Małgorzata Budzyńska

II edycja konkursu plastycznego Świat Oczami Młodych

Konkurs plastyczny Świat Oczami Młodych

Z radością przyjęliśmy list gratulacyjny jaki wpłynął na ręce Dyrektora Szkoły. W rezultacie konkursu plastycznego "Świat Oczami Młodych" uczeń naszej szkoły Kamil Ilnicki otrzymał wyróżnienie za projekt znaczka pocztowego. Konkurs odbywał się pod honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Energii, Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Spraw Zagranicznych.

Komisja sędziowska była pod wielkim wrażeniem pracy konkursowej pt. "Moje eko miejsce" autorstwa Kamila Ilnickiego. Podziękowania otrzymała też Pani Małgorzata Budzyńska, która czuwała nad realizacją konkursu w szkole.

Konkurs skierowany był do młodzieży, a organizowany przez Fundację BOŚ i Pocztę Polską. Przybliżą on problem globalnego ocieplenia i pokazuje jak możemy sobie z nim poradzić. Dzięki kreatywności młodych ludzi powstała seria znaczków pocztowych przedstawiających sposoby ratowania klimatu. Znaczki te trafiły do obrotu 26 września.

W ramach konkursu ochroną objęto 60 tysięcy uczniów z całej Polski. Do pierwszego etapu zakwalifikowało się 17 tysięcy prac, spośród których prawie 2 tysiące prac wzięło udział w konkursie.

Kamil wraz z opiekunką konkursu otrzymali zaproszenie na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w Warszawie w Ministerstwie Środowiska.

Wierzymy, że każdy z nas może chronić klimat, i podobnie jak organizatorów, nas również cieszy, że mamy wspaniałych artystów i Ambasadorów Ochrony Klimatu, którzy pomagają nam za pomocą swoich prac dotrzeć z edukacją ekologiczną do szerokiego grona odbiorców.

Gratulujemy Ci Kamil!