Menu

 • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych

  Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w tym ósmoklasisty w 2020r.

  Informujemy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. 

  Przygotowanie do egzaminu - wytyczne

   

 • Rozpoczynamy realizację projektu Experymentarium - nauczanie przez działanie

  Projekt pt. „Experymentarium - nauczanie przez działanie” to nowatorskie przedsięwzięcie skierowane do młodego pokolenia uczniów naszej szkoły. Celem nadrzędnym projektu wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej instytucji oświaty jaką jest nasza placówka. Przygotowaliśmy wachlarz zajęć, które pozwolą na organizację wolnego czasu dzieciom wykraczającą poza ramy edukacji. Projekt w 100% został sfinansowany przez rządowy program dotacyjny dla organizacji pozarządowych (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

  Pierwotnie zajęcia dla uczniów w ramach projektu miały się rozpocząć już od 1 marca i trwać do 30 października tego roku. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, termin rozpoczęcia zajęć ciągle był przesuwany. Ponieważ datą graniczną zakończenia i rozliczenia projektu jest 30 października, chcemy przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra zdrowia, rozpocząć zajęcia dla uczniów od 1 czerwca. Będą się odbywać w grupach 6 – 8 osobowych. W przypadku dużego zainteresowania, planujemy zajęcia  również w wakacje, jako ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu w okresie letnim. Dlaczego nie czekamy na rozpoczęcie zajęć dodatkowych do 1 września? Niestabilna sytuacja i pojawiające się informację, że druga fala zachorowań na COVID – 19 czeka nas jesienią, a co za tym idzie szkoły znów mogą być zamknięte, skłoniły nas, aby w sytuacji powrotu od 25 maja do stacjonarnego funkcjonowania szkół, zajęcia rozpocząć już teraz.

  Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, mogą już teraz zapisać się na różnego rodzaju zajęcia (za pomocą classrooma). Szczegółowy terminarz zostanie ustalony w najbliższym czasie.  

  W ramach projektu przewidziane są następujące zajęcia:

  „PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA”

  Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego® Education WeDo 2.0 oraz Lego® Education Spike™ Prime. Uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, budowania oraz samodzielnego programowania robotów. Zestawy Lego® Education pozwalają na tworzenie robotów, które „ożywają” dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do wieku uczniów opartemu na programowaniu obrazkowym. Zajęcia pozwolą na rozwijanie i inicjowanie zainteresowań technicznych i naukowych. Warsztaty będą prowadzone przez instruktora specjalistę i będą polegały na tworzeniu zautomatyzowanych konstrukcji omawiających i nawiązujących do wielu dziedzin nauki i aspektów świata. Zestawy dydaktyczne Lego® Education zawierają zarówno klasyczne klocki Lego® jak i komponenty elektroniczne w tym silniki, czujniki oraz jednostki centralne służące do łączenia się z komputerem lub tabletem, którego dzieci użyją do programowania swoich dzieł.

  2 grupy 8 osobowe po 22 godziny zajęć (każda grupa raz w tygodniu po 2 godziny)

  „TAJEMNICZY ŚWIAT CHEMII”

  Eksperymenty chemiczne są punktem wyjścia w proces poznania. Poprzez wykonywanie doświadczeń chemicznych uczniowie najpełniej zrozumieją zjawiska, problemy otaczającego świata, rozbudzą w sobie ciekawość poznawczą, motywację do zgłębiania wiedzy i problemu, w konsekwencji nabędą umiejętność wykorzystywania tej wiedzy w praktyce.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „MŁODY KONSTRUKTOR MASZYN PROSTYCH”

  Zajęcia z zakresu rozwijania kreatywności oraz wiedzy z dziedzin matematyki i fizyki. Uczniowie będą korzystać z zestawów Lego® Education Maszyny Proste i Zasilane wraz z zestawami rozszerzającymi – Pneumatyka oraz Energia Odnawialna. Dzięki tym zestawom uczniowie rozwiną swoje umiejętności w zakresie inżynierii projektowej stosowanej w życiu codziennym. Uczniowie poznają zasady działania wielu mechanizmów oraz rozwiązań a także własnoręcznie zbadają ich możliwe zastosowania oraz rozwiną swoje zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i inżynierią.

  1 grupa 8 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „MAŁY MODELARZ”

  Na zajęciach zadaniem uczestników będzie wykonanie różnego typu modeli pojazdów oraz latawca, jako najprostszej formy modelarskiej. Uczniowie będą tworzyć m.in. modele wojskowych  pojazdów gąsiennicowych w skali min.  1:36, modele obrazujące maszyny cywilne i wojskowe. Modele będą zaopatrzone w nadajnik z odbiornikiem do sterowania. Wszystkie konstrukcje modeli wykonane będą z elementów drewnianych - sklejki lotniczej i drewna balsowego wysokiej jakości. Uczestnicy szczególnie będą motywowani  do zwrócenia uwagi na precyzję wykonania, łączenia poszczególnych elementów modelu. Dodatkowo od prowadzącego dowiedzą się o historii danego modelu.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „GRAJMY RAZEM”

  Grając w gry planszowe czy karciane, można rozwijać umiejętności matematyczne - logiczne myślenie, koncentrację, przewidywanie następstw, umiejętność liczenia w pamięci, ale także ciekawie spędzić czas wolny. Jest to świetny trening cierpliwości, czekania na swoją kolej, współpracy z innymi, grania do jednej bramki wszystkich członków danej drużyny. Ponadto jest to świetna lekcja kończenia rozpoczętych zadań, radzenia sobie z porażką własną, wspierania się nawzajem w przegranej drużynie. Gry bawią i uczą. A co bardzo ważne są świetną okazją do interakcji z innymi osobami. To ciekawa propozycja na spędzanie wolnego czasu przez młodych ludzi, którzy potem mogą uczyć rówieśników grać  w takie gry.

  1 grupa 6 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  „Z PORADNIKA MŁODEGO ZIELARZA”

  Zadaniem będzie upowszechnienie i przypomnienie zasad kompostowania substancji organicznych i segregacji odpadów w warunkach szkolnych i domowych. Dodatkowo uczestnicy będą prowadzić kompostowanie na terenie szkoły. W ramach zajęć  w części teoretyczno – ćwiczeniowej, uczniowie będą pozyskiwać wiedzę na temat zasad prowadzenia upraw ziół, zbioru i przetwarzania – np. stworzą zielnik domowy lub makietę segregacji (papier, tektura, folia – materiały odpadowe z gosp. domowego, szkoły), zasad zdrowego żywienia z wykorzystaniem matematyki (gramatura, pomiar jednostkowy, jednostki itp.). Pozyskają wiedze o działaniach ziół, zasadach segregacji odpadów. Działanie praktyczne – uprawa roślin w tym nawożenie kompostem.

  1 grupa 8 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

  Planujemy, o ile zmieni się  sytuacja epidemiologiczna w Polsce i będzie można organizować wyjazdy edukacyjne, 4 dniową wycieczkę do Wrocławia.

  Znajomość Ojczyzny i jej dziejów jest zarówno obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, powinna odkrywać szkoła. Odnajdywanie owej wartości jest chlubnym kontynuowaniem tradycji polskiej szkoły, która będąc wierna narodowej spuściźnie, przekazywała solidną wiedzę, kształtowała świadomość narodową i obywatelską, szacunek dla dobra wspólnego jakim jest dziedzictwo wspólnoty narodowej i państwowej zbudowanej w minionych stuleciach, a co za tym idzie - wychowywała w poczuciu patriotyzmu. Tę tradycję mamy dziś chronić i przekazać dzieciom i młodzieży. Niniejsza koncepcja wycieczki edukacyjnej do Wrocławia, miejsca pamięci narodowej, stanowi element programu tzw. polityki edukacji historycznej.

