Menu

 • DLA NIEPODLEGŁEJ

  DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

       Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw, jedną z nich był uroczysty apel upamiętniający Setną Rocznicę Niepodległości.

  Dnia 09 listopada 2018 roku uczniowie z klasy IV pod czujnym okiem swoich pań: Agaty Siwiec oraz Małgorzaty Budzyńskiej przenieśli swoich starszych kolegów do czasów, kiedy Polska zniknęła z mapy świata. O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano Hymn Polski, a następnie aktorzy przedstawili zebranym karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, zabrzmiały m. in.: Biały Krzyż, Szara Piechota oraz z dużą powagą uczniowie odśpiewali Rotę przy akompaniamencie skrzypiec, na których zagrała nasza czwartoklasistka Agata Juchniewicz. Dzieci przedstawiły widowni momenty trudne i tragiczne, ale pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę.

       Uroczystość podsumował dyrektor Mariusz Nosal dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej wielkiej uroczystości.

  Galeria zdjęć

 • III Bieg Niepodległości

  III Bieg Niepodległości - Obrazek 1

  Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości to doskonała okazja wspólnej celebracji. Choć pogoda nie zachęcała do aktywności na zewnątrz trasa Biegu Niepodległości pełna była osób, które na sportowo postanowiły spędzić święto. Na trasie obok biegaczy startowali również zwolennicy nordic walking. Bieg miał charakter rekreacyjny. Każdy uczestnik biegu otrzymał upominek patriotyczny oraz medal za ukończenie biegu, a na mecie dla wszystkich zawodników czekała ciepła grochówka.
  Nasi uczniowie wraz z Rodzicami, Dziadkami również brali udział w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

  Nasi uczestnicy biegu:

  Kasia Krzemińska „0”
  Julka Sobczyńska „0”
  Lena Czajka-Rożek, kl. II
  Martynka Panek, kl. II
  Marcel Skalski, kl. II
  Zosia Gryckiewicz, kl. III
  Jola Janeczek, kl. III
  Oliwia Dawid, kl. IV
  Hania Krzemińska, kl. IV
  Zuzia Śledź, kl. IV
  Kamil Ilnicki, kl. V
  Filip Sobczyński, kl. V
  Paulina Panek, kl. V
  Ania Wiczkowska, kl. VI
  Dawid Kobielski, kl. VI
  Oskar Sikorski, kl. VI
  Maja Iwańska, kl. VII
  Nelly Czajka-Rożek, kl. VII
  Amelia Samsel, kl. VII
  Samuel Samsel, kl. VII
  Oliwier Skalski, kl. VII

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

   

  Galeria zdjęć

 • RAJD NA SZLAKACH NIEPODLEGŁOŚCI

  RAJD NA SZLAKACH NIEPODLEGŁOŚCI

  Informacje o rajdzie (pdf)

  Zapisy na rajd u p. Natalii Kur-Olszyny!

 • Bajkowy koncert – część II

  Bajkowy koncert – część II - Obrazek 1

  Dnia 26 października uczniowie z klas 0 – III uczestniczyli w drugim koncercie bajkowym, pt.

  „O dzielnym Dratewce i leniwym smoku”.

  Tym razem dzieci miały okazję poznać bliżej budowę i brzmienie trzech kolejnych instrumentów muzycznych: klarnetu, pianina elektrycznego oraz gongu. Koncert tradycyjnie miał formę bajki opowiadanej przez aktora, przy muzyce granej na wyżej wymienionych instrumentach. Dodatkowym elementem edukacyjnym były ludowe stroje krakowskie, w których występowali artyści. Nie zabrakło również elementów humorystycznych oraz zabaw, do których angażowano dzieci.

  Galeria zdjęć

 • Festiwal Dyni
  02.11.2018 Konkurs na najciekawszą dynię
 • Akcja "Znicz"
  30.10.2018 Pamiętamy...
 • Rajd "Pieczonego ziemniaka" (film)
  29.10.2018  20 października 2018 r.
 • Teatrzyk Art-Re Detektywi
  24.10.2018 Teatrzyk Art-Re - Detektywi
 • BohaterON
  24.10.2018 Akcja BohaterOn. Włącz historię.
 • Klasa I - pierwsza pomoc

  Klasa I - pierwsza pomoc - Obrazek 1

       Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli edukację dotyczącą podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci w tym wieku nie są jeszcze predysponowane do pełnej nauki reanimacji czy resuscytacji, niemniej jednak warto je oswajać z takim działaniem oraz ideą pomagania. 

       Zajęcia dla pierwszaków prowadziła pani Agnieszka Neryng, która jest ratownikiem medycznym. Dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Za udział w szkoleniu uczniowie otrzymali dyplomy.

