Menu

 • 10.12.2017 W naszej szkole działają Anioły ze szkoły heart
 • Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienny spacer”

      Dnia 30.11.2017 odbył się Gminny Konkurs plastyczny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Ciepluchę w ZSP w Reptowie. Tematem konkursu była jesień. Uczestnicy zmagań musieli przygotować w domu postać Pani Jesieni, natomiast w czasie trwania konkursu rozwiązywali test, w którym znalazły się pytania związane z zagadnieniami plastycznymi. Najbardziej emocjonującą okazała się praca grupowa, a mianowicie malowanie spaceru w czasie jesieni. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze, a nasze uczestniczki tj. Małgorzata Kuciej i Oliwia Owczarek, uczennice klasy piątej, namalowały piękny obrazek. Ponadto Małgosia zdobyła I miejsce za wykonanie Pani Jesieni, a Oliwia wyróżnienie za Park Jesienią. W ogólnej ocenie zajęły III miejsce. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników zostały wręczone przez Dyrektora Mariusza Dubojskiego.

  Galeria zdjęć

 • 06.12.2017

  Zostań wolontariuszem - zmieniaj siebie i świat heart

 • 03.12.2017

  Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI,
  sesja jesienna Pingwin
   2017 r.

 • Alfik Matematyczny 2017

  22 listopada 2017 r. chętni uczniowie klas II - VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W tym roku odbyła się już XXIII edycja tego konkursu. Test składał się z 30 zadań jednokrotnego wyboru (10 zadań za 3 punkty, 10 - za 4 punkty oraz 10 zadań za 5 punktów). Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

  Galeria zdjęć

   

 • DNI PATRONA 2017

       Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli aktywny udział w konkursach, zajęciach i zabawach zorganizowanych w ramach obchodów Dni PatronaJana Brzechwy
  Zaczęliśmy od zajęć przypominających twórczość Brzechwy – wspólnego czytania „Akademii pana Kleksa” i wielu znanych lub mniej znanych, pełnych humoru i dowcipu językowego wierszy poety. Następnie Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy wyłonił osoby najlepsze w tej dziedzinie, które później wzięły udział w konkursie międzyszkolnym.

   

  Wszyscy uczniowie naszej szkoły nauczyli się na pamięć wybranych wierszy poety i pięknie recytowali - odbyły się stopniowe eliminacje, najpierw klasowe, później szkolne i międzyszkolne. 

   

  21.11.2017 r. w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas I - III oraz IV – VI jury wybrało najlepszych recytatorów w obu grupach wiekowych. Zostali nimi

  w klasach I – III:
   

  Julia Nowocień,
  Franciszek Zacharek,
  Martyna Ignacak;

   

  w klasach IV – VI:
   

  Nelly Czajka-Rożek,
  Paweł Maj, 
  Martyna Wolna. 

   

  22.11.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny, w którym należało wykazać się znajomością twórczości Jana Brzechwy i umiejętnością przełożenia jej na obraz. W tej dziedzinie najlepszymi okazali się

  w klasach I – III: 
   

  Hanna Maziarz,
  Zuzanna Kowalczuk,
  Jagoda Krzyżaniak,

   

  w klasach IV – VI:
   

  Nelly Czajka- Rożek,
  Martyna Wolna,
  Julia Wrzeszcz.

   

  Należy podkreślić, że wszystkie prace były wykonane w szkole przy obecności jury.

   

  23.11.2017 r. odbyły się dwa konkursy międzyszkolne: recytatorski i wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych gminy Kobylanka. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Nie było łatwo jury wybrać po troje najlepszych recytatorów z każdej grupy wiekowej. Ostatecznie zostali nimi

  w klasach I – III:
   

  I miejsce – D. Kazberuk (SP Kobylanka),
  II miejsce – M. Ignacak (SP Kunowo),
  III miejsce – F. Szyszłowski (SP Reptowo);

   

  w klasach IV – VI:
   

  I miejsce – Nelly Czajka-Rożek (SP Kunowo),
  II miejsce – Aleksandra Cierocka (SP Reptowo),
  III miejsce – Martyna Wolna (SP Kunowo).

   

  Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy pisali test sprawdzający ich wiedzę, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Rywalizowali między sobą indywidualnie i grupowo. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Leon Suchowerski z klasy 4. naszej szkoły.
   

  W piątek 23.11.2017 r. odbyła się najmilsza część naszego święta - Bal u Pana Kleksa! Wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, pięknie przebrani za postacie z twórczości poety śpiewali, tańczyli i bawili się w rytm utworów z filmów o panu Kleksie. Najpiękniej przebrane dzieci, a było ich wiele, otrzymały nagrody. 
  Warto dodać, że wszyscy aktywni uczestnicy naszej Brzechwiady zostali nagrodzeni: otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i upominki, a laureaci konkursów dodatkowo zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.

   

  W przygotowanie tegorocznych Dni Patrona zaangażowani byli wszyscy nauczyciele naszej szkoły, ale przede wszystkim panie Małgorzata Budzyńska i Agata Siwiec.


   

  Galeria zdjęć

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1a: Strona główna: Klasa 1.

 • Mikołajkowa paczka

   

 • 28.11.2017 Zajęcia języka angielskiego w klasie III - piosenki "What's the matter?' i "I've got whiskers" smiley
 • 27.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Magdalena Jaros: Projekty - kl. V.

 • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs świąteczny angel

 • heart Razem możemy więcej heart

 • MODA NA NIEPALENIE W NASZEJ SZKOLE!

  BRAWO DOMINIK!
  BRAWO KAJETAN!


       Uczniowie z naszej szkoły: Dominik Kopaczewski, Kajetan Włodarczyk, Paweł Maj, Patryk Majchrzak, Kamil Ilnicki pierwszy raz wzięli udział w powiatowym konkursie Moda na niepalenie, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia. Konkurs zorganizowany został przez: Powiat Stargardzki, Komendę Powiatową Policji oraz Państwową Inspekcją Sanitarną w Stargardzie.

  Chłopcy wykazali się dużą kreatywnością i oryginalnością, ponieważ każdy z nich samodzielnie napisał krótki utwór literacki nawiązujący do celu konkursu. 
   

       Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Dominik Kopaczewski, a III miejsce Kajetan Włodarczyk
   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Agata Siwiec

   

     

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
  Kunowo 45 a
  73-110 Stargard
  sp@kunowo.edu.pl
 • 91 561 00 16

Galeria zdjęć