcji promocji czytelnictwa przeprowadzaliśmy w klasach i w większych grupach rozmowy i pogadanki o ulubionych lekturach. Nauczyciele również dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie – opowiadali o swoich aktualnych i dawnych (z dzieciństwa) upodobaniach czytelniczych. Najlepszą zachętą do czytania dla dzieci i młodzieży jest właśnie przykład dorosłych.
Rajd ze Świętym Mikołajem (film)
Anioły ze szkoły w schronisku dla zwierząt
- Uczniowie z koła wolontariatu odwiedzili zwierzęta w schronisku
Wolontariat: Wizyta w schronisku dla zwierząt 13.12.2017r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wolontariat: Strona główna: Wizyta w schronisku dla zwierząt 13.12.2017r..
Iwona Przybylska: Jak ograniczyć zanieczyszczenie srodowiska? projekty kl. V
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Iwona Przybylska: Strona główna: Jak ograniczyć zanieczyszczenie srodowiska? projekty kl. V.
Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2017
Mikołajki to nie tylko dzień, w którym otrzymuje się prezenty. To także czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją. Także sportowych, a właśnie taką wspaniałą przygodą z halową piłką nożną w roli głównej był 8 grudnia 2017 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kunowie im. Jana Brzechwy.
W turnieju wzięło udział 5 drużyn (z klas I–III oraz IV–VI) ze szkół gminy Kobylanka. Każda liczyła maksymalnie 5 osób. Zawody odbywały się według przepisów obowiązujących w halowej piłce nożnej. Nad przebiegiem wszystkich meczów czuwała trójka sędziowska z Klubu Sportowego „ZNICZ NIEDZWIEDZ”.
Nagrodami w turnieju były: puchary i dyplomy za I, II i III miejsce, statuetki dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego strzelca i statuetka dla najlepszego bramkarza, dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Każda z drużyn otrzymała piłkę do gry od „Klubu Sportowego Znicz Niedźwiedź”. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym i po zaciętych meczach wyniki były następujące: zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju została drużyna SP Kunowo, II miejsce SP Kobylanka oraz III miejsce ZSP Reptowo.
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:
Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie starszych został Filip Wawrzyniak uczeń klasy VI.
Najlepszym bramkarzem w drużynie starszych został Kacper Gryckiewicz uczeń klasy VI.
Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie młodszych został Krzyś Wrzeszcz uczeń klasy III.
Za stworzenie tak pięknego widowiska pragnę podziękować przede wszystkim piłkarzom, „Klubowi Sportowemu Znicz Niedźwiedź”, także nauczycielom wychowania fizycznego (Marzannie Flegel, Jackowi Kulwińskiemu), kibicom oraz wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili.
Ze sportowym pozdrowieniem Monika Błaszczeć
Anioły ze szkoły
- W naszej szkole działają Anioły ze szkoły
4a: Warsztaty mikołajkowe 8.12
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 4a: Strona główna: Warsztaty mikołajkowe 8.12.
Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienny spacer”
Dnia 30.11.2017 odbył się Gminny Konkurs plastyczny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Ciepluchę w ZSP w Reptowie. Tematem konkursu była jesień. Uczestnicy zmagań musieli przygotować w domu postać Pani Jesieni, natomiast w czasie trwania konkursu rozwiązywali test, w którym znalazły się pytania związane z zagadnieniami plastycznymi. Najbardziej emocjonującą okazała się praca grupowa, a mianowicie malowanie spaceru w czasie jesieni. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze, a nasze uczestniczki tj. Małgorzata Kuciej i Oliwia Owczarek, uczennice klasy piątej, namalowały piękny obrazek. Ponadto Małgosia zdobyła I miejsce za wykonanie Pani Jesieni, a Oliwia wyróżnienie za Park Jesienią. W ogólnej ocenie zajęły III miejsce. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone przez Dyrektora Mariusza Dubojskiego.
Aurelia Michalska: Andrzejkowe kodowanie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Aurelia Michalska: Strona główna: Andrzejkowe kodowanie.
Aneta Gałaguz: Alfik Matematyczny 2017
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Aneta Gałaguz: Strona główna: Alfik Matematyczny 2017.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Zostań wolontariuszem - zmieniaj siebie i świat
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI 2017
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI,
sesja jesienna Pingwin 2017 r.
Alfik Matematyczny 2017
22 listopada 2017 r. chętni uczniowie klas II - VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W tym roku odbyła się już XXIII edycja tego konkursu. Test składał się z 30 zadań jednokrotnego wyboru (10 zadań za 3 punkty, 10 - za 4 punkty oraz 10 zadań za 5 punktów). Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!
Archiwum Aktualności