• Z fizyką i stronomią za pan brat

• Zabawy badawcze są jednym ze sposobów rozwijania aktywności twórczej ucznia. Podczas eksperymentowania uczniowie mają okazję do samodzielnego szukania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a to z kolei pobudza ich aktywność poznawczą. Przy pomocy specjalisty wyciągają wnioski dotyczące danego zadania i wyjaśnienia pewnych zjawisk. W ramach zajęć zakupione zostaną komplety pomocy dydaktycznych do doświadczeń z zakresu nauki o cieple, na realizację szeregu doświadczeń z zakresu mechaniki, elektrostatyki, magnetyzmu i elektromagnetyzmu. Zestawy przyrządów doświadczalnych umożliwiających prezentację i sprawdzenie słuszności praw z zakresu mechaniki płynów i gazów oraz demonstrację podstawowych zagadnień związanych z szeroko rozumianą nauką o płynach i gazach, model układu słonecznego oraz przydatne modele z zakresu astronomii, umożliwiają prezentację zjawisk związanych z ruchem planet takich długość dnia i nocy, pory roku, fazy i zaćmienia księżyca.

Termin: środa 1450 - 1535