• Młodzi zielarze w akcji

Uczniowie z sekcji Młodych zielarzy dbają o wygląd terenu przed budynkiem szkoły.
    07.07.2020 13:54 | więcej »
  •

Zadaniem będzie upowszechnienie i przypomnienie zasad kompostowania substancji organicznych i segregacji odpadów w warunkach szkolnych i domowych. Dodatkowo uczestnicy będą prowadzić kompostowanie na terenie szkoły. Założą przed wejściem do szkoły mały ogródek. W ramach zajęć  w części teoretyczno – ćwiczeniowej, uczniowie będą pozyskiwać wiedzę na temat zasad prowadzenia upraw ziół, zbioru i przetwarzania – np. stworzą zielnik domowy lub makietę segregacji (papier, tektura, folia – materiały odpadowe z gosp. domowego, szkoły), zasad zdrowego żywienia z wykorzystaniem matematyki (gramatura, pomiar jednostkowy, jednostki itp.). Pozyskają wiedze o działaniach ziół, zasadach segregacji odpadów. Działanie praktyczne – uprawa roślin w tym nawożenie kompostem.

1 grupa 8 osobowa – 22 godziny zajęć (raz w tygodniu po 2 godziny)

czwartek godzina 11.00 - 12.30

15.06.2020 12:49 | więcej »