Świetlica - opiekunowie: M. Kowalska, M. Budzyńska, I. Przybylska, M. Grembowska

"Pomysły na nudę"

Jak przyjemnie i kreatywnie spędzić czas? Jak umilić sobie dzień i odpocząć od komputera? Oto kilka naszych propozycji:

Pomysły na nudę

1. Prace plastyczno-techniczne

Z czego je zrobić? Z tego wszystkiego, co znajdziecie w swoich domach. Warto poszukać, na pozór niepotrzebnych rzeczy, z których wyczarować można coś nowego i użytecznego. Ze słoika zrobić można przybornik na długopisy i ołówki, a z bluzki, której już nie nosimy, torbę na zakupy. W domu mamy najczęściej dużo papieru i gazet, a z nich stworzyć możemy origami, kartki okolicznościowe czy też różne przedmioty z wikliny papierowej. Zwykły karton po butach przyozdobić można papierowymi serwetkami, tworząc tym samym pudełko na skarby techniką decoupage. Jest dużo innych technik korzystających z papieru, a wśród nich między innymi: quilling, scrapbooking czy papier mâché.

W Internecie znajdziecie mnóstwo informacji na temat tych technik, pomysły na zabawę
z papierem oraz tutoriale, jak krok po kroku wykonać konkretną pracę. Twórzcie pomysłowe rysunki, korzystając ze zwykłych kredek, węgla, kredy czy markerów. Malujcie farbami, twórzcie ilustracje do swoich własnych opowiadań i książek. Nie zapominajcie o  plastelinie czy modelinie, bibule czy wycinankach. Na pewno coś z tych rzeczy znajdziecie w swoich domach.

1. Ćwiczenia ruchowe

Pamiętacie jeszcze „Just dance?:) Zaproście swoich domowników do wspólnych muzycznych ćwiczeń. Wymyślajcie swoje własne ćwiczenia, dostarczając sobie tym samym dużej dawki humoru
i zdrowia.

1. Ćwiczenia relaksacyjne

Kiedy już opadniecie z sił po wyczerpujących fizycznych ćwiczeniach, pomyślcie o relaksie. Włączcie relaksacyjną muzykę, wyciszcie się i przyjmijcie wygodną pozycję ciała. Zadbajcie o swój oddech, powolny wdech i wydech…

1. Gry i zabawy

Nie zapominajcie o starych, sprawdzonych i przyjemnych sposobach na spędzanie czasu. Na jaką grę i zabawę macie ochotę? Szachy, warcaby, bierki, karty, gry planszowe, państwa i miasta, statki, kalambury, a może klocki? Wybór jest ogromny.

1. Wspólne gotowanie

A kiedy zgłodniejecie, warto ugotować coś wspólnie. Coś słodkiego lub słonego, a może coś
z niczego? A może 100 potraw z ziemniaków, a może coś tylko z warzyw lub owoców? Działajcie smacznie, zdrowo i bezpiecznie.

1. Książki

Gdy zachce się Wam prawdziwych przygód, sięgnijcie po książkę. Przenieście się w ciekawe miejsca, poznajcie nowych ludzi, kultury, zwyczaje. Przyjemnej lektury.

1. Filmy i bajki

Filmy i bajki dostarczą Wam mnóstwa wrażeń, rozbawią, nauczą, rozbudzą wyobraźnię. Być może zainspirują i dostarczą nowych pomysłów.

1. Nowe pasje i zainteresowania

Niekiedy, warto się jednak trochę ponudzić. Pozwolić sobie na rozmyślania. Ten okres nudy, może okazać się bardzo kreatywnym czasem, początkiem nowych pasji i zainteresowań. Poszukujcie.

Przyjemnej pracy i zabawy. Dbajcie o siebie.

Pozdrawiamy J

Witamy serdecznie

na stronie świetlicy

Szkoły Podstawowej