  W programie zwiedzania znajdzie się Ossolineum, gdzie każda sala to inny temat. Wszędzie widz jest wciągany w akcje, jak w dobrej opowieści. W całym muzeum zainstalowano ponad 100 gier, aplikacji i multimedialnych prezentacji. Dzięki temu miejsce to staje się łatwiejsze w odbiorze dla młodych widzów, a cała tematyka przedstawiona za pomocą dobrze dzieciom znanych dotykowych ekranów. Dzieci są zachęcane do dotykania i działania. Ossolineum to potężna biblioteka, jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w kraju, siedziba muzeów. Miejsce niezwykle ważne dla nauki. Cenne zbiory i archiwa początkowo znajdowały się we Lwowie, a po wojnie zostały przywiezione do Wrocławia i tu pozostają do dziś.

  Panorama Racławicka unikatowe dzieło, jedyne takie w Polsce. Panorama to ogromny obraz zawieszony na ścianach Rotundy, przedstawiający Bitwę pod Racławicami, której przewodził Tadeusz Kościuszko. Oryginalne dzieło uzupełnione jest o eksponaty, by jeszcze mocniej przekonać odbiorców, że znajdują się w centrum działań wojennych. Obraz powstał w głównej mierze dzięki pracy Kossaka i Styki we Lwowie, pod koniec XIX wieku. Został namalowany na płótnie liczącym 15 metrów, a do jego stworzenia wykorzystano 750 kilogramów farby.

  Hydropolis to centrum wiedzy poświęcone wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jego lokalizacja to zabytkowy XIX-wieczny neogotycki podziemny zbiornik wody czystej o powierzchni 4600 m². 9 stref tematycznych stanowi źródło wiedzy dla dzieci i dla dorosłych na temat wody, jej mieszkańców oraz znaczeniu dla człowieka. Centrum wiedzy o wodzie to arcyciekawe miejsce, to fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

  1 grupa 17 osobowa

 • Przywrócenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych

 • Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka

  Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka

  Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka – tym problemem zajęli się uczniowie
  klasy 8.
  Samo pojęcie alkoholi uczniowie klas 8 poznali na lekcji chemii. Wiedzą już jak wyglądają cząsteczki tych związków, jak powstają. Poznali również  właściwości oraz  ich zastosowanie.

  Okazuje się , że sam alkohol może mieć plusy i minusy. A wszystko zależy od tego do czego i w jakich ilościach go używamy. Zapraszam do galerii wybranych prac uczniów, w których znajdziemy ich spojrzenie na to , jaki wpływ ma alkohol na nasze zdrowie.

                                                                                                                                                    Magda Piotrowicz

 • Decyzja Pani Wójt w sprawie oddziałów przedszkolnych

  Szanowni Państwo,


  Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od dzisiaj tj. od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, będą otwierane przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia. Ostateczną decyzję pozostawił jednak organom prowadzącym dane placówki. Decyzją Pani Wójt Julity Pileckiej, oddziały przedszkolne działające na terenie naszej gminy nadal będą zamknięte.   
   

  Pismo Pani Wójt                                                                                                                                                                                               

 • Woda w przyrodzie

  Woda w przyrodzie

  Nad takim tematem, przez ostatni miesiąc, pracowali uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie oraz Szkoły Podstawowej w Kunowie realizując wspólny chemiczny projekt. Efekt końcowy, to przepięknie wykonane przez nich zdjęcia w scenerii domowej, ogrodowej lub bliskiego otoczenia.

  A my pamiętajmy, że woda jest główną składową  organizmów żywych  i warunkuje ich przetrwanie. Występuje w trzech stanach skupienia: stały (lód), ciekły i gazowy (para wodna). Cechuje się specyficznymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi, wyróżniającymi ją na tle innych cieczy. Woda nie ma zapachu i w małych ilościach wydaje się bezbarwna. Duże ilości wody charakteryzują się lekko błękitnym odcieniem. 

