Menu

 • Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego

  21 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 w Stargardzie odbył się II etap (rejonowy) Konkursu Matematycznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  Naszą szkołę reprezentowali Amelia Samsel i Samuel Samsel wyłonieni w trakcie eliminacji szkolnych. Do kolejnego etapu, tym razem wojewódzkiego, zakwalifikowali się ci uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% możliwych punktów do zdobycia. Nasi wychowankowie, mimo, że rocznikowo byli o rok młodsi od swoich kolegów i koleżanek, świetnie się zaprezentowali. Samuel na 25 możliwych punktów do zdobycia, uzyskał 21 i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Amelce zabrakło jednego punktu, aby również cieszyć się z wielkiego sukcesu, jakim byłby na pewno awans do III etapu.

  Obojgu uczniom serdecznie gratulujemy, a Samuelowi życzymy sukcesu w konkursie wojewódzkim.

  Galeria zdjęć

 • Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2017

       Mikołajki to nie tylko dzień, w którym otrzymuje się prezenty. To także czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją. Także sportowych, a właśnie taką wspaniałą przygodą z halową piłką nożną w roli głównej był 8 grudnia 2017 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kunowie im. Jana Brzechwy.

       W turnieju wzięło udział 5 drużyn (z klas I–III oraz IV–VI) ze szkół gminy Kobylanka. Każda liczyła maksymalnie 5 osób. Zawody odbywały się według przepisów obowiązujących w halowej piłce nożnej. Nad przebiegiem wszystkich meczów czuwała trójka sędziowska z Klubu Sportowego „ZNICZ NIEDZWIEDZ”.

       Nagrodami w turnieju były: puchary i dyplomy za I, II i III miejsce, statuetki dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego strzelca i statuetka dla najlepszego bramkarza, dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Każda z drużyn otrzymała piłkę do gry od „Klubu Sportowego Znicz Niedźwiedź”. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym i po zaciętych meczach wyniki były następujące: zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju została drużyna SP Kunowo, II miejsce SP Kobylanka oraz III miejsce ZSP Reptowo.

   

  WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:
  Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie starszych został Filip Wawrzyniak uczeń klasy VI.
  Najlepszym bramkarzem w drużynie starszych został Kacper Gryckiewicz uczeń klasy VI.
  Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie młodszych został Krzyś Wrzeszcz uczeń klasy III.

   

  Za stworzenie tak pięknego widowiska pragnę podziękować przede wszystkim piłkarzom, „Klubowi Sportowemu Znicz Niedźwiedź”, także nauczycielom wychowania fizycznego (Marzannie Flegel, Jackowi Kulwińskiemu), kibicom oraz wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili.

   

  Ze sportowym pozdrowieniem Monika Błaszczeć

   

   

  Galeria zdjęć

 • 10.12.2017 W naszej szkole działają Anioły ze szkoły heart
 • Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienny spacer”

      Dnia 30.11.2017 odbył się Gminny Konkurs plastyczny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Ciepluchę w ZSP w Reptowie. Tematem konkursu była jesień. Uczestnicy zmagań musieli przygotować w domu postać Pani Jesieni, natomiast w czasie trwania konkursu rozwiązywali test, w którym znalazły się pytania związane z zagadnieniami plastycznymi. Najbardziej emocjonującą okazała się praca grupowa, a mianowicie malowanie spaceru w czasie jesieni. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze, a nasze uczestniczki tj. Małgorzata Kuciej i Oliwia Owczarek, uczennice klasy piątej, namalowały piękny obrazek. Ponadto Małgosia zdobyła I miejsce za wykonanie Pani Jesieni, a Oliwia wyróżnienie za Park Jesienią. W ogólnej ocenie zajęły III miejsce. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone przez Dyrektora Mariusza Dubojskiego.

  Galeria zdjęć

 • 06.12.2017

  Zostań wolontariuszem - zmieniaj siebie i świat heart

 • 03.12.2017

  Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI,
  sesja jesienna Pingwin
   2017 r.

