• Z wizytą w Zespole Szkół nr 1 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie

• W ramach poznawania oferty edukacyjnej szkół średnich dla uczniów klas siódmej i ósmej zorganizowano wyjazd do Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z pakietem możliwości edukacyjnych tejże szkoły, tj. kierunkami kształcenia w trzyletniej szkole branżowej i pięcioletnim technikum w roku szkolnym 2023/2024.

Ponadto uczniowie odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie,  gdzie mieli okazję zobaczyć wyposażenie poszczególnych pracowni m.in.:

- obróbki skrawaniem;

-  instalacji elektrycznych;

-  sterowników PLC;

-  CAD/CAM

-  komputerowej;

- spawalniczej;

- instalatorstwa sanitarnego;

- odnawialnych źródeł energii;

- obróbki drewna.

Dla naszych uczniów, którzy stoją u progu dalszego planowania swojej ścieżki edukacyjno- zawodowej przekazywane informacje okazały się bardzo interesujące i przydatne.

Wszystkim osobom odpowiedzialnym za promocję szkoły

- serdecznie dziękujemy.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Nasza szkoła na bieżąco realizuje zadania związane z bezpieczeństwem w Internecie. Zaplanowaliśmy przeprowadzenie akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2023.Odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem TIK. Na zajęciach nauczyciele korzystają z licznych platform edukacyjnych Uczniowie klas starszych na wielu lekcjach systematycznie korzystają z zasobów Internetu, więc zaplanowane w akcji zajęcia nie były dla nich zaskoczeniem.

W klasach młodszych I-III realizowano tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu prowadząc pogadanki z wychowawcą podczas zajęć z informatyki. Uczniowie rozmawiali ze swoimi nauczycielami na temat bezpiecznego korzystania z sieci, poznały podstawowe zagrożenia, które mogą napotkać w sieci oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.

W klasach starszych IV – VIII na zajęciach informatycznych również realizowano tematykę DBI: Uczniowie rozmawiali ze swoimi nauczycielami na temat bezpiecznego korzystania z sieci, poznały podstawowe zagrożenia, które mogą napotkać w sieci oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Uczniowie wykonywali interesujące zadania – tworzyli prezentacje multimedialne, zakładki, plakaty informacyjne oraz rysunki związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, wspólnie sformułowali: Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na zajęciach z wychowawcą tematyka ta realizowana jest systematycznie, po to, aby uświadomić młodym ludziom, że korzystanie z sieci daje wiele korzyści, ale może również „zaszkodzić”, jeśli nie przestrzegamy odpowiednich zasad. Uczniowie dowiedzieli się, z filmików edukacyjnych, prezentacji multimedialnych z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.