• Rajd Pieczonego Ziemniaka

• 13.11.2022 13:54
      • 29 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie  „Pieczonego Ziemniaka”. Organizatorami byli: Oddział PTTK w Stargardzie oraz opiekun SKKT przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie- p. Natalia Kur- Olszyna. [more]

• Trasa rajdu wiodła uczestników ze Stargardu, przez Lipnik do Kunowa. W rajdzie wzięło udział 224 uczestników z różnych szkół powiatu stargardzkiego.
        Podczas pieszej wędrówki dopisywała pogoda oraz dobry nastrój. Wędrówkę podsumowaliśmy krótką lekcją historii. Pani Małgorzata Budzyńkska podzieliła się z uczestnikami historycznymi ciekawostkami na temat miejscowości Kunowo oraz Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Matki Boskiej Królowej Świata.
        Na zakończenie czekały na piechurów kiełbaski z ogniska, pieczone ziemniaki, ciasto drożdżowe, wata cukrowa oraz popcorn. Uczestnicy rajdu chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach prowadzonych przez harcerzy z 16 Drużyny Wędrowniczej Netra Verde.
        W organizację rajdu włączyli się rodzice i pracownicy naszej szkoły, dzięki którym mogliśmy ugościć naszych kolegów i koleżanki. Podziękowania składam p. Magdalenie Janeczek, p. Urszuli Chrząszcz, Kornelowi Janeczkowi, p. Zbigniewowi Blochowi, p. Wiolecie Paszowskiej.

Z turystycznym pozdrowieniem
        Natalia Kur- Olszyna