• Rajd "Pieczonego ziemniaka" (film)

• 29.10.2018 21:06
      •  20 października 2018 r.
      •      20 października 2018 roku odbył się rajd „Pieczonego ziemniaka”. Organizatorami byli: Oddział PTTK w Stargardzie oraz opiekun SKKT przy Szkole Podstawowej w Kunowie p. Natalia Kur-Olszyna. Trasa rajdu wiodła nas ze Stargardu, przez Giżynek do Kunowa i wyniosła ok. 10 km. Udział w rajdzie wzięło ok. 150 uczestników z różnych szkół. Podczas pieszej wędrówki dopisywała nam pogoda i dobry nastrój. W trakcie rajdu p. Małgorzata Budzyńska w ciekawy sposób opowiedziała historię Kunowa i przedstawiła rys historyczny tutejszego kościoła. Na mecie czekała na nas ciepła zupa, kiełbaski z ogniska oraz ciasto drożdżowe. Uczniowie chętnie brali udział w konkursach związanych z ziemniakiem, takich jak: konkurs na najdłuższą obierkę, quiz o ziemniaku czy żonglowanie ziemniakiem.

Podziękowania za pomoc w organizacji rajdu składam Gminie Kobylanka, dyrektorowi SP w Kunowie p. Mariuszowi Nosalowi, p. Małgorzacie Budzyńskiej, p. Agacie Siwiec, p. Grażynie Siwiec, Państwu Przybylskim, Panu Mariuszowi Kurowi oraz przedstawicielom Oddziału PTTK w Stargardzie - p. Andrzejowi Kaczyńskiemu, p. Danucie Świątek i p. Jolancie Borak.

Z turystycznym pozdrowieniem
        Opiekun SKKT