  Dbajmy o jej zasoby, bo bez niej nie przetrwamy !!!

                                                                                                                            Magda Piotrowicz

 • Wirtualna podróż
  Zapraszamy na wycieczkę. Oglądaj muzealne wystawy i ekspozycje online lub spaceruj wirtualnie po ulicach miast i dziedzińcach zamków. W wirtualną podróż, możesz wybrać się z całą swoją rodziną. Wspólnie z domownikami, możesz układać plan wycieczki krok po kroku, a w odpowiednim czasie zrealizować go już na żywo, w realnym świecie. Przygotuj notes i długopis, sporządzaj zapiski i praktyczne notatki.
 • Życzenia wielkanocne

  Drodzy Uczniowie i Rodzice,

  Zbliża się wiosenna przerwa świąteczna. Dla wszystkich, będzie to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Dla wszystkich, będzie to również czas spędzony w domowym zaciszu. Niech będzie to okres odpoczynku, wytchnienia i nabierania sił. Życzymy Wam zdrowia i wytrwałości, optymizmu oraz pozytywnego myślenia. Życzymy spokoju i pogody ducha. Niech przygotowania do świąt przebiegają w przyjaznej atmosferze, a wspólnie przyrządzone potrawy smakują wyjątkowo.

   

  Przesyłamy serdeczne i świąteczne pozdrowienia

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne
  oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

   

 • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 9-14 kwietnia

 • "Pomysły na nudę"
  Jak przyjemnie i kreatywnie spędzić czas? Jak umilić sobie dzień i odpocząć od komputera? Oto kilka naszych propozycji:
 • Platforma edukacyjna MERIDIAN – inspirujące narzędzie dla nauczycieli i uczniów do edukacji domowej

  W związku z obecną sytuacją w szkołach wydawnictwo Meridian udostępniło nauczycielom oraz uczniom wszystkie zasoby multimedialne bezpłatnie do końca roku szkolnego. Platforma ma wesprzeć edukację domową i zdalną w całej Polsce.

  W zasobach edukacyjnych platformy Meridian możemy znaleźć ciekawe i interaktywne narzędzia do pracy domowej. Znajdziemy tam ponad 75 interaktywnych map do GEOGRAFII, BIOLOGII, PRZYRODY, HISTORII i WOSu. Dzięki nim możemy wspomóc samodzielną naukę naszych uczniów zarówno na etapie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Oprócz map odnoszących się szczegółowo do wielu zagadnień, znajdują się tam filmy tematyczne oraz materiały graficzne. Do każdej mapy dołączone są ćwiczenia dające uczniowi możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Treści umieszczone na platformie są zgodne z podstawą programową. Dostępne narzędzia służą do analizy zjawisk i procesów, rozwiązywania problemów a także rozwijają myślenie krytyczne.

  Wejdź na platformę

  Instrukcja obsługi platformy

 • Nowe rozporządzenie dotyczące kształcenia na odległość

  Szanowni Państwo,        
  Od dzisiaj wchodzi nowe rozporządzenie dzięki któremu możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
                                                                                                                                   Z poważaniem
                                                                                                                                   Mariusz Nosal

 • Zdalne lekcje

  Zdalne lekcje

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,


  Na stronie rządowej pojawiły się dodatkowe materiały ułatwiające zdalne nauczanie. Zostały one podzielone na poszczególne klasy i zawierają tematy na każdy dzień i przedmiot. Codziennie będzie pojawiał się nowy plan lekcji dla danej klasy i nowe materiały zgodne z podstawą programową.
  Zachęcamy do korzystania z umieszczanych tam materiałów. 
  Jest to kolejna forma i metoda codziennej nauki z której mogą skorzystać nasi uczniowie.

