Wiadomości

        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Był to czas pełen nauki, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za ich zaangażowanie, wytrwałość i codzienny wysiłek. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Rodziców za wsparcie i współpracę oraz do Nauczycieli i Pracowników szkoły za pasję, troskę i serce wkładane w wychowanie oraz edukację młodego pokolenia. 

            Szczególne gratulacje składamy uczniom wyróżnionym za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, artystyczne oraz wzorową postawę.

            Uczniom klas trzecich gratulujemy zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego i życzymy samych sukcesów w klasie czwartej.

            Naszym Absolwentom życzymy odwagi w realizacji marzeń, wielu sukcesów i powodzenia na kolejnych etapach edukacji.

            Przed nami wakacje - czas odpoczynku, radości i nowych przygód. Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych uśmiechu wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

            Galeria - 0-3

            Galeria - 4-7

        • Pożegnanie Absolwentów
          • Pożegnanie Absolwentów

          • Za nami wyjątkowa uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klasy ósmej. Było wszystko, co powinno towarzyszyć takiej chwili - wzruszenie, śmiech, przepięknie poprowadzony polonez i spora dawka humoru.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli się rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy razem przeżywali ten ważny moment .

            Ósmoklasiści wspominali szkolne lata, dziękowali nauczycielom i rodzicom, wywołując zarówno uśmiech, jak i łzy wzruszenia.

            Troje uczniów zostało wyróżnionych wpisem do Złotej Księgi, do której zostają wpisani uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji końcowej uzyskali średnią ocen conajmniej 5,00 oraz wzorowe zachowanie. Byli to: Hanna Kwiatek, Aleksander Kuźniak oraz Filip Jabłoński.

            Drodzy Absolwenci - powodzenia na nowym etapie życia. Lećcie wysoko i spełniajcie marzenia!

            Galeria

        • Nagroda Wójta Gminy Kobylanka
          • Nagroda Wójta Gminy Kobylanka

          • 22 czerwca 2026 r. w Urzędzie Gminy Kobylanka odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta dla najzdolniejszych uczniów. Tegorocznymi laureatami zostali Aleksander Kuźniak oraz Tomasz Ochota - uczniowie kl. VIII.

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Na ręce rodziców zostały przekazane listy gratulacyjne.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w szkołach średnich!

            Galeria

        • Wycieczka do Majalandu
          • Wycieczka do Majalandu

          • 23 czerwca uczniowie klas 0-2 wybrali się na wycieczkę do Majalandu!

            Czekało na nas mnóstwo atrakcji, świetna zabawa i niezapomniane wrażenia. Były karuzele, kolejki, wspólne zabawy i dużo radości. Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły wszystko- było super, ekstra!

            To był dzień pełen emocji, śmiechu i wspólnie spędzonego czasu. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi!

        • Zawody o Puchar Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego
          • Zawody o Puchar Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego

          • Dnia 12 czerwca, po zdobyciu drugiego miejsca w okręgowych zawodach z wiedzy i sportu, reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się w drugim etapie rywalizacji, który tym razem odbył się na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. W finale nasi uczniowie, reprezentujący stargardzką społeczność, spotkali się z drużynami ze Szczecina, Białogardu, Sianowa, Płotów, Choszczna, Świnoujścia i Drawska Pomorskiego.

            Nasza drużyna, jako jedna z ośmiu najlepszych zespołów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego, rywalizowała w dwóch częściach konkursu: sprawdzającej wiedzę uczniów z zakresu zdrowia oraz części sportowo-sprawnościowej. Rywalizacja była zacięta, jednak przez cały czas towarzyszyły jej uśmiech, wzajemny szacunek i świetna atmosfera. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, co jest ogromnym sukcesem naszej drużyny. Nagrodą główną był Puchar Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego, jednak bez nagród nie wyjechał żaden z finalistów – wszyscy uczestnicy zostali docenieni za zaangażowanie, wiedzę oraz sportowego ducha. Serdecznie gratuluję wszystkim dzieciom wspaniałego wyniku. Jestem z Was bardzo dumna – za Waszą pracę, determinację, współpracę i zaangażowanie. Pokazaliście, że potraficie walczyć do końca i godnie reprezentować naszą szkołę. Brawo!

            ● Justyna Hausherr/ pedagog szkolny

            ● Małgorzata Sztandera/ nauczyciel wychowania fizycznego

            ● Izabela Małachowska/ wychowawca klasy IV

            Galeria

        • Spotkanie profilaktyczne
          • Spotkanie profilaktyczne

          • W dniu 9 czerwca, w ramach podsumowania programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” realizowanego w naszej szkole, odwiedzili nas przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Policji.

