• O zajęciach

• Działanie ma na celu kształtowanie ekologicznych postaw już u młodego pokolenia. Im bowiem wcześniej będziemy świadomi, jak chronić naszą planetę, tym większy będziemy mieli wpływ na nasze zdrowie. Postawy, które chcemy wykształcić u dzieci, a przez dzieci u mieszkańców lokalnej społeczności w ramach realizacji tego działania to przede wszystkim nawyk kulturalnego obcowania z przyrodą w życiu codziennym, pobudzenie odpowiedzialności człowieka za stan środowiska przyrodniczego, przekonanie, że środowisko należy tak wykorzystać, aby zachować je dla przyszłych pokoleń, kształtowanie wrażliwości na środowisko przyrodnicze, szacunek dla niego, wrażliwość na piękno przyrody, rozbudzenie nawyków do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska, świadome planowanie i organizowanie działań mających na celu poprawę stanu środowiska, współodpowiedzialność za jego ochronę, wyrabianie pozytywnych cech charakteru jak: pracowitość, spostrzegawczość, systematyczność, dokładność, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność.

W ramach zajęć w części teoretyczno – ćwiczeniowej, uczniowie będą pozyskiwać wiedzę na temat zasad prowadzenia upraw ziół, zbioru i przetwarzania – np. stworzą zielnik domowy lub makietę segregacji (papier, tektura, folia – materiały odpadowe z gosp. domowego, szkoły), zasad zdrowego żywienia z wykorzystaniem matematyki (gramatura, pomiar jednostkowy, jednostki itp.). Pozyskają wiedze o działaniach ziół, zasadach segregacji odpadów. Działanie praktyczne – uprawa roślin w tym nawożenie kompostem.

Termin: poniedziałek 1300 – 1345