• Dzień św. Patryka

• 17 marca obchodziliśmy St. Patrick's Day czyli Dzień Św. Patryka - Patrona Irlandii. ​​​​​​​​​​​​​​

Podczas zajęć języka angielskiego, uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych. Poznali bliżej postać św. Patryka, jego historię, zwyczaje i symbole związane z St. Patrick's Day. Mieli także okazję obejżeć krótkie filmy bazujące na tradycyjnych irlandzkich legendach. Kto wie może pewnego dnia uda im się złapać skrzata, który doprowadzi ich do garnka złota ukrytego na końcu tęczy?

• Karnawał

• Karnawał to pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci. 9 lutego 2023 roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie zorganizowała zabawę karnawałową dla uczniów klas 0- 6.

Na sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal został poprowadzony przez animatora, który zapewnił dzieciom szereg zabaw i konkursów. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zorganizowanie wspaniałej zabawy dla uczniów naszej szkoły.