• Anna Polak

• W roku szkolnym 2021/2022 klasa II bierz udział w międzynarodowym projekcje edukacyjnym ,,CZYTAM Z KALSĄ lekturki spod chmurki” III edycja – poznajemy zawody, realizowanym jako innowacja pedagogiczna. Tegoroczna edycja świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Składa się z trzech modułów:

I MODUŁ od 1 października 2021 do 31 grudnia 2021 PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

II MODUŁ od 1 stycznia 2022 do 31 marca 2022 NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

III MODUŁ od 1 kwietnia 2022 do 31 maja 2022 NA RATUNEK

Opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania edukacyjne uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie obejrzeli filmik o chmurce Tosi, następnie każde z dzieci wykonało własną chmurkę. Prace zwiesiliśmy na tablicy i w ten sposób powstał kącik czytelniczy.

Koordynator innowacji pedagogicznej: Anna Polak