 • Alfik Matematyczny 2017

  22 listopada 2017 r. chętni uczniowie klas II - VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W tym roku odbyła się już XXIII edycja tego konkursu. Test składał się z 30 zadań jednokrotnego wyboru (10 zadań za 3 punkty, 10 - za 4 punkty oraz 10 zadań za 5 punktów). Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

  Galeria zdjęć

   

 • DNI PATRONA 2017

       Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli aktywny udział w konkursach, zajęciach i zabawach zorganizowanych w ramach obchodów Dni PatronaJana Brzechwy
  Zaczęliśmy od zajęć przypominających twórczość Brzechwy – wspólnego czytania „Akademii pana Kleksa” i wielu znanych lub mniej znanych, pełnych humoru i dowcipu językowego wierszy poety. Następnie Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy wyłonił osoby najlepsze w tej dziedzinie, które później wzięły udział w konkursie międzyszkolnym.

   

  Wszyscy uczniowie naszej szkoły nauczyli się na pamięć wybranych wierszy poety i pięknie recytowali - odbyły się stopniowe eliminacje, najpierw klasowe, później szkolne i międzyszkolne. 

   

  21.11.2017 r. w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas I - III oraz IV – VI jury wybrało najlepszych recytatorów w obu grupach wiekowych. Zostali nimi

  w klasach I – III:
   

  Julia Nowocień,
  Franciszek Zacharek,
  Martyna Ignacak;

   

  w klasach IV – VI:
   

  Nelly Czajka-Rożek,
  Paweł Maj, 
  Martyna Wolna. 

   

  22.11.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny, w którym należało wykazać się znajomością twórczości Jana Brzechwy i umiejętnością przełożenia jej na obraz. W tej dziedzinie najlepszymi okazali się

  w klasach I – III: 
   

  Hanna Maziarz,
  Zuzanna Kowalczuk,
  Jagoda Krzyżaniak,

   

  w klasach IV – VI:
   

  Nelly Czajka- Rożek,
  Martyna Wolna,
  Julia Wrzeszcz.

   

  Należy podkreślić, że wszystkie prace były wykonane w szkole przy obecności jury.

   

  23.11.2017 r. odbyły się dwa konkursy międzyszkolne: recytatorski i wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych gminy Kobylanka. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Nie było łatwo jury wybrać po troje najlepszych recytatorów z każdej grupy wiekowej. Ostatecznie zostali nimi

  w klasach I – III:
   

  I miejsce – D. Kazberuk (SP Kobylanka),
  II miejsce – M. Ignacak (SP Kunowo),
  III miejsce – F. Szyszłowski (SP Reptowo);

   

  w klasach IV – VI:
   

  I miejsce – Nelly Czajka-Rożek (SP Kunowo),
  II miejsce – Aleksandra Cierocka (SP Reptowo),
  III miejsce – Martyna Wolna (SP Kunowo).

   

  Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy pisali test sprawdzający ich wiedzę, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Rywalizowali między sobą indywidualnie i grupowo. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Leon Suchowerski z klasy 4. naszej szkoły.
   

  W piątek 23.11.2017 r. odbyła się najmilsza część naszego święta - Bal u Pana Kleksa! Wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, pięknie przebrani za postacie z twórczości poety śpiewali, tańczyli i bawili się w rytm utworów z filmów o panu Kleksie. Najpiękniej przebrane dzieci, a było ich wiele, otrzymały nagrody. 
  Warto dodać, że wszyscy aktywni uczestnicy naszej Brzechwiady zostali nagrodzeni: otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i upominki, a laureaci konkursów dodatkowo zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.

   

  W przygotowanie tegorocznych Dni Patrona zaangażowani byli wszyscy nauczyciele naszej szkoły, ale przede wszystkim panie Małgorzata Budzyńska i Agata Siwiec.


   

  Galeria zdjęć

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1a: Strona główna: Klasa 1.

 • Mikołajkowa paczka

   

 • 28.11.2017 Zajęcia języka angielskiego w klasie III - piosenki "What's the matter?' i "I've got whiskers" smiley
 • 27.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Magdalena Jaros: Projekty - kl. V.

 • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs świąteczny angel

 • heart Razem możemy więcej heart

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć