• Moduł I

        • 30 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Lekturki spod chmurki”. Tym razem uczniowie klasy II wysłuchali fragmentu książki ,,Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego i odszukali ten kontynent na mapie świata.

          Następnie według własnego pomysłu pokolorowali okładkę lekturnika i podpisali go. Uzupełnili najważniejsze informacje o lekturze oraz narysowali głównego bohatera, a wokół ramki wypisali jego najważniejsze cechy wyglądu.

          Przeczytany fragment książki rozbudził zainteresowanie przygodami głównego bohatera Kazika, ale również pobudził wyobraźnię, kreatywność oraz stał się pretekstem do doskonalenia umiejętności plastycznych, co odzwierciedlają zamieszczone prace dzieci.

           

          Galeria

           

          Uczniowie klasy II zmierzyli się z kolejnym zadaniem z cyklu ,,Lekturki spod chmurki”. Tym razem sami bądź z pomocą rodziców mieli przeczytać kolejny fragment książki ,,Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego i na forum klasy opowiedzieć wybraną przygodę podróżnika. Po wysłuchaniu wszystkich opowieści uczniowie zilustrowali ulubioną przygodę na jednej z kartek lekturnika. A oto ich prace:

           

          Klasa II wykonała kolejne zadanie z cyklu ,,Lekturki spod chmurki”. Tym razem uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury "Afryka Kazika". Wykonane zakładki dzieci mogły zatrzymać dla siebie bądź podarować komuś kogo lubią.

          Galeria

          Tym razem klasa II indywidualnie lub w parach, do pudełka po butach miała włożyć różne rzeczy, które kojarzą im się z przeczytaną lekturą, czyli ,,Afryką Kazika”. Uczniowie usiedli w kręgu i przedstawiali swoje ,,Lektury w pudełku”. Autorzy najbardziej bogato wyposażonych pudełek otrzymali słodkie upominki. Niejednokrotnie dzieci zadziwiały oryginalnością i pomysłowością, a także uzasadnieniem dlaczego właśnie dany przedmiot umieściły w pudełku.

          Galeria

           

          W klasie II przeprowadzono zajęcia ,,Znam zawody” zgodnie ze scenariuszem do modułu I ,,Podróże małe i duże”. Zajęcia odbyły się metodą projektów. Podzielono uczniów na grupy zadaniowe. Każda z grup utworzyła własne biuro detektywistyczne. Stworzyła rysopis poszukiwanego (podróżnika) oraz przedstawiła swoje prace. Następnie odbyliśmy ,,Wędrówkę po mieści zawodów” i ruszyliśmy przez wirtualne miasto w poszukiwaniu zawodu podróżnika - fotoreportera, związanego z treścią czytanej lektury ,,Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Kolejno dzieci uzupełniły karty ,,atrybuty” rysując przedmioty kojarzące się z tym zawodem oraz narysowały wybrany środek transportu jakim poruszał się nasz bohater. Każdy zespół stworzył makietę własnego miasta zawodów. Na zakończenie zajęć, każda grupa zaprezentowała i omówiła swój plakat.

          Galeria

          W ramach realizacji modułu 1, 23 listopada 2021 r. odbyło się także spotkanie z podróżniczką Agnieszką Sztanderą.

          Poprzez swój niebanalny styl opowiadania i niesamowite zdjęcia z odległych zakątków świata uczniowie ,,przenieśli się” do Islandii, nazywanej „ziemią lodu i ognia”. Około 11% powierzchni kraju pokrywają lodowce. Z kolei „ogień” jest powiązany z aktywnością wulkaniczną wyspy. Świadczą o niej nie tylko gejzery czy gorące źródła. Dominują tam piaski, pola lawy i pola lodowe. Na wyspie występują tysiące malowniczych wodospadów, a każdego roku – pod wpływem topnienia lodowców – tworzą się kolejne.

          Następnie słuchacze oczyma wyobraźni przemieścili się do Ameryki Południowej do Chile. Powierzchnia kraju stanowi długi pas rozciągnięty wzdłuż zachodniego wybrzeża kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Chile jest krajem górskim, na całym terytorium z północy na południe ciągną się łańcuchy Andów. Miejsce to, oferuje turystom wiele atrakcji – piękne plaże, pustynie, tropikalne lasy i ciekawe zabytki. Jedna z największych atrakcji Chile znajduje się na należącej do kraju Wyspie Wielkanocnej. Możemy tam podziwiać 887 tajemniczych posągów Moai, które powstały prawdopodobnie w XI wieku, jednak cel i sposób, w jaki zostały wyrzeźbione, pozostają niejasne.

          To spotkanie było również pretekstem do poszukania odpowiedzi na pytania: Czy podróżowanie może być zawodem czy jest raczej stylem życia? Czy w chwili obecnej, na pasji do podróżowania można zarabiać? Ponadto pani Agnieszka uczniów starszych klas wyposażyła w wiedzę w jaki sposób przygotować się do podróżowania na własną rękę.

          Galeria

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
      • 91 561 00 16
      • Kunowo 45 a 73-110 Stargard sp@kunowo.edu.pl Poland
      • Damian Szmit tel. 503 677 713 iod@data.pl
    • Logowanie