• PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

• 05.11.2017 17:59
          • „Posłuchajcie nasi przyjaciele! My pierwszaki przyrzekamy być uczniami, prymusami naszej szkoły.”

• „Posłuchajcie nasi przyjaciele!

My pierwszaki przyrzekamy być uczniami,

prymusami naszej szkoły.”

W piątek 20 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kunowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie w odświętnych strojach, z biretami na głowie przywitali dyrektora Szkoły- Mariusza Nosala oraz przybyłych gości, reprezentacyjnym polskim tańcem  narodowym, tj. polonezem. Uczniowie na Sztandar Szkoły ślubowali dbać o dobre imię szkoły, otaczać szacunkiem swoich rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanki. Ślubowanie złożyli również rodzice pierwszoklasistów, przysięgając, iż będą słuchać uważnie o czym mówią ich dzieci, pamiętać, że każdy uczy się na błędach oraz doceniać małe i duże sukcesy swoich dzieci.
            Po części oficjalnej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, po czym udali się na boisko szkolne, gdzie zostało zasadzone drzewko, które będzie rosło wraz z uczniami. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone prezenty dla uczniów od Wójta Gminy Kobylanka- Mirosława Przysiwka, Dyrektora Szkoły- Mariusza Nosala, Sołtysa sołectwa Kunowo- Andrzeja Adamczyka, Przewodniczącą Rady Rodziców- Justynę Myszak oraz wychowawcę klasy.
            Po skończonej akademii uczniowie wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

Kochane Pierwszaki! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

• Sala
            • natalia.kur.olszyna@gmail.com