• Patron szkoły

•

Rok 2010 był rokiem jubileuszowym (65-lecie powstania szkoły), a każdy jubileusz budzi wspomnienia, jest okazją do spojrzenia wstecz, jak szkoła rozwijała się i zmieniała swoje oblicze wraz z duchem czasów. Przyszedł czas na refleksje. Wtedy to zrozumieliśmy, że wato podjąć działania, mające na celu pokazanie naszej odrębności, indywidualności, tożsamości, wyróżniającej nas spośród innych szkół. Podjęliśmy decyzję, że warto mieć patrona szkoły i własny sztandar. Patron i sztandar są symbolami jednoczącymi kolejne pokolenia uczniów, zobowiązują do godnego reprezentowania szkoły.

Nadanie imienia szkole jest dla uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego wielkim przeżyciem. Wybór zaś patrona, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły. Uważamy, że szkoła bez imienia jest jak człowiek bez nazwiska. W wyniku podjętych procedur zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele wyrazili wolę, aby nasza szkoła nosiła imię Jana Brzechwy. Chcemy, aby nasi uczniowie kształtowali swoją osobowość w oparciu o wybitną postać i niekwestionowany autorytet wśród twórców dziecięcej literatury. Pragniemy, aby Jan Brzechwa stał się naszym patronem już od 1 września 2011 r., natomiast uroczyste nadanie imienia szkole odbyło się w dniu 28 października 2011r.