• „Nie tylko wychowanie ma służyć sztuce,
        ale to właśnie sztuka ma służyć wychowaniu”

B. Suchodolski

Koło rękodzieła artystycznego, to ciekawy i innowacyjny sposób spędzania czasu wolnego. Adresowany nie tylko dla dzieci szczególnie uzdolnionych, ale dla wszystkich które wykazują zainteresowanie pracami rękodzielniczymi. Proponowane zajęcia rozwiną myślenie twórcze, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, ułatwią zapamiętywanie, nauczą estetyki, cierpliwości, dokładności i dyscypliny. Ponadto kształcą oko i rękę, wyrabiają smak estetyczny, przyzwyczajają do wysiłku, uczą wytrwałości, a nabyte umiejętności znajdą zastosowanie w życiu. Myślę, że własna twórczość i działanie uczniów przyniesie im wiele satysfakcji oraz zadowolenia, a także wzmocni wiarę we własne siły i możliwości. Program został napisany dla potrzeb koła rękodzieła artystycznego dla klas I – III, prowadzonego w formie zajęć pozalekcyjnych, raz w tygodniu – 45 minut. Udział w zajęciach jest dobrowolny i ogólnie dostępny.

„Twórcza praca dziecka jest językiem wypowiadania się tylko jemu właściwym, jest wyrazem nie tylko jego przeżuć uczuciowych, jest czynnikiem harmonii między sercem i rozumem, między wrażliwością i inteligencją, jest jednym z wielu sposobów intelektualnego poznania świata i docierania do głębszego i szerszego jego rozumienia”

Z. Słobodzian