Moje przedmioty Album fotograficzny Blog

Małgorzata Budzyńska

Drodzy uczniowie

Historia kl.IV

Historia i społeczeństwo kl.V i VI

Edukacja plastyczna kl. I, III i III

Plastyka kl.IV, V i VI

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klas IV - VI wykonują prace konkursowe ODZNAKA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Projekt jest prowadzony w związku ze zbliżającym się świętem Żołnierzy Wyklętych, które obchodzić będziemy 1 marca. Uczniowie na podstawie zdobytych na lekcjach informacji wykonują prace związane z symboliką upamiętniającą żołnierza niezłomnego.

Żołnierze Wyklęciżołnierze niezłomnipolskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne –  ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. (Wikipedia)

Miło mi jest poinformować, że 04.03.2018r. w ramach święta ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH zostały wręczone nagrody za prace plastyczne, które zostały zgłoszone do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Gminną w Kobylance.

W kategorii klas I- III, w konkursie Portret Żołnierza Wyklętego I miejsce zajęła Lena Czajka- Rożek, a IIImiejsce Hanna Krzemińska. Natomiast w kategorii klas IV- VI, w  konkursie Odznaka Żołnierza Wyklętego zdobyła Anastazja Dawid, zaś wyróżnienie Filip Sobczyński. Warto podkreślić, że pradziadek Filipa był żołnierzem wyklętym.