• Dentobus

• Dnia 21 października 2022r. do naszej szkoły przyjechał dentobus – czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Tego dnia uczniowie, za zgodą swoich rodziców mieli możliwość odbycia bezpłatnego przeglądu swoich zębów.

Chętnych było sporo. W trakcie wizyty w dentobusie, lekarz stomatolog po przeprowadzeniu badania przekazał informację zwrotną dla rodziców, dotyczące stanu zdrowia uzębienia dla każdego ucznia indywidualnie. Badania przebiegły sprawnie oraz

w miłej atmosferze.

MARCELINA ADAMCZYK KLASA VI

• Ślubujemy... - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• Tradycją naszej szkoły jest, że nasi najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. W tym roku przypadło na dzień 19 października.

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani, w obecności swoich najbliższych oraz zaproszonych gości rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie, wokalne i sprawność ruchową.

Następnie  uczniowie złożyli ślubowanie.

Ślubowali być dobrymi uczniami, pomagać słabszym, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał  pasowania na ucznia.

Nie obyło się też bez upominków  oraz pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

• Spektakl Ania z Zielonego Wzgórza

• Dnia 19 października 2022r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: Agaty Siwiec, Magdaleny Jaros i Agaty Adamczyk wybrali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na spektakl pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza”.

Przedstawienie wszystkim nam się bardzo podobało. Aktorzy rewelacyjne odegrali losy rudowłosej Ani i jej przyjaciół.  Jednym z najbardziej znanych epizodów powieści był poczęstunek „sokiem malinowym” oraz słowne utarczki bohaterki z Małgorzatą.

Spektakl był zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił widzów oraz skłonił do wielu refleksji.

JULIA NOWOCIEŃ KLASA VI

• Pamiętamy... -  Akcja Znicz
          • Pamiętamy... - Akcja Znicz

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji "Znicz". Wszystkie zebrane znicze zostały zapalone na opuszczonych grobach cmentarza w Kunowie. Ponadto uczniowie dokonali prac porządkowych przygotowując groby na Dzień Wszystkich Świętych.
            Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.

• Pan Stop w klasie IV

• Uczniowie klasy 4 podczas zajęć technicznych wykonali Pana Stopa przypominając sobie tym samym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.