  Zdalne lekcje

 • CKE - szybka powtórka przed egzaminem

  CKE - szybka powtórka przed egzaminem

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,


  Centralna Komisja Egzaminacyjna od 16 marca, codziennie, będzie udostępniała arkusze zadań przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Będą to arkusze zbiorcze z trzech przedmiotów egzaminacyjnych - języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Zadania będą udostępniane codziennie o godzinie 9.00. Będzie można je rozwiązywać między godz. 9.00 a 15.00. O godz. 15.00 będzie udostępniany klucz odpowiedzi.
  Prosimy uczniów o systematyczne zaglądanie na stronę CKE i sumienne wykonywanie zadań, które pozwolą Wam powtórzyć materiał przed egzaminem.


  CKE - powtórka przed egzaminem

 • KOMUNIKAT!!!

  Drodzy Rodzice,

  W związku z zawieszeniem zajęć w naszej szkole na dwa tygodnie, bardzo proszę, abyście Państwo ograniczyli do minimum wyjścia Waszych dzieci do miejsc w których są duże skupiska ludzi (np. podróżowanie komunikacją publiczną, zakupy w centrach handlowych).

  Zachęcajcie swoje dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Zależy nam aby nasi uczniowie odpowiedzialnie wykorzystali ten czas. Niech przeczytają ulubioną książkę, spróbują uzupełnić swoje wiadomości. Nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Zostaną one przesłane uczniom za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Prosimy, abyście przypiłowali swoje pociechy, aby systematycznie wykonywały zadania wskazane przez nauczycieli.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

  Rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń w których przebywacie.

  Z poważaniem

  Mariusz Nosal

 • ZMIANA SPOSOBU REKRUTACJI

  Szanowni Państwo,

  W związku z zamknięciem szkoły ulega zmianie sposób rekrutacji. Informację o zamiarze zapisania dziecka do naszej szkoły można zgłosić drogą elektroniczną na adres: sp@kunowo.edu.pl.

  Podanie będzie można złożyć w sekretariacie szkoły po wznowieniu zajęć dydaktycznych.

 • UWAGA!!! Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Drodzy Rodzice,
  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


  Jednocześnie informujemy, że przez dwa najbliższe dni (czwartek, piątek) rodzice przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, którzy nie zdołają zapewnić opieki swoim dzieciom, mogą skorzystać z pomocy nauczycieli. W godzinach od 7:15 do 17:00 będzie sprawowana nad tymi dziećmi opieka świetlicowa.

  Informacja MEN

  Ponadto informujemy, że zgodnie z zapisami specustawy, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8. Dokumenty są do poprania za pośrednictwem strony

  Nieprzewidziane zamknięcie placówki

  Bardzo prosimy o częste zaglądanie do Librusa i czytanie bieżących ogłoszeń.

 • Rekrutacja 2020/2021

  Drodzy Rodzice zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Kunowie w roku szkolnym 2020/2021.


  Rekrutacja będzie trwać od 2 marca do 20 marca 2020r.

  Informacja i dokumenty do pobrania TUTAJ

   


   

 • Gminny Konkurs Języka Polskiego

  Gminny Konkurs Języka Polskiego

  Uczniowie klasy szóstej: Paulina Panek, Leon Suchowerski i Nikodem Adamczyk  wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego Licz się ze słowami, który odbył się 6 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Reptowie.

  Uczestnicy konkursu otrzymali dwa zadania. Indywidualnie rozwiązywali niełatwy test dotyczący gramatyki języka polskiego i zasad poprawnej polszczyzny, a następnie, już zespołowo, pisali legendę na podstawie wylosowanego zestawu słownictwa.

  Z tymi zadaniami nasi reprezentanci dobrze sobie poradzili, ponieważ w konkurencji zespołowej zajęli II miejsce, a indywidualnie Paulina Panek zajęła III miejsce ex aequo z uczennicą ze szkoły w Kobylance.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Damian Szmit
tel.: 503677713
e-mail: iod@data.pl

Klauzula informacyjna rodzice (opiekunowie prawni)/uczniowie