• Maraton Pisania Listów

• 03.12.2019 16:56
          • Zapraszamy rodziców i uczniów naszej szkoły na Maraton Pisania Listów z Amnesty International, przygotowany przy współpracy ze społecznością uczniowską i kadrą pedagogiczną SP nr 7 w Stargardzie.
          • Maraton Pisania Listów z Amnesty International jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku i odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Podczas tego wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa.

Podejmiemy akcje w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Jest to najbardziej znane w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą liczbę osób w obronie praw człowieka.

Przygotowaliśmy dla Państwa wzory listów w j. angielskim do przepisywania i pomoce do napisania własnego listu.

Twój list może uratować lub zmienić czyjeś życie!

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami  praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

Listry przynosimy do 12 grudnia do p. Magdaleny Jaros, u której dostepne są szczegóły akcji a także historie osób w obronie których piszemy listy.

Zapraszamy!