            Panie przeprowadziły spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 5-8 poświęcone problematyce substancji psychoaktywnych. Podczas prelekcji uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem wyrobów tytoniowych, alkoholu, e-papierosów, dopalaczy, niektórych leków stosowanych w niewłaściwy sposób oraz napojów energetycznych.

            Galeria

        • Wyjątkowa lekcja ekonomii w kl. 3b
          • Wyjątkowa lekcja ekonomii w kl. 3b

          • Wyjątkowa lekcja ekonomii w klasie 3b! Uczniów klasy 3b odwiedziła dr Emilia Barej-Kaczmarek, pracownik Katedry Zastosowań Matematyki w Ekonomii na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

            Pani doktor przeprowadziła niezwykle ciekawe zajęcia na temat historii pieniądza. Trzecioklasiści z zachwytem słuchali opowieści o dawnym handlu i środkach płatniczych przed erą monet. Dowiedzieli się także wielu ciekawostek, m.in. ile walut jest obecnie na świecie. Największą atrakcją była jednak część praktyczna. Dzieci miały okazję samodzielnie sprawdzić prawdziwość banknotów. Badając ukryte zabezpieczenia, uczniowie poczuli się jak prawdziwi eksperci finansowi. To było bardzo inspirujące spotkanie. Serdecznie dziękujemy dr Emilii Barej-Kaczmarek za tę niezwykłą lekcję!

            Galeria

        • Mój Idol - kreatywne zajęcia w 3b
          • Mój Idol - kreatywne zajęcia w 3b

          • Wspaniała atmosfera, kreatywność i masa uśmiechu – tak w skrócie można opisać minione zajęcia w klasie 3b. Głównym zadaniem było przedstawienie postaci, które inspirują ich na co dzień. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli autorskie plakaty. Na arkuszach papieru pojawili się m.in. znani sportowcy, wokaliści, postacie z książek czy raperzy.

        • Warsztaty w klasie 7
          • Warsztaty w klasie 7

          • 11 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie stanowiące podsumowanie cyklu warsztatów przeprowadzonych przez dh. Monikę Zawadzką i dh. Wiktorię Maj z 16 Drużyny Wędrowniczej im. Ernesta Thompsona Setona.

            Zajęcia przeprowadzone były metodami aktywizującymi uczniów: burza mózgów, gra dydaktyczna kahoot, kalambury. Tematyka związana była z poprzednimi warsztatami. Przypomniane zostały zagadnienia z zakresu astrologii, pierwszej pomocy i kryminologii. Uczniowie poradzili sobie świetnie i pokazali ogrom zdobytej wiedzy.

            Dziewczynom bardzo dziękuję za wartościowe spotkania a uczniom za zaangażowanie.

            Magdalena Jaros

            Galeria

        • Zajęcia w klasach 3
          • Zajęcia w klasach 3

          • W czwartek 11.06.2026 r. dh. Wiktoria Maj i dh. Monika Zawadzka z 16 Drużyny Wędrowniczej im. Ernesta Thompsona Setona przeprowadziły wspaniale zajęcia wśród uczniów klas 3a i 3b, które realizowane były w ramach tropu harcerskiego, polegającego na zwiększeniu zainteresowania nauką wśród dzieci i młodzieży w ciekawy sposób. Serdecznie dziękujemy.  

        • My Town - projekt językowy w klasach 3
          • My Town - projekt językowy w klasach 3

          • Uczniowie klas trzecich przygotowali projekty z języka angielskiego "My Town - moje miasteczko" na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.

            Celem projektu było utrwalenie słownictwa związanego ze sklepami i miejscami w mieście. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i niezwykłą kreatywnością.

            Galeria

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W naszej szkole w tym roku impreza ta została zorganizowana dokładnie tak jak przypada Dzień Dziecka. Organizacją i przebiegiem tego dnia zajęła się Rada Rodziców naszej szkoły oraz drużyna harcerska.

            Dzień ten był pełen radości i niespodzianek. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji m.in. dmuchane zamki oraz puszczanie gigantycznych baniek mydlanych i piana party.
            W trakcie przerw dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku, na który składały się lody, wata cukrowa, popcorn ciastka, cukierki napoje oraz grill. Wydarzenie przebiegło w radosnej i bezpiecznej atmosferze. Wszystkie zaplanowane atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Pogoda dopisała, uczniowie bawili się dobrze i byli bardzo zadowoleni. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Dyrektora szkoły oraz nauczycieli dzień ten był wyjątkowy i pełen niezapomnianych wrażeń.

            Galeria

        • Dzień Olimpijczyka
          • Dzień Olimpijczyka

          • W dniu 28.05.2026 r. odbyły się obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie oraz Powiatowe i Gminne Uroczystości Dnia Olimpijczyka. Udział w tych wydarzeniach był dla naszych dwóch uczniów ogromnym zaszczytem.