  Galeria zdjęć

 • Spotkanie z zesłańcem i żołnierzem armii Andersa

  Spotkanie z zesłańcem i żołnierzem armii Andersa - Obrazek 1

       12.10.2018 r. odbyło się w naszej szkole niezwykłe spotkanie. Gościł u nas pan Zbisław Szpak, który na początku II wojny światowej został wraz z rodziną zesłany do Kazachstanu, jak tysiące innych Polaków. 

       Ponad dziewięćdziesięcioletni pan Zbisław opowiadał o bardzo trudnym życiu zesłańców, o strasznym głodzie, np. kiedy przez siedem dni jego rodzina nic nie jadła, opisywał swoje desperackie próby zdobycia jakiegokolwiek pożywienia, a uczniowie słuchali z zapartym tchem.

       Gdy w 1941 na terenie ZSSR zaczęła się tworzyć armia Andersa, panu Szpakowi udało się wcielić do niej i dzięki temu wydostał się z zesłania.

       Żołnierze armii Andersa, a wraz z nimi nasz bohater, po opuszczeniu ZSSR znaleźli się w Persji (dzisiejszym Iranie). Tam zaopiekowano się stutysięczną armią – żołnierze otrzymali odzież, wyżywienie, zakwaterowanie. Niestety, schorowani i wygłodzeni zesłańcy nierzadko umierali po zbyt obfitych posiłkach.

       Pan Szpak w sposób barwny, a nawet z humorem przedstawił cały szlak wędrówki armii Andersa, wraz z najcięższą bitwą pod Monte Cassino. Dwugodzinne spotkanie bardzo zainteresowało naszych uczniów, którzy na koniec jeszcze podziwiali odznaczenia i medale pana Zbisława oraz przeglądali spisane przez niego wspomnienia.

       Ta niezwykła, żywa lekcja historii wiele nas nauczyła. 

  Galeria zdjęć

   

 • Pasowanie 2018

  Pasowanie 2018 - Obrazek 1    Pasowanie 2018 - Obrazek 2

       11 października był niezwykłym i bardzo wzruszającym dniem dla dzieci z klasy pierwszej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci rozpoczęły uroczystość polskim tańcem narodowym polonezem, którego wykonanie wzruszyło wielu rodziców.   

       Zanim doszło do pasowania dzieci musiały udowodnić, iż są gotowe stać się prawdziwymi uczniami, ponieważ Zła Wróżka, której nie zaproszono na uroczystość, ze złości rzuciła na nie czar i dzieci miały nadal zostać „maluchami”. Jednak po wykonaniu kilku bardzo trudnych zadań, Dobra Wróżka „zdjęła zaklęcie” z dzieci i mogły one przystąpić do ślubowania. Po ślubowaniu, dyrektor szkoły pan Mariusz Nosal dokonał aktu pasowania na ucznia.

       Nasi pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od zaproszonych gości: pani Katarzyny Kondrackiej, która reprezentowała Urząd Gminy w Kobylance, przewodniczącej Rady Rodziców pani Justyny Myszak, dyrektora szkoły oraz rodziców. Dowodem pasowania były również pamiątkowe dyplomy.

       Końcowym akcentem uroczystości był piękny taniec w wykonaniu pierwszoklasistki Hani Kwiatek. Po uroczystości uczniowie oraz zaproszeni goście udali się do sali pierwszoklasistów na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Uczniom klasy pierwszej życzymy samych sukcesów na nowej drodze kariery szkolnej

  Pasowanie 2018 - Obrazek 3

  Galeria zdjęć

 • Niepodległość, Niepodległość
  19.10.2018 Niepodległość w obrazach
 • SKKT 2017/2018

  SKKT 2017/2018

  SEZON TURYSTYCZNY 2017/ 2018 ZOSTAŁ PODSUMOWANY!

  SKKT 2017/2018 - Obrazek 1   SKKT 2017/2018 - Obrazek 2

  Dnia 3 października 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Stargardzie odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne 2017/2018”. Miło mi poinformować, iż nasza szkoła zajęła 4 miejsce spośród czternastu szkół biorących udział w konkursie. Szkolne koło otrzymało, z rąk Prezesa PTTK Oddziału w Stargardzie, Pana Andrzeja Kaczyńskiego oraz Wiceprezydent miasta Stargardu, Ewy Sowy, nagrody w postaci książek o tematyce turystycznej.

  Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i wspólne wędrówki!

  Pamiętaj! I Ty możesz do nas dołączyć! Zabierz ze sobą rodziców, rodzeństwo, dziadków. Wędrujcie całymi rodzinami!

   

  Z turystycznym pozdrowieniem
  Opiekun SKKT
  N. Kur-Olszyna

  SKKT 2017/2018 - Obrazek 3   SKKT 2017/2018 - Obrazek 4   SKKT 2017/2018 - Obrazek 5

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć