Menu

O projekcie

Experymentarium - nauczanie przez działanie

 

Projekt pt. „Experymentarium - nauczanie przez działanie” to nowatorskie przedsięwzięcie skierowane do młodego pokolenia uczniów Szkoły Podstawowej w Kunowie. Celem nadrzędnym projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej instytucji oświaty jaką jest nasza placówka. Przygotowaliśmy wachlarz zajęć, które pozwolą na organizację wolnego czasu dzieciom wykraczającą poza ramy edukacji. Projekt w 100% został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (rządowy program dotacyjny dla organizacji pozarządowych - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Wartość dofinansowania to 117 514 zł.

Pierwotnie zajęcia dla uczniów w ramach projektu miały się rozpocząć już od 1 marca i trwać do 30 października tego roku (z przerwą na wakacje). Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, termin rozpoczęcia zajęć ciągle był przesuwany. Ponieważ datą graniczną zakończenia i rozliczenia projektu jest 30 października, postanowiliśmy przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia, rozpocząć zajęcia dla uczniów już od 1 czerwca. Spotkania odbywają się w grupach 6 – 8 osobowych. Zainteresowanie udziałem w projekcie przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie. Ilość chętnych osób chcących wziąć udział w zajęciach jest zdecydowanie większa niż pierwotnie planowaliśmy. Cieszymy się, że tak pozytywnie odebrany został fakt, że planujemy prowadzenie zajęć  również w wakacje, jako ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu w okresie letnim.

Dlaczego nie czekaliśmy na rozpoczęcie zajęć dodatkowych do 1 września? Niestabilna sytuacja i pojawiające się informację, że druga fala zachorowań na COVID – 19 czeka nas jesienią, a co za tym idzie szkoły znów mogą być zamknięte, skłoniły nas, aby w sytuacji powrotu od 25 maja do stacjonarnego funkcjonowania szkół, zajęcia rozpocząć już teraz.

 

Experymentarium - nauczanie przez działanie - szczegóły projektu

RODO dziecko FIO

Oświadczenie COVID-19

Zgoda rodzica

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
    Kunowo 45 a
    73-110 Stargard
    sp@kunowo.edu.pl
  • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie