• O zajęciach

• Modelarstwo uważane jako hobby może być wspaniałym przykładem rozwijania uzdolnień manualnych uczniów tak potrzebnych i przydatnych w życiu codziennym. Jest to sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań technicznych. Uczniowie na zajęciach zajmują się indywidualnie sklejaniem modeli w zależności od zainteresowań: budynki, samoloty, czołgi czy też  okręty. Ze względu na poziom umiejętności i stosowane techniki przy wykonywaniu modeli uczniowie będą sklejać głównie modele kartonowe oraz drewniane. Modele – wszystkie materiały ekologiczne, posiadające odpowiednie atesty, nietoksyczne. Uczestnicy szczególnie będą motywowani do zwrócenia uwagi na precyzję wykonania, łączenia poszczególnych elementów modelu. Dodatkowo od prowadzącego dowiedzą się o historii danego modelu. Każdy z uczniów będzie posiadał własne stanowisko pracy wraz z niezbędnym wyposażeniem. Uczniowie zajmują się planowaniem i organizacją własnego stanowiska pracy, będą ćwiczyć wykorzystanie prostych narzędzi do obróbki ręcznej, będą uczyć się ekonomicznego wykorzystywania materiałów konstrukcyjnych, wzajemnie sobie będą pomagać podczas pracy, stosując własne rozwiązania konstrukcyjne przy budowie modeli. Wykonane modele będą malowane i lakierowane ze względów estetycznych i konserwacyjnych. Czas klejenia modelu będzie uzależniony od stopnia jego skomplikowania oraz od zdolności manualnych i stopnia zaawansowania ucznia.

Termin: poniedziałek 1400 – 1445