• Wolontariat

• 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku. Jego celem jest docenienie pracy wszystkich tych, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym.

Realizowany w szkole projekt edukacyjny "Świat jest piękny i ciekawy - nauczanie przez eksperymentowanie" umożliwił rozszerzenie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu o nowe inicjatywy.

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w prelekcji, poprowadzonej przez p. Magdalenę Jaros - koordynatora SKW. Uczniowie dowiedzieli się, jak na przestrzeni lat rozwijał się Wolontariat, rozmawiali o cechach dobrego Wolontariusza oraz dowiedzieli się, jak na codzień mogą pomagać innym.  Poznali ideę e-Wolontariatu, czyli pomagania przez klikanie. Obejrzeli również krótkie filmy: "Mr Indifferent" oraz "Dobro powraca", które pokazały, że czasami wystarczy mały impuls czy drobny gest aby zmienić czyjeś postępowanie i że dobro potrafi wrócić ze zdwojoną siłą.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza stanowił także podsumowanie rocznej pracy SKW.