• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

•

W naszej szkole systematycznie wykorzystujemy sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który uatrakcyjnia i dokumentuje nie tylko zajęcia szkolne ale także uroczystości, akcje czy wycieczki organizowane przez szkołę.

Tradycją naszej szkoły są organizowane cyklicznie rajdy turystyczne podczas których wykorzystujemy aprat zakupiony w ramach #laboratoriaprzyszłości .

Podczas uroczystości i imprez szkolnych szkolnych takich jak Dzień Nauczyciela, Dni Patrona, Święto Odzyskania Niepodległości, Jasełka, Święto Konstytucji 3 Maja i in. korzystaliśmy z aparatu, statywu i mikrofonu zakupionych w ramach programu.

14 marca 2023r. obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Uczniowie  wykonali gadżety z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.

Aparat wraz z akcesoriami wykorzystujemy także podczas wycieczek szkolnych, które w tym roku były organizowane do Gniezna i Biskupina (14  września), Torunia (19 kwietnia), Wolina i Międzyzdrojów (19 maja).

17 maja 2023r. odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach programu #laboratoriaprzyszłości . Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w dwóch warsztatach: Druk 3D i Wirtualna Rzeczywistość. Mieli okazję poznać możliwości drukarki i długopisu 3D oraz zanużyć się w wirtualną rzeczywistość czyli w wygenerowane komputerowo otoczenie z wykorzystaniem gogli VR.