Menu

 • Arashi Cup 2018

  Arashi Cup 2018 - Obrazek 1

  W dniu 8.12.2018 w Legnicy odbyła się pierwsza edycja Arashi Cup zorganizowana przez Klub Karate Arashi. W tych zawodach uczestniczyło 300 zawodników z Polski, Rumuni, Łotwy i Czech. Z Klubu Karate Kunowo uczestniczył tylko jeden zawodnik - Filip Sobczyński, który zdobył trzy medale:

  II m kata drużynowe chłopców 12 - 13 lat (Filip Sobczyński, Marcel Fidelus, Dawid Kandar) 

  III m kata chłopców 10-11 lat

  III m kata chłopców 12-13 lat

  Arashi Cup 2018 - Obrazek 2   Arashi Cup 2018 - Obrazek 3
   

 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2018

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2018

  Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej to już tradycja. Rozegrany został w dniu 07 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kunowie im. J. Brzechwy. Współorganizatorem turnieju był Gminny Zespół Sportowy „Znicz” Niedźwiedź. Turniej podzielony został na dwie kategorie wiekowe. W obu kategoriach wiekowych uczestniczyły trzy zespoły ze szkół podstawowych gminy Kobylanka. Po uroczystym otwarciu turnieju przez prezesa Gminnego Zespołu Sportowego „Znicz” Niedźwiedź Piotra Jałoszyńskiego kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Spotkania były niezwykle emocjonujące i zacięte. Po zakończeniu wszystkich rozegranych meczach wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale, statuetki dla najlepszego bramkarza, króla strzelców oraz najlepszego zawodnika turnieju.

  Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja miejsc przedstawia się następująco:

  Kobylanka I miejsce
  Kunowo II miejsce
  ZSP Reptowo III miejsce

  Nagrody i wyróżnienia indywidualne:

  Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został nasz uczeń Filip Sobczyński (klasa V)
  W kategorii młodszych najlepszym bramkarzem okazał się Wojciech Kuczyński (klasa IV)
  W kategorii starszych najskuteczniejszym strzelcem Filip Wawrzyniak (klasa VII)

  Nagrody wręczali Pani Kasia Jaskulska z Urzędu Gminy Kobylanka wraz z Piotrem Jałoszyńskim. Ponadto każda drużyna otrzymała piłkę i słodki upominek. Na zakończenie turnieju Pani Kasia złożyła wszystkim drużynom gratulacje za zdobyte osiągnięcia podczas turnieju i ambitną walkę. Turniej przebiegał bez zakłóceń, w miłej, sportowej atmosferze.

   

  Skład drużyny starszych:

  Filip Wawrzyniak – kapitan
  Dominik Forycki-Pelikan – bramkarz
  Oliwier Decyk
  Samuel Samsel
  Oliwier Skalski
  Fabian Ślusarczyk

  Skład drużyny młodszych:

  Krzysztof Wrzeszcz – kapitan
  Wojciech Kuczyński – bramkarz
  Jan Anuszkiewicz
  Zbyszek Dudka
  Jakub Poręba
  Kacper Więckowski
  Filip Sobczyński
  Nikodem Adamczyk

       Wielkie podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych należą się nauczycielom wychowania fizycznego, wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach sportowych.

  Ze sportowym pozdrowieniem MB

  Galeria zdjęć

 • Mikołajki 2018

  Mikołajki 2018 - Obrazek 1

  Na dzień świętego Mikołaja,

  czyli 6. grudnia dzieci czekają z utęsknieniem!

  I w naszej szkole już od samego rana panował nastrój świąteczny. Dzieci tego dnia ubrały się w czerwone stroje i założyły mikołajowe czapki, a na poszczególnych lekcjach wysłuchały opowiadania o Prawdziwym Świętym Mikołaju – biskupie Miry. 

       Wielką niespodzianką było pojawienie się w szkole pięknej Śnieżynki, która obdarowała wszystkich uczniów słodkościami i drobnymi upominkami. 
  Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Radę Rodziców na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową i wręczenie przez Śnieżynkę nagród dla zwycięzców. 

       Nasze Mikołajki uświetnił występ młodych rolkarek z klas 1-3 oraz pokaz gimnastyczny wykonany przez dziewczynki z oddziału przedszkolnego.

  Galeria zdjęć

 • Karate BUSHI-DO CUP 2018

  Karate BUSHI-DO CUP 2018 - Obrazek 1

  W dniu 24 listopada 2018 r. w Bydgoszczy odbył się turniej Karate BUSHI-DO CUP. W tych zawodach wzięło udział 240 zawodników z 20 polskich Klubów Karate Olimpijskiego W.K.F. Młodzi zawodnicy z Klubu Karate Kamikaze Kunowo Filip Sobczyński oraz Alan Kwieciński spisali się bardzo dobrze! GRATULACJE!

  Filip Sobczyński:

  I m kata 10-11 lat

  II m kata drużyna (Filip Sobczyński, Marcel Fidelus, Mateusz Sidor)

  Alan Kwieciński:

  III m kata 10-11 lat

  Trener - Franciszek Moroz.

  Karate BUSHI-DO CUP 2018 - Obrazek 2   Karate BUSHI-DO CUP 2018 - Obrazek 3   Karate BUSHI-DO CUP 2018 - Obrazek 4

 • Gminny Mikołajkowy Konkurs Językowy
  09.12.2018 II miejsce w Gminnym Mikolajkowym Konkursie Językowym !!!
 • 06.12.2018 Konkurs plastyczny Niepodległość na plakacie
 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny - Obrazek 1

 • PRAWA DZIECKA I TOLERANCJA

  PRAWA DZIECKA I TOLERANCJA - Obrazek 1

  Listopad skłania do poważnych refleksji... Przede wszystkim dlatego, że w tym miesiącu przypadają ważne święta, a są to:

  Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada)
  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada)
  Światowy Dzień Życzliwości (21 listopada)

       Z tej okazji panie Magdalena Jaros i Barbara Eiding zorganizowały spotkanie z uczniami klas III-VII na temat praw dziecka oraz tolerancji.

  Pani Magda (opiekun Samorządu Uczniowskiego) przedstawiła uczniom prezentację i przypomniała im ich podstawowe prawa i obowiązki.

       Pani Barbara (szkolny rzecznik praw ucznia) przybliżyła uczniom problem tolerancji. Obejrzeliśmy wspólnie film „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji” (https://www.youtube.com/watch?v=DL1Au8gOs9M).

       Później uczniowie wzięli udział w dwóch testach, które pomogły im zastanowić się nad tym, jak oceniają innych i czy ulegają stereotypom. Następnie krótka zabawa w odgadywanie różnych przedmiotów dotykiem miała uświadomić uczniom, że nasze subiektywne odczucia mogą nas wprowadzać w błąd.

       Zastanawialiśmy się też nad zachowaniami, których nie należy tolerować.

  Nasze spotkanie zakończyliśmy wysłuchaniem piosenek o tolerancji, np. „Masz prawo być inny” w wykonaniu zespołu Łejery (https://www.youtube.com/watch?v=r5YfLiDsVQc)

  PRAWA DZIECKA I TOLERANCJA - Obrazek 2   PRAWA DZIECKA I TOLERANCJA - Obrazek 3   PRAWA DZIECKA I TOLERANCJA - Obrazek 4

   

 • V Grand Prix Lęborka

  V Grand Prix Lęborka - Obrazek 1

  W dniu 10 listopada 2018 odbył się turniej karate - V Grand Prix Lęborka. Naszą sekcję KAMIKAZE KUNOWO reprezentowało dwoje zawodników: Marika Grzegorek i Filip Sobczyński. I nie zawiedli!!! GRATULACJE!

  Filip Sobczyński - I m. w kata chłopców 11 lat, I m w kata chłopców 12 - 13 lat i mniej ranking PLK;

  II m w kata drużynowe chłopców 11 - 13 lat. (Mateusz Sidor, Dawid Kandar, Filip Sobczyński);

  III m w kata chłopców 12 - 13 lat.

 • MIĘDZYWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

  MIĘDZYWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY - Obrazek 1   MIĘDZYWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY - Obrazek 2   MIĘDZYWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY - Obrazek 3

  „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - DLA NIEPODLEGŁEJ”

  Dnia 23 listopad 2018 roku odbyło się oficjalne wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Piękna Nasza Polska Cała - Dla Niepodległej” organizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zorganizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.

  MIEJSCE I – Leon Suchowerski

  MIEJSCE III – Lena Czajka-Rożek

  Wyróżnienie – Szymon Siwiec

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 • Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych

  Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych

  Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych uczniów,

  wygraliśmy darmowy roczny dostęp dla całej szkoły

  do platformy edukacyjnej www.eduelo.pl
   

       Eduelo.pl to nowoczesne narzędzie edukacyjne, które zawiera zadania i filmy edukacyjne zgodne z podstawą programową. Uczniowie uczą się, powtarzają przerabiany materiał i sprawdzają swoje wiadomości i umiejętności z różnych przedmiotów w ciekawych formach: quizach, testach generowanych przez nauczycieli i pojedynkach na wiedzę pomiędzy uczestnikami (kolegami i koleżankami z klasy). Pytania mają atrakcyjną formę, zachęcają uczniów do ciągłego utrwalania i pogłębiania wiedzy. Aby wygrać darmowy dostęp do tej platformy, uczniowie musieli intensywnie ją testować, odpowiadając na pytania w standardowych quizach, rozwiązywać testy od nauczycieli oraz „pojedynkować się” między sobą. Za każde pytanie, na które udzielili prawidłową odpowiedź, szkoła otrzymała 1 punkt. W dniach od 19 – 23 listopada nasi uczniowie odpowiedzieli prawidłowo na 6818 pytań, co przełożyło się na taką samą liczbę punktów. Gratulujemy!!!

  Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych - Obrazek 1

   

  Przypominamy również o konkursie dla uczniów "100 lat Polsko", organizowanego przez portal eduelo.pl

  Konkurs trwa do 5 grudnia 2018 r. 

  Nagrody w Konkursie przyznawane są za cztery pierwsze miejsca. Nagrodami są – do wyboru przez osoby nagrodzone:

  • Kupony uprawniające do otrzymania biletów do kina Cinema City dla dwóch osób na dowolny seans 2D w dowolnym mieście, w którym prowadzi działalność Cinema City,
  • Kupon na zakupy w sklepie Empik o wartości 50 zł.

   

  Szczegóły na stronie www.eduelo.pl

  Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych - Obrazek 2

  Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych - Obrazek 3   Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych - Obrazek 4   Nowoczesna edukacja dla szkół podstawowych - Obrazek 5

 • Rajd Mikołajkowy

 • 26.11.2018

  Konkurs historyczny "Drogi do wolności" - Obrazek 1
  I Gminny Konkurs Historyczny
 • DLA NIEPODLEGŁEJ

  DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

       Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw, jedną z nich był uroczysty apel upamiętniający Setną Rocznicę Niepodległości.

  Dnia 09 listopada 2018 roku uczniowie z klasy IV pod czujnym okiem swoich pań: Agaty Siwiec oraz Małgorzaty Budzyńskiej przenieśli swoich starszych kolegów do czasów, kiedy Polska zniknęła z mapy świata. O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano Hymn Polski, a następnie aktorzy przedstawili zebranym karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, zabrzmiały m. in.: Biały Krzyż, Szara Piechota oraz z dużą powagą uczniowie odśpiewali Rotę przy akompaniamencie skrzypiec, na których zagrała nasza czwartoklasistka Agata Juchniewicz. Dzieci przedstawiły widowni momenty trudne i tragiczne, ale pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę.

       Uroczystość podsumował dyrektor Mariusz Nosal dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej wielkiej uroczystości.

  Galeria zdjęć

 • III Bieg Niepodległości

  III Bieg Niepodległości - Obrazek 1

  Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości to doskonała okazja wspólnej celebracji. Choć pogoda nie zachęcała do aktywności na zewnątrz trasa Biegu Niepodległości pełna była osób, które na sportowo postanowiły spędzić święto. Na trasie obok biegaczy startowali również zwolennicy nordic walking. Bieg miał charakter rekreacyjny. Każdy uczestnik biegu otrzymał upominek patriotyczny oraz medal za ukończenie biegu, a na mecie dla wszystkich zawodników czekała ciepła grochówka.
  Nasi uczniowie wraz z Rodzicami, Dziadkami również brali udział w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

  Nasi uczestnicy biegu:

  Kasia Krzemińska „0”
  Julka Sobczyńska „0”
  Lena Czajka-Rożek, kl. II
  Martynka Panek, kl. II
  Marcel Skalski, kl. II
  Zosia Gryckiewicz, kl. III
  Jola Janeczek, kl. III
  Oliwia Dawid, kl. IV
  Hania Krzemińska, kl. IV
  Zuzia Śledź, kl. IV
  Kamil Ilnicki, kl. V
  Filip Sobczyński, kl. V
  Paulina Panek, kl. V
  Ania Wiczkowska, kl. VI
  Dawid Kobielski, kl. VI
  Oskar Sikorski, kl. VI
  Maja Iwańska, kl. VII
  Nelly Czajka-Rożek, kl. VII
  Amelia Samsel, kl. VII
  Samuel Samsel, kl. VII
  Oliwier Skalski, kl. VII

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

   

  Galeria zdjęć

 • RAJD NA SZLAKACH NIEPODLEGŁOŚCI

  RAJD NA SZLAKACH NIEPODLEGŁOŚCI

  Informacje o rajdzie (pdf)

  Zapisy na rajd u p. Natalii Kur-Olszyny!

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć