Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Zostań wolontariuszem - zmieniaj siebie i świat heart

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez p. Magdalenę Jaros. Dowiedzieli się czym jest wolontariat, jaka jest jego rola, jakie cechy powinien mieć dobry wolontariusz oraz jak zostać wolontariuszem. Na spotkaniu podsumowano także dotychczaswe akcje Szkolnego Koła Wolontariatu. Podsumowaniem dnia było przeczytanie fragmentu niezwykłej książki Toma Justyniarskiego "Psie troski".

"Psie troski" to niezwykła, chwytajaca za serce historia przyjaźni chłopca i psa. Betty spotkał ciężki los. Była bita i zaniedbywana. W Wigilię trafia do schroniska, skąd zabiera ją dziesięcioletni Adaś. Książka opowiada o trudnej przyjaźni, która musi pokonać strach i lęk. Wspaniała historia, która uczy, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie.

"Psie troski" zajęły 1. miejsce w rankingu dziesięciu najlepszych książek dla dzieci ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Książka niedługo pojawi się także w naszej bibliotece.