            Była to również niepowtarzalna okazja do spotkania z ludźmi, którzy reprezentowali nasz kraj na najważniejszej imprezie sportowej świata, a ich dokonania złotymi zgłoskami zapisały się w historii polskiego sportu: Wojciechem Matusiakiem, Januszem Brzozowskim, Ryszardem Chybińskim, Różą Datą-Ptak, Pawłem Czapiewskim oraz Marią Liktoras.

            Podczas uroczystości oficjalnie przyznano wiele wyróżnień.

            Uhonorowano laureatów „Złotego Dzwonu” za wyniki sportowe osiągnięte w 2025 roku. W klasie Optimist B nagrody otrzymali żeglarze Miłosz Sałapata (reprezentant Kadry Wojewódzkiej, uczeń klasy V) oraz Marcel Sałapata z klasy III a. Swoją sportową przygodę rozpoczynali w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie, a obecnie trenują w KSW Baltic Dziwnów.

        • Aktywna Zielona Szkoła w Czaplinku - trzy dni nad Jeziorem Drawskim
          • Aktywna Zielona Szkoła w Czaplinku - trzy dni nad Jeziorem Drawskim

          •  

            Przygoda, zabawa, wspomnienia!

            Ośrodek Wypoczynkowy Kusy Dwór to miejsce, które od lat cieszy się uznaniem, położony jest w malowniczym, zalesionym miejscu bezpośrednio nad Jeziorem Drawskim, zapewnia niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji.

            W dniach 18-20 maja 2026r uczniowie z klasy: IIIA, IIIB, V, VI, VII przebywali na „Zielonej Szkole” w Czaplinku.

            Celem wyjazdu była integracja, edukacja terenowa oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Dzieci przeżyły trzy dni pełne energii i radości: próbowały swoich sił w survivalu, kajakarstwie, łucznictwie, strzelectwie, wspinaczce, na rowerkach wodnych, paintballu, surwiwalu, walcu wodnym oraz w grach drużynowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka). Pobyt na zielonej szkole należy uznać za bardzo udany. Uczniowie wrócili wypoczęci, bogatsi o nową wiedzę oraz zacieśnili więzi koleżeńskie. Miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.

            Opiekunowie Zielonej Szkoły: Natalia Kur-Olszyna, Agata Adamczyk, Małgorzata Budzyńska, Anna Polak, Magdalena Jaros, Monika Błaszczeć

            Galeria - kl. 7

            Galeria - kl. 6

            Galeria - kl. 5

            Galeria - kl. 3b

            Galeria - kl. 3a

             

        • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji
          • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji

          • 28 maja, żołnierze #WCRStargard oraz #14ZBOT spotkali się z uczniami klasy 7 i 8 by przybliżyć im świat służby wojskowej i możliwości rozwoju w Siłach Zbrojnych RP.

            Podczas spotkania omówiono różne formy służby wojskowej, korzyści z jej pełnienia oraz ofertę klas wojskowych:

            #OPW – Oddziały Przygotowania Wojskowego

            #BOW – Branżowe Oddziały Wojskowe

            #CyberMIL z klasą

            Uczniowie poznali również proces rekrutacji do klas wojskowych oraz korzyści wynikające z ich ukończenia.

            Nie zabrakło także informacji o projektach MON: #EdukacjaZWojskiem oraz #wGotowości, rozwijających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i obronności.

            Dziękujemy za aktywne spotkanie i zainteresowanie tematyką obronności.

        • Warsztaty detektywistyczne w klasie 7
          • Warsztaty detektywistyczne w klasie 7

          • 28 maja w klasie 7 odbyły się już trzecie warsztaty poprowadzone przez przedstawicielki harcersatwa ZHP z 16 Drużyny Wędrowniczej im. Ernesta Thompsona Setona - dh. Monikę Zawadzką i dh. Wiktorię Maj. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły uczniów w tajemniczy świat zagadek kryminalistycznych. Rozwiązywali bowiem szereg zadań, które doprowadziły ich do rozszyfrowania "Tajemnicy zaginionego klucza".

            Uczniowie wykazali się sprytem i dużą kreatywnością.

            Monice i Wiktorii dziękujemy za ciekawe zajecia i czekamy na kolejne.

            Galeria

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
      • 91 561 00 16
        530 161 994
      • Kunowo 45 a
        73-110 Stargard
        sp@kunowo.edu.pl
        Poland
      • Damian Szmit
        tel. 503 677 713
        iod@data.pl
      • Administrator: mjaros@kunowo.edu.pl
      • Księgowość: 572 628 480
      • Adres do e-doręczeń
        AE:PL-20760-13256-HRHBI-18
      • świetlica: 531 826 626
    • Logowanie