Świetlica - opiekunowie: M. Kowalska, M. Budzyńska, I. Przybylska, M. Grembowska

Wirtualna podróż

Zapraszamy na wycieczkę. Oglądaj muzealne wystawy i ekspozycje online lub spaceruj wirtualnie po ulicach miast i dziedzińcach zamków. W wirtualną podróż, możesz wybrać się z całą swoją rodziną. Wspólnie z domownikami, możesz układać plan wycieczki krok po kroku, a w odpowiednim czasie zrealizować go już na żywo, w realnym świecie. Przygotuj notes i długopis, sporządzaj zapiski i praktyczne notatki.

KROK 1

Gdzie chciałabyś/chciałbyś pojechać? Zastanów się, co masz ochotę zobaczyć i zwiedzić. Może to być miasto w Polsce lub jakiś egzotyczny kraj. Jeśli już znasz odpowiedź na to pytanie, wyruszaj w drogę. Jeśli masz jednak wątpliwości, możesz poszukać inspiracji w Internecie, atlasach lub książkach podróżniczych.

KROK 2

Sprawdź trasę za pomocą mapy internetowej. Warto przecież wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się to miejsce i ile kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania. Rozważ także, w jaki sposób chcesz tam dotrzeć i ile czasu Ci to zajmie.

KROK 3

Szukaj informacji na temat miejscowych atrakcji. To Ty decydujesz o tym, co chcesz zobaczyć, czego chcesz doświadczyć i czego się nauczyć. Co dziś będziesz zwiedzać? Muzea, pałace i zamki, ogrody dendrologiczne, a może wybierzesz zabawę w parku rozrywki? Zdobądź także nieco informacji na temat kultury, historii i tradycji tego miejsca. Jeśli wybrałaś/wybrałeś się do innego kraju, sprawdź także, jaka obowiązuje tam waluta.

KROK 4

Ustal, gdzie można zjeść jakieś pyszności, lokalne dania i specjały. Jeśli podróż będzie kilkudniowa trzeba również pomyśleć o noclegu.

KROK 5

Zaplanuj swój budżet. Sprawdź, ile będzie kosztowała sama podróż, a ile przykładowo bilety wstępu do różnych miejsc. Oszacuj wydatki i policz, ile należy uzbierać, zaoszczędzić.

Kroków może być znacznie więcej, a ich kolejność różna. Wszystko zależy od Ciebie.
A teraz oglądaj zdjęcia, ciesz się chwilą, planuj i marz.
Marzenia się spełniają. Przyjemnej podróży. 😊

Witamy serdecznie