Menu

 • Wyniki Konkursu Matematycznego ALFIK.


  Amelia Samsel 8 w województwie!

  22 listopada odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny ALFIK. W tym roku wzięło w nim udział 66.769 uczniów z 1.594 szkół. Z naszej szkoły udział wzięło 27 uczniów. Nasi podopieczni po raz kolejny spisali się świetnie i osiągnęli znaczące sukcesy na skalę województwa jak i również kraju.
  Udział w konkursie wykorzystywany jest jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
  Tegoroczne zmagania okazały się szczególnie udane dla uczniów klasy VI, którzy mogą pochwalić się jednymi z najlepszych wyników w naszym województwie. Najlepsza okazała się Amelia Samsel, która zdobyła 141,25 punktów na 150 możliwych (tj. 94,17%), co w efekcie dało jej 8 miejsce w naszym województwie. 130 punktów (86,67%) uzyskał Samuel Samsel, a 126,25 punktów (84,17%) Paweł Maj. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. 

   

  Dyplomami uznania nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w swoich klasach. I tak:
   

  - w klasach drugich - Alan Kwieciński,
  - w klasach trzecich - Antonina Rembas,
  - w klasach czwartych - Filip Sobczyński,
  - w klasach piątych - Daniel Gać,
  - w klasach szóstych - Amelia Samsel.

   

  Wszystkim uczniom i tym nagrodzonym i tym którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

  Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.
  Hugo Steinhaus

   

  Galeria zdjęć

 • Ferie zimowe 2018 - OGŁOSZENIE

  Drodzy Rodzice
  informujemy, iż ferie zimowe które miały odbyć się w
   naszej szkole w dniach 23-25 stycznia 2018 roku, zostają odwołane z powodu zbyt małego zainteresowania wśród społeczności naszej szkoły. Jednocześnie nadmieniamy, że organizowane są zajęcia dla dzieci na świetlicy w Morzyczynie oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance.
  W tym roku CKiR przygotował dla Waszych pociech bardzo liczne atrakcje, na które serdecznie zapraszamy. Więcej informacji odnośnie zimowego wypoczynku znajdziecie Państwo na stronie http://gok.kobylanka.pl/ oraz pod numerem telefonu 91
   561 03 56.

 • Informacja

  Ferie zimowe 2018

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie w związku ze zbliżającym się wypoczynkiem zimowym informuje, że na stronie internetowej PSSE w Stargardzie: pssestargard.pis.gov.pl oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej: wypoczynek.men.gov.pl znajdują się informacje do pobrania na temat Bezpiecznych Ferii 2018 wraz z wykazem organizatorów/miejsc wypoczynku dla dzieci i młodzieży zakwalifikowanych przez Kuratorium Oświaty, który jest na bieżąco aktualizowany.

 • 03.01.2018 Podziękowanie za udział w "Światecznej paczce" angel
 • 27.12.2017 Zabawa na njadłuuuuuższy łańcuch smiley
 • 27.12.2017 Rozstrzygniecie konkursu świątecznego smiley
 • Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego

  21 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 w Stargardzie odbył się II etap (rejonowy) Konkursu Matematycznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  Naszą szkołę reprezentowali Amelia Samsel i Samuel Samsel wyłonieni w trakcie eliminacji szkolnych. Nasi wychowankowie, mimo, że rocznikowo byli o rok młodsi od swoich kolegów i koleżanek, świetnie się zaprezentowali. Samuel na 25 możliwych punktów do zdobycia, uzyskał 21, a Amelka 18. Oboje zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego! 

  Amelce i Samuelowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie wojewódzkim.

  Galeria zdjęć

 • KONCERT W FILHARMONII 18.12.2017

       18 grudnia w mroźny, ale słoneczny poranek nasi uczniowie z klas IV, V i VI wybrali się na wycieczkę do Szczecina. W programie był spacer ulicami miasta, drobne zakupy, ale przede wszystkim koncert w nowej, pięknej filharmonii.

       Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym niezwykłym miejscu, więc wcześniej przygotowaliśmy się do niej. Dzieci odświętnie się ubrały i poznały zasady zachowania w filharmonii.

       Koncert ”Góra – dół, być jak Karłowicz” zaskoczył nas, ponieważ miał bardziej formę spektaklu teatralnego, niż tradycyjnego koncertu muzyki poważnej. Ale może to odpowiednia forma dla początkujących melomanów, którymi, mam nadzieję, będą nasi uczniowie.
   

  Galeria zdjęć

 • "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM" 2017/2018

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym 18.12.2017 r. przez Państwowe Straże Pożarne, pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”. Konkurs na szczeblu gminnym przeprowadziła Jednostka OSP Niedźwiedź przy współudziale Urzędu Gminy w Kobylance.

  Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces. W kategorii klas młodszych II miejsce zajęła Martynka Panek, natomiast w kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zajął Dominik Forycki-Pelikan, II miejsce Paweł Maj, III miejsce Małgosia Kuciej, wyróżnienia otrzymali Amelia Samsel i Samuel Samsel.

  Ponadto nagrody za udział w konkursie dostali Bartek Wróblewski, Patryk Urbański, Oskar Formella, Paulina Panek, Wiktoria Maj.

  Bardzo wszystkim małym artystom gratulujemy i życzymy „połamania pędzli” w przyszłych zmaganiach konkursowych.

  Galeria zdjęć

 • NIE DLA CZADU! – prelekcja dotycząca bezpieczeństwa

  15 grudnia w naszej szkole gościliśmy pana Damiana Bielickiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, który przeprowadził prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji zagrożenia: pożaru, wypadku czy zatrucia tlenkiem węgla potocznie zwanym czadem. Poznali objawy towarzyszące zatruciu czadem, dowiedzieli się jak udzielić pomocy i jakie środki bezpieczeństwa należy powziąć aby zminimalizować ryzyko zatrucia czadem. 


  Pan Damian zapoznał także uczniów z konkursami organizowanymi przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w których do wygrania są bardzo cenne nagrody. Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się na plakacie na korytarzu szkoły.
   

   

  Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?

  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • ogólne zmęczenie,
  • duszność,
  • trudnościami z oddychaniem, oddech przyspieszony, nieregularny,
  • senność,
  • nudności.

   

  Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla?

  • należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza,
  • jak najszybciej wynieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze,
  • rozluźnić poszkodowanemu ubranie – rozpiąć pasek, guziki, ale nie rozbierać go, gdyż nie można doprowadzić do jego przemarznięcia,
  • wezwać służby ratownicze (Pogotowie Ratunkowe – tel. 999, Straż Pożarna – tel. 998 lub 112).

   

  Galeria zdjęć

 • 17.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2a: Strona główna: Mikołajkowe kodowanie.

 • "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 2017

  Co roku, gdy nastają długie, zimowe wieczory, zaczynamy w naszej szkole intensywną promocję czytelnictwa. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizujemy tydzień głośnego czytania, w czasie którego dorośli: nauczyciele, rodzice czytają wybrane fragmenty książek uczniom. 

  W tym roku uczniowie, w trzech grupach wiekowych, poznawali następujące powieści i opowiadania:

        

        

        

  Na koniec naszej akcji odbył się konkurs znajomości czytanych książek, czyli sprawdzian uważnego słuchania. Młodsi uczniowie, czyli klasy II i III, odpowiadali 
  na pytania dotyczące „swoich” książek, a starsi, czyli klasy IV, V i VI, pisali test z ich lektury.

   

  Najlepszymi z młodszej grupy wiekowej okazali się: Zofia Gryckiewicz, Jola Janeczek, Hanna Krzemińska, Antonina Rambas, Zoja Rojewska, Krzysztof Wrzeszcz
   

  Wśród uczniów klas IV–VI najwięcej z czytanych książek zapamiętali: Natalia Góralska, Dominik Kopaczewski i Paulina Panek

  Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. 
   

  W czasie naszej tygodniowej akcji promocji czytelnictwa przeprowadzaliśmy w klasach i w większych grupach rozmowy i pogadanki o ulubionych lekturach. Nauczyciele również dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie – opowiadali o swoich aktualnych i dawnych (z dzieciństwa) upodobaniach czytelniczych. Najlepszą zachętą do czytania dla dzieci i młodzieży jest właśnie przykład dorosłych.
   

  Galeria zdjęć

 • 13.12.2017 Uczniowie z koła wolontariatu odwiedzili zwierzęta w schronisku heart
 • Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2017

       Mikołajki to nie tylko dzień, w którym otrzymuje się prezenty. To także czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją. Także sportowych, a właśnie taką wspaniałą przygodą z halową piłką nożną w roli głównej był 8 grudnia 2017 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kunowie im. Jana Brzechwy.

       W turnieju wzięło udział 5 drużyn (z klas I–III oraz IV–VI) ze szkół gminy Kobylanka. Każda liczyła maksymalnie 5 osób. Zawody odbywały się według przepisów obowiązujących w halowej piłce nożnej. Nad przebiegiem wszystkich meczów czuwała trójka sędziowska z Klubu Sportowego „ZNICZ NIEDZWIEDZ”.

       Nagrodami w turnieju były: puchary i dyplomy za I, II i III miejsce, statuetki dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego strzelca i statuetka dla najlepszego bramkarza, dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek. Każda z drużyn otrzymała piłkę do gry od „Klubu Sportowego Znicz Niedźwiedź”. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym i po zaciętych meczach wyniki były następujące: zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju została drużyna SP Kunowo, II miejsce SP Kobylanka oraz III miejsce ZSP Reptowo.

   

  WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:
  Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie starszych został Filip Wawrzyniak uczeń klasy VI.
  Najlepszym bramkarzem w drużynie starszych został Kacper Gryckiewicz uczeń klasy VI.
  Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie młodszych został Krzyś Wrzeszcz uczeń klasy III.

   

  Za stworzenie tak pięknego widowiska pragnę podziękować przede wszystkim piłkarzom, „Klubowi Sportowemu Znicz Niedźwiedź”, także nauczycielom wychowania fizycznego (Marzannie Flegel, Jackowi Kulwińskiemu), kibicom oraz wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili.

   

  Ze sportowym pozdrowieniem Monika Błaszczeć

   

   

  Galeria zdjęć

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć