• Szkoły ponadpodstawowe wokół nas

• W ramach poznawania oferty edukacyjnej szkół średnich dla uczniów klasy ósmej zorganizowano wyjazd do Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie.  Uczniowie zapoznali się z terminami przeprowadzenia postepowania rekrutacyjnego, a także terminami składania dokumentów dotyczących przyjęć do oddziałów klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży: trzyletniej szkoły branżowej i pięcioletniego technikum w roku szkolnym 2022/2023.

Ponadto ósmoklasiści odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie, gdzie mieli okazję zobaczyć wyposażenie poszczególnych pracowni m. in.:

- obróbki skrawaniem;

-  instalacji elektrycznych;

-  sterowników PLC;

-  komputerowej;

- obróbki drewna...

Kolejną szkołą do której wybrali się nasi uczniowie był Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie. Celem spotkania byłonawiązywanie współpracy, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, integracja uczniów,  pobudzanie do refleksji nad wyborem przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Wszystkim osobom odpowiedzialnym za promocję szkół -

serdecznie dziękujemy!

• XIV SPOTKANIA Z EDUKACJĄ - online

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na XIV Spotkania z Edukacją - prezentację oferty Szkół Ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

XIV SPOTKANIA Z EDUKACJĄ on-line zostały przygotowane
            przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie
            przy wsparciu Starosty Stargardzkiego, Dyrektora Wydziału Oświaty

oraz Dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych.
            Patronat nad wydarzeniem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty,
            Starosta Stargardzki i Prezydent Miasta Stargard.

->> XIV Spotkania z Edukacją <<-

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• 24 marca 2022r., na lekcjach matematyki klasy IV-VIII świętowały spóźniony Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, który każdego roku wypada 14 marca, ponieważ w notacji amerykańskiej datę tę zapisuje się jako 3.14 (marzec 14), co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi.

Na początku lekcji uczniowie obejrzeli film dotyczący liczby Pi, poznali jej historię, różne ciekawostki. W drugiej części uczniowie samodzielnie „mierzyli” liczbę Pi oraz uczestniczyli w różnych konkursach: „Pi – wyrazy”, „Skojarzenia”, „Ukryte Pi”, „Zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia Pi”, „Lapbook o liczbie Pi”, „Najciekawsze wypieki”.

Do konkursów przystąpiły wszystkie klasy. Bezkonkurencyjną okazała się klasa IV.

Najsympatyczniejszym zakończeniem z liczbą Pi była konsumpcja przez wszystkich uczniów Pi-wypieków oraz wręczenie nagród.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

• Powitaliśmy wiosnę, pożegnalismy zimę!!!

• 21 marca, czyli  pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, jak przystało na Dzień Wagarowicza wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice  wybraliśmy  się na “zorganizowane wagary”.

Najpierw przeszliśmy huczacznym, hałaśliwym, kolorowym, śpiewającym korowodem przez Kunowo, zauważeni przez niektórych kierowców, którzy pozdrawiali nas klaksonami. Towarzyszyła nam Marzanna wykonana przez uczniów klasy piątej. Potem udaliśmy się na ognisko/piknik przygotowane na placu, przy starej świetlicy wiejskiej. Zostało one ufundowane przez Sołectwo Kunowo oraz Radę Rodziców. Pyszne kiełbaski przyrządzane przez pana przewodniczącego RR Pawła Panka  oraz panią Magdalenę Panek wraz z rodzicami, napoje, smakołyki sprawiły, że zapomnieliśmy o spaleniu Marzanny. Jednak przepędziliśmy zimę skutecznie, bowiem wiosna przyszła i przywitała nas piekną, słoneczną, ciepłą pogodą.

Po prawdziwej uczcie przenieśliśmy się na szkolne boisko, gdzie czekały na nas atrakcje w postaci waty cukrowej i popcornu przygotowanych przez państwa Urszulę i Kamila Chrząszczów.

Uśmiechy, radość uczniów oraz piękna wiosenna aura pozwalają uznać nasze powitanie wiosny za udane i niezapomniane.

Dziękujemy!!!

Odejdź martwe odejdź stare!

My palimy ognie jare!

Odejdź martwe odejdź stare,

niech się stanie co ma być!

Marzanno, zła panno

Już cię wynosimy!

Hej morowa panno

Wiosnę już prosimy!