• Modelarze w akcji

•

W ramach projektu Świat jest piękny i ciekawy…, rozpoczęliśmy warsztaty Małego modelarza. Chętnych do wzięcia udziału było bardzo wielu, musieliśmy podzielić uczestników na grupy.

Warsztaty rozpoczęliśmy od zapoznania się z materiałami dostępnymi w modelarskim świecie. W ramach zajęć korzystamy z drewnianych modeli, które należy składać, a czasami nawet sklejać.

Praca modelarza nie należy do najłatwiejszych, wymaga precyzji, skupienia i logicznego myślenia. Jeden z uczestników warsztatów, już na wstępie westchnął i pod nosem skwitował „ jejku jakie to piekielnie trudne”. To prawda, budowa jednego modelu, w zależności od stopnia trudności może zająć od 2 do nawet kilkudziesięciu godzin. Efekt jest jednak wspaniały! Jeśli stosujemy się do instrukcji możemy stworzyć małe arcydzieła.

Udało się zbudować dinozaura, osę i mały samolot. Pierwsze prace tworzyliśmy w grupach, współpraca przebiegała wzorowo, oby tak dalej.

Zajęcia modelarskie jak zawsze odbywają się w poniedziałki. Wszyscy pracują z wielkim zapałem, konstruują najróżniejsze modele. Niektóre z nich wymagają wielkiej wprawy, wówczas z pomocą młodszym przychodzą starsi modelarze i opiekunka.

Czasami modele ulegają uszkodzeniu, należy je skleić i znowu są idealne. Praca modelarza nie należy do łatwych. Trzeba być cierpliwym i bardzo dokładnym. Nawet niewielka pomyłka sprawia, że model należy rozłożyć  i zacząć pracę od początku. Mamy już wśród nas Mistrzynię, a jest nią Martynka Panek. Dobrze wychodzą prace także Joli Janeczek i Marcelowi Skalskiemu. Młodsi nie chcą pozostawać w tyle i dzielnie pracują.