• „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”

• 28.02.2018 17:33
          • angel Akcja „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing” angel
          • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji misyjnej piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing – Kenia. Akcja przebiegała pod nazwą „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Patronat nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, i podzielili się swoimi oszczędnościami, dlatego w tak krótkim czasie (w ciągu tygodnia) zebraliśmy 557 zł. Za te pieniądze zakupiliśmy 10 piórników z kompletnym wyposażeniem (dodatkowo kupiliśmy kredki, farby i plastelinę) oraz lizaki. Naszej akcji patronował ksiądz proboszcz Paweł Żurawiński.

W poniedziałek 5 lutego dwoje uczniów z opiekunem katechetką Grażyną Siwiec pojechało do Kurii Biskupiej w Szczecinie, gdzie siostra Agnieszka Piątkowska odebrała nasze dary.

Dzięki takim akcjom nasze dzieci uczą się jak można dzielić się z innymi oraz wrażliwości na biedę innych ludzi.

Dziękujemy heart

Wróć do listy artykułów