• Lego Robotyka

• Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego® Education WeDo 2.0 oraz Lego® Education Spike™ Prime. Uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, budowania oraz samodzielnego programowania robotów. Zestawy Lego® Education pozwalają na tworzenie robotów, które „ożywają” dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do wieku uczniów opartemu na programowaniu obrazkowym. Zajęcia pozwolą na rozwijanie i inicjowanie zainteresowań technicznych i naukowych. Warsztaty będą prowadzone przez instruktora specjalistę i będą polegały na tworzeniu zautomatyzowanych konstrukcji omawiających i nawiązujących do wielu dziedzin nauki i aspektów świata. Uczniowie będą pracować w parach. Zestawy dydaktyczne Lego® Education zawierają zarówno klasyczne klocki Lego® jak i komponenty elektroniczne w tym silniki, czujniki oraz jednostki centralne służące do łączenia się z komputerem lub tabletem, którego dzieci użyją do programowania swoich dzieł.

Zajęcia: środa 1